Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 augustus:
  • Deicide en Angelus Apatrida
  • Evoken, Todomal, Phlebotomized en Noctambulist
  • 3 augustus:
  • Alien Ant Farm
  • 4 augustus:
  • Sacred Reich, Angelus apatrida en Velozza
  • 5 augustus:
  • Misery Index en Carnation
  • Opeth
  • Phil Campbell's Bastard Sons
  • Sacred Reich, Angelus Apatrida en Velozza
  • 6 augustus:
  • Alcatraz
  • Luna Kills
  • 7 augustus:
  • Alcatraz
  • 8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • M'era Luna
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrei Găluț (Goodbye To Gravity) - 42
  • Butch Vig (Garbage) - 71
  • Candace Puopolo (Walls Of Jericho) - 46
  • Chris Batten (Enter Shikari) - 40
  • Freddie Wadling (Cortex)† - 75
  • Garth Hudson (The Band)† - 89
  • Hellhammer (Mayhem) - 57
  • Joe Lynn Turner (Rainbow) - 75
  • John Stanier (Helmet) - 58
  • Neal Morse (Spock's Beard) - 66
  • Terry Gorle (Heir Apparent) - 67

Vandaag overleden:
  • Billy Lee Riley - 2009
  • David Roach (Junkyard) - 2025
Review

Der Weg Einer Freiheit - Live In Berlin
Jaar van release: 2019
Label: Season Of Mist
Der Weg Einer Freiheit - Live In Berlin
Op 4 april kwam Der Weg Einer Freiheit naar Nederland, naar Little Devil te Tilburg om precies te zijn. Dat deed de Duitse metalband ter ere van het tienjarig jubileum. In het afgelopen decennium bewees de groep rond Nikita Kamprad zowel op plaat als op het podium tot de beste nieuwkomers te horen. Tijd dus voor een live-album waarop ruimte is voor songs van alle albums.

Live In Berlin, opgenomen op 14 oktober 2017, bevat een uitstekende mix van de discografie. Het resultaat is een zeer gevarieerde setlist met enerzijds de razende black metal van eerdere jaren (Ewigkeit), maar ook de meer ademende, veelzijdigere songs van recente tijden (het tweedelige Skepsis) waaruit de technische en compositorische vooruitgang blijken.

Het is altijd de vraag of het razende tempo van het studiomateriaal live gereproduceerd kan worden. En ja, dat kan. Zowel het drumwerk als de tremoloriffs zijn fenomenaal. Intens, apocalyptisch, sfeervol en kosmisch. Luister eens naar het gevarieerde drumwerk in het eerste deel van Skepsis, het fenomenale begin van Repulsion en de epische passages in Aufbruch en het dertien minuten durende Zeichen. Nikita’s vocalen houden zich uitstekend staande tussen het instrumentale geweld.

Hoewel er ongetwijfeld gesleuteld is aan het geluid, komt de live-energie er voldoende uit. Het rauwe, intense karakter is behouden gebleven en in de rustige secties komt het ruimtelijke aspect prima tot zijn recht. Het publiek in de bijna uitverkochte zaal laat zich horen, maar staat niet storend in de mix, al had iemand zijn gefluit mogen inslikken aan het einde van de gave climax van Der Stille Fluss.

Live In Berlin laat horen wat je live van Der Weg Einer Freiheit kunt verwachten. Bovendien brengt de setlist de ontwikkeling van de muzikanten goed in kaart. De oosterburen blijven zich elke release zowel op technisch als compositorisch vlak ontwikkelen. Hoewel ze vermoeid zijn vanwege het einde van de tour spelen ze gefocust en gaan ze er nog één keer tegenaan met hun beeldende composities. Voor zowel bandleden als fans is dit een uitstekende release, maar zelfs voor nieuwkomers is het er een die niet misstaat in de platenkast.

Tracklist:
1. Einkehr
2. Der Stille Fluss
3. Repulsion
4. Skepsis Part I
5. Skepsis Part II
6. Ewigkeit
7. Zeichen
8. Aufbruch
9. Lichtmensch
10. Ruhe

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 6 april 2019

Meer Der Weg Einer Freiheit:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.