Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2026 werd uitgebracht?

Alter Bridge - Alter Bridge
Beyond The Black - Break The Silence
Bullet - Kickstarter
Crystal Lake - The Weight Of Sound
Edenbridge - Set The Dark On Fire
Ellende - Zerfall
Enshine - Elevation
Exxûl - Sealed Into None
For My Pain... - Buried Blue
Genus Ordinis Dei - The Land East Of Eden
Hällas - Panorama
Kreator - Krushers Of The World
Lionheart - Valley Of Death II
Marianas Rest - The Bereaved
Megadeth - Megadeth
Møl - Dreamcrush
Ov Sulfur - Endless
Poppy - Empty Hands
Soen - Reliance
Textures - Genotype
The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Urne - Setting Fire To The Sky
Wildhunt - Aletheia
Zu - Ferrum Sidereum
een ander studio-album uit januari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
  • 5 februari:
  • Mayhem, Marduk en Immolation
  • 6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Mayhem en Immolation
  • Paradise Lost
  • 7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • Metal Battle Voorronde Gelderland
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
  • 8 februari:
  • Folk Metal Fest
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Haskett (Rollins Band) - 64
  • Dominique Leurquin (Luca Turilli's Dreamquest) - 61
  • Håkon "Memnock" Didriksen (Susperia) - 52
  • John Garner (Sir Lord Baltimore)† - 74
  • Martin Hedin (Andromeda) - 51
  • Mikael "Routa" Karlborn (Finntroll) - 49

Vandaag overleden:
  • Alistair MacLean (auteur) - 1987
  • Paul Baloff (Exodus) - 2002
  • Wayne Kramer (MC5) - 2024
Review

Candle - The Keeper's Curse
Jaar van release: 2018
Label: Fighter Records
Candle - The Keeper's Curse
Zolang King Diamond geen aanstalten maakt om met nieuw werk te komen, duiken steeds meer bands in het vacuüm dat hij achterlaat. Horrorgetinte muziek heeft de laatste jaren aan aandacht toch al geen gebrek. Ghost is inmiddels wel bij iedereen bekend. Portrait hebben we gezien. Them leverde twee jaar geleden zijn debuut af en dan hebben we ook nog Attic en het ter ziele gegane In Solitude. Candle is de nieuwe kandidaat die het mag proberen.

Het is niet de beste naam van het bovengenoemde gezelschap en ook niet de slechtste. Laten we voorop stellen dat Candle nog maar een paar jaar samen is en dat geen enkel bandlid zich al ooit echt heeft kunnen bewijzen. Een enkeling zal frontman Erik Nordkvist kennen van Blazon Stone. The Keeper’s Curse is het debuut van deze band en een charmant album is het geworden. Je hoort de intenties goed en de heren proberen er ook echt wat van te maken. Je hoort dat de muziek meer inhoud heeft dan enkel van A naar B te werken. De riffs zijn helemaal niet zo gek en er zit best wat afwisseling in.

Ik krijg eerder het gevoel dat het er nog niet uitkomt, dan dat hier een ondermaats of gemiddeld clubje staat te spelen. Nordkvist moet wel echt werken aan zijn stem. Deze is ruw, maar een beetje polijsten zou geen kwaad kunnen en ook de rest van de heren moet aan de bak. Dit album klinkt op het eerste gehoor best goed, maar het is geen blijvertje. Over een paar jaar krijgen ze een herkansing.

Tracklist:
1. Intro
2. The Secret
3. Light At The End
4. Frozen With Fear
5. Betrayal
6. Dancing Lights
7. Embraced By Darkness
8. No Peace For My Soul
9. Vengeance

Score: 71 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 23 april 2018

Meer Candle:

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.