Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete (reguliere) studio-album van Paradise Lost?

Lost Paradise [1990]
Gothic [1991]
Shades Of God [1992]
Icon [1993]
Draconian Times [1995]
One Second [1997]
Host [1999]
Believe In Nothing [2001]
Symbol Of Life [2002]
Paradise Lost [2005]
In Requiem [2007]
Faith Divides Us, Death Unites Us [2009]
Tragic Idol [2012]
The Plague Within [2015]
Medusa [2017]
Obsidian [2020]
Ascension [2025]

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 januari:
  • Dead Head en Burning
  • Guano Apes
  • 31 januari:
  • Ensiferum, Freedom Call en Dragony
  • Hemelbestormer en Gavran
  • Objector
  • Prikkeldraad
    Met Pigteeth, Necrology en Grit
  • Teneum, XIII Thorns en Pandaemonic Descent
  • 1 februari:
  • Helleruin, Infinity en Messor Falce
  • 4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
  • 5 februari:
  • Mayhem, Marduk en Immolation
Kalender
Vandaag jarig:
  • Doug Lunn (Andy Summers)† - 72
  • Marcel Jacob (Yngwie Malmsteen)† - 62
  • Martijn Spierenburg (Within Temptation) - 51
  • Phil Collins (Genesis) - 75
  • Sterghios Moschos (De Profundis) - 47

Vandaag overleden:
  • John Barry (componist) - 2011
  • Marianne Faithfull - 2025
Review

The Skull - The Endless Road Turns Dark
Jaar van release: 2018
Label: Tee Pee Records

The Skull - The Endless Road Turns Dark

Als doomliefhebber kun je bijna niet om een band als The Skull heen. Alle bandleden hebben hun sporen in het doomgenre verdiend. Zo heeft de groep zanger Eric Wagner en bassist Ron Holzner van Trouble in de gelederen. Naast het gitaartandem Rob Wrong (Witch Mountain) en Lothar Keller (Sacred Dawn) maakt ook ex-Cathedral-drummer Brian Dixon deel uit van de line-up. Het eerste wapenfeit van deze nieuwe bezetting is The Endless Road Turns Dark.

Het is niet moeilijk om te raden wat je als luisteraar met deze plaat voorgeschoteld krijgt; doom uiteraard. En dat The Skull bij vlagen klinkt als Trouble is ook niet zo vreemd aangezien de bandnaam ontleend is aan het tweede album van deze legendarische doomformatie. Daarnaast zijn ook de invloeden van Black Sabbath evident. De riffs die het duo Wrong/Keller laat horen, zijn niet altijd even vernieuwend, maar de heren vullen elkaar goed aan. Dat leidt tot mooie, harmoniserende gitaarpartijen en pakkende gitaarsolo’s.

De songs op The Endless Road Turns Dark zitten goed in elkaar. De titeltrack blijft makkelijk hangen, maar uiteindelijk zijn Breathing Underwater, The Longing en All That Remains (Is True) de beste composities. Hoewel elk bandlid wel een duit in het zakje doet, is het Wagner die de songs écht nog beter maakt. Wagner heeft nog altijd een heerlijke stem. Hij zingt uiteraard wat ingetogener dan vroeger, maar met zijn lage, warme stemgeluid geeft hij de songs een melancholische en emotionele lading mee.

The Endless Road Turns Dark is weliswaar geen innoverend album, maar elke song heeft wel iets moois te bieden. In totaliteit is deze plaat net iets sterker dan zijn voorganger For Those Which Are Asleep. Het pensioen van Wagner mag nog lang uitblijven. The Skull laat hier horen dat het nog een rol van betekenis heeft in het genre.

Tracklist:
1. The Endless Road Turns Dark
2. Ravenswood
3. Breathing Underwater
4. The Longing
5. From Myself Depart
6. As The Sun Draws Near
7. All That Remains (Is True)
8. Thy Will Be Done

Score: 78 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 16 november 2018

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.