Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
Kalender
Vandaag jarig:
  • Asis Nasseri (Haggard) - 55
  • Beatriz Albert (Ebony Ark) - 44
  • Billy Howerdel (A Perfect Circle) - 56
  • Christopher Hall (Stabbing Westward) - 61
  • Colin Goldring (Gnidrolog) - 76
  • Courtney Cox (Burning Witches) - 37
  • Dean Pleasants (Suicidal Tendencies) - 61
  • Edu Falaschi (Angra) - 54
  • Ingo Schwichtenberg (Helloween)† - 61
  • Mike Bridge (Season's End) - 39
  • Page Hamilton (Helmet) - 66
  • Rick Wakeman (Yes) - 77
  • Samppa Hirvonen (Nightwish) - 48
  • Stig Pedersen (D-A-D) - 61

Vandaag overleden:
  • Chris Cornell (Soundgarden) - 2017
Review

Here Lies Man - You Will Know Nothing
Jaar van release: 2018
Label: RidingEasy Records
Here Lies Man - You Will Know Nothing
Vaak staat er in een begeleidend promo-artikel niet zo heel veel interessants, maar in het geval van Here Lies Man is dat anders. De Amerikaanse groep, die uit (ex-)leden van de experimentele rockgroep Antibalas bestaat, combineert jarenzeventigrock, psych en afrobeat. Voor Tony Iommi was de blues de basis, voor multi-instrumentalist Marco Garcia is dat de Afrikaanse clave, een ritmisch patroon.

Mede-oprichter Geoff Mann (ex-Antibalas-drummer en zoon van jazz-muzikant Herbie Mann) voegt eraan toe dat er nadrukkelijker is gekeken naar de textuur van de composities. De wetenschappelijke benadering komt ook weer terug in de interludes tussen de nummers, die twee derde of drie kwart van het tempo van het vorige nummer zijn. De reden ervoor is dat alles in de muziek ritmisch correspondeert met mathematische algoritmen die bekendstaan onder de clave. Tot zover de theorie.

Hoe klinkt het in de praktijk? Het swingt vooral lekker dankzij de verrijkende percussie. In het geval van de eerste twee songs gaat de ritmiek gepaard met een paar riffs die afgewisseld worden. Blindness bevat meer afwisseling, maar is net als zijn voorgangers compact. Voices Of The Wind doet het een stuk rustiger aan en belicht vooral de psych-kant. That Much Closer To Nothing is een combinatie van de twee en een van de beste voorbeelden van wat het bijzondere ensemble te bieden heeft.

De songs duren opmerkelijk kort. Soms nog geen drie minuten. Tijd om zich te ontwikkelen hebben de meeste tracks dan ook niet. Wat overblijft zijn een paar ideeën die binnen die speeltijd worden afgewisseld. You Ought To Know is met bijna zes minuten een voorbeeld dat het ook anders en beter kan. Een rustgevende tokkelpartij met op de achtergrond toetsenspel krijgt na een minuut ondersteuning van percussionisten. Laag over laag ontwikkelt de psychedelische track zich verder.

Het zijn vooral de langere psychnummers die indruk maken. Vooral met genotsmiddelen en koptelefoon op zal deze plaat in de smaak vallen. De afrobeat is beslist een toegevoegde waarde, maar de songs zijn te kort om lekker in een flow te komen. Het is niet slecht wat Here Lies Man hier laat horen en het is best origineel, maar op heavypsychgebied zijn er beslist betere releases te vinden.

Tracklist:
1. Animal Noises
2. Summon Fire
3. Blindness
4. That Much Closer To Nothing
5. Hell (Wooly Tail)
6. Voices At The Window
7. Taking The Blame
8. Fighting
9. Floating On Water
10. Memory Games
11. You Ought To Know

Score: 70 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 15 augustus 2018

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.