Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • Wacken Metal Battle (Drentse voorronde)
    Met Mouldwarp, New Dawn Fades, OPHÆRA en Semper Fi
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
    13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Daisley (Ozzy Osbourne) - 76
  • cEvin kEy (Skinny Puppy) - 65
  • Dave Padden (Annihilator) - 50
  • Derek Riggs (illustrator) - 68
  • Erik Jacobs (Another Messiah) - 46
  • Fred Mylemans (Patriarch) - 64
  • Greg Fulginiti (technicus) - 75
  • Hamish Glencross (My Dying Bride) - 48
  • Henry Rollins (Black Flag) - 65
  • Jeff Glixman (producent) - 77
  • Jeff Waters (Annihilator) - 60
  • John Davis (technicus)† - 66
  • Les Warner (The Cult) - 65
  • Peter Gabriel (Genesis) - 76
  • Ross Robinson (producent) - 59
  • Rudy Vercruysse (Ostrogoth)† - 71
  • Sandy Slavin (Riot) - 72
  • Scott Smith (Loverboy)† - 71

Vandaag overleden:
  • Richard Wagner (componist) - 1883
Review

U.D.O. - Thunderball
Jaar van release: 2004
Label: AFM Records
U.D.O. - Thunderball
Er zijn een aantal bands op deze wereld die keer op keer met exact dezelfde cd komen aanzetten. Met 'hetzelfde' bedoel ik dat werkelijk alles het zelfde is; teksten, riffs, thema's, songstructuren, zanglijnen en de productiesound. Maar toch blijven bands als AC/DC keer op keer leuke cd's maken ook al is het steeds weer het zelfde trucje. Nog zo'n geval is UDO. Voor diegenen die hem niet kennen hij was jarenlang zanger van één van de bekendste heavy metal bands ooit die de naam Accept droeg. Hij maakte met die band enkele klassieke metal elpees en ook solo bracht hij platen uit als 'Animal house' en 'Mean machine' die inmiddels ook bestempeld worden tot hardrock klassiekers.

Zijn zoveelste plaat brengt niets nieuws. De snelle opener en tevens titeltrack luistert lekker weg en daarna volgt de mid-tempo kraker 'The arbiter'. Daarna volgen enkele standaard midtempo metalnummertjes. Het album wordt naar het midden toe terug interessant met 'The land of the midnight sun' dat een leuke metalhyme is, het agressieve 'Hell bites back' en het erg leuke maar heel erg foute 'Trainride in Russia'. Dat laatste nummer is deels in het Russisch en bevat een leuk accordeonmuziekje dat gespeeld wordt door gitarist Stefan Kaufmann die dus buiten drummer (jaren bij Accept gedrumd), gitarist (nu bij UDO) ook nog een derde instrument kan bespelen. Na dit folklore muziekje zakt de cd nog eventjes in en naar het einde toe komen de zwakste nummers voorbij. De strijkers in 'Blind eyes' te spijt, het blijft een zeurnummer.

Udo heeft weer enkele standaardtracks, enkele klassiekers en enkele leuke opvallende nummers neergepend. Een kunstje dat hij al tien keer eerder heeft geflikt. Maar eerlijk is eerlijk; hij weet waar hij mee bezig is en over het algemeen bekeken is dit een erg aardig albumpje. Het is zoals seks met dezelfde vrouw; soms saai maar altijd leuk!

Tracklist:
1. Thunderball
2. The Arbiter
3. Pull the trigger
4. Fistful of anger
5. The land of the midnight sun
6. Hell bites back
7. Trainride in Russia
8. The bullet and the bomb
9. The magic mirror
10. Tough luck 2
11. Blind eyes

Score: 75 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 26 maart 2004

Meer U.D.O.:

U.D.O. - Thunderball
Reactie van Ferdi op 28-03-2004 om 21:17u

Het is natuurlijk klinklare onzin om te zeggen dat Udo elke keer met dezelfde plaat komt. Zo is de glamrock-plaat 'Faceless World' een heel ander album dan het Accept-achtige 'Animal House'. De nieuwe plaat 'Thunderball' gaat ook meer richting het (mid tempo) zanggeorienteerde 'Mean Machine' dan de laatste cd 'Man Or Machine'. Bovendien doet de band met 'Trainride To Russia' een heel ander kunstje dan voorheen. Noem mij één UDO-nummer wat daar op lijkt en je krijgt een kratje bier van me. Zo'n nummer bestaat namelijk niet.

U.D.O. - Thunderball
Reactie van Een Metalfan op 19-11-2008 om 08:38u
Score: 78 / 100

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.