Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
Kalender
Vandaag jarig:
  • Artyom (Infected) - 41
  • Brian Holmes (Gates Of Winter) - 42
  • Danny Mommens (Vive La Fête) - 53
  • Eugene Simone (Eldritch) - 56
  • Jamie Smith (Borealis) - 39
  • Ken Scott (producent) - 79
  • Kenneth Kapstad (Thorns) - 47
  • Louie Kouvaris (Riot)† - 72
  • Magnus Carlsson (regisseur) - 61
  • Miguel Trapezaris (Winter's Verge) - 43
  • Mike Portnoy (Dream Theater) - 59
  • Mikey Welsh (Weezer)† - 55
  • Ralph Salati (Destrage) - 39
  • Richard "Ricardo" Chuat (Kronos) - 49

Vandaag overleden:
  • Matt LaPorte (Jon Oliva's Pain) - 2011
Review

Obzerv - Acherontia Atropos
Jaar van release: 2019
Label: eigen beheer

Obzerv - Acherontia Atropos

Het Kretenzer moderne metelgezalschap Obzerv heeft nou niet echt het stoerste beestje uitgezocht om zijn album naar te vernoemen: een vlinder. Zelfs van een doodshoofdvlinder worden we bij Metalfan.nl niet heel bang.

Maar het is natuurlijk wel een leuke metafoor om dit stukje proza aan op te hangen. Obzerv heeft bijvoorbeeld het werktempo van een gemiddelde rups. Deze 'stoere' mannen proberen de wereld namelijk al sinds 2011 op te fleuren met hun muziek, maar deze vlinder is pas hun tweede cocon, uhm.... album. Dat is zogezegd niet heel (re)productief.

Muzikaal is het ook niet echt om over naar huis te schrijven (al tik ik dit stukje vanuit de jacuzzi op Curaçao en schrijf ik dus wél naar huis, maar soit). Het album is een ratjetoe van moderne stijlen. Het fladdert alle kanten op. Net als je denkt dat je die vlinder eens stylish vast kunt leggen, vliegt 'ie weer een andere kant op. We horen een heel boeket aan genres: shoegaze, doom, prog, djent, death metal en weet ik al niet wat.

Maak een keuze! Ben je nou een rups of een vlinder? Obzerv weet het zelf denk ik ook niet. Het is geen band met een duidelijke identiteit. Het ene moment klinken de Grieken bruut en slopen ze de hele toko, het andere moment bedachtzaam en zelfs introspectief. Traag als een rups, vluchtig als een vlinder en helaas zonder de vaardigheid om dat op een samenhangende manier te verbinden.

Een en ander levert echter geen keiharde onvoldoende op. De band heeft voldoende in huis voor een vermakelijke veertig minuten. Technisch is het allemaal op orde en er zijn voldoende interessante ideeën. Ik kan me prima voorstellen dat ze hier in eigen land wel wat voorprogramma's mee kunnen vullen en er is ongetwijfeld een schare jong publiek dat hiermee aan de haal gaat. Voor de ervaren metalluisteraar is er echter weinig nieuws aan de horizon.

Acherontia Atropos maakt de exorbitant theatrale beloftes uit de promosheet dan ook helaas niet waar. Deze cocon ontpopt zich niet tot iets waar de gemiddelde metalhead het hoofd voor omdraait, laat staan op een neer knikt. Deze vlinder is gewogen en te licht bevonden.

Tracklist:
1. That Defining Moment
2. Apex Predator
3. Mother Nature Is Α Serial Killer
4. Agitated
5. Overthrown
6. Thought And Voice
7. Desensitise
8. Stage: Chrysalis
9. Plot Twist

Score: 59 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 10 mei 2019

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.