Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
    4 april:
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Kjølholm (Volbeat) - 52
  • Bastian Emig (Van Canto) - 46
  • Cameron Grant (Psycroptic) - 45
  • Chris Squire (Yes)† - 78
  • David Haley (Psycroptic) - 46
  • Jason Newsted (Metallica) - 63
  • Mike Fuller (technicus) - 69
  • Paul Bostaph (Slayer) - 62
  • Petros "Christo" Christodoylidis (Firewind) - 51
  • Simen "ICS Vortex" Hestnæs (Dimmu Borgir) - 52
  • Steve Angelo Furgiuele (Gates Of Winter) - 41
  • Ted "Nocturno Culto" Skjellum (Darkthrone) - 54

Vandaag overleden:
  • Johnny Preston - 2011
  • Keith Flint (The Prodigy) - 2019
  • Selim Lemouchi (The Devil's Blood) - 2014
Review

Mephistofeles - ( ( ( I ' M H E R O I N ) ) )
Jaar van release: 2017
Label: Eigen Beheer
Mephistofeles  - ( ( ( I ' M H E R O I N ) ) )
Ze zingen over drugs, moord en Satan, bedienen zich van een groezelige, luidruchtige sound en luisteren hun albumhoezen op met veel zwart-witfoto’s van begeerlijke dames: aan alles valt te merken dat Mephistofeles goed heeft opgelet bij de masterclass stoner/doom. De muziek op ( ( ( I ' M H E R O I N ) ) ), dat na een reeks ep’s, demo’s en andere obscuriteiten pas de tweede full-length is van dit drietal uit Argentinië, lijkt namelijk vooral als twee druppels water op die van Electric Wizard. De smoezelige, stroperige riffs, de psychedelische ondertonen, de repetitieve ritmes en de wat klagerige, cleane zang: het zijn stuk voor stuk elementen die doen herinneren aan de Britse psychedelische stoner-/doomgrootmeesters.

Hoewel de muziek van Mephistofeles dus allesbehalve origineel is – de obligate bandnaam doet in feite al zoveel vermoeden – is het materiaal op dit album best te pruimen. Vooral de bijna tien minuten durende opener Transylvanian Funeral is toch wel een erg lekkere track geworden, zeker wanneer de band er tegen het eind een lekker groovend ritme uitgooit. Ook Heroin en Addicted To Satan hebben een bepaalde charme dankzij de krakkemikkige begrafenisorgeltjes en samples uit obscure, lang vergeten zwart-withorrorfilms. Door de relatief simpele ritmes nestelen deze nummers zich bovendien al snel in het hoofd van de luisteraar.

Over de gehele linie genomen blijkt Mephistofeles echter ook wel een beetje een ‘one trick pony’ te zijn. Ieder nummer is volgens hetzelfde stramien opgebouwd en hoewel de muziek lekker klinkt, zijn de nummers onderling nogal inwisselbaar. Aangezien de band ook grotendeels hetzelfde, logge tempo hanteert, wordt ( ( ( I ' M H E R O I N ) ) ) af en toe wat saai. Pluspunt is wel weer de productie die het schijfje (dat overigens in eigen beheer is verschenen) heeft meegekregen. De sound is zwaar en lekker schurend. Er is dus zeker genoeg potentieel om op voort te bouwen. Qua sfeer zit het wel goed bij Mephistofeles, maar voor de toekomst is het vooral zaak om wat meer diversiteit in de nummers in te bouwen.

Tracklist:
1. Transylvanian Funeral
2. The Rogue
3. White Butterfly
4. Trash Lord
5. Heroin
6. Addicted To Satan
7. Into The Night

Score: 70 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 4 januari 2018

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.