Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij het meest teleurstellende studio-album, dat in 2025 is uitgebracht?

Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Arch Enemy - Blood Dynasty
Architects - The Sky, The Earth And All Between
Babymetal - Metal Forth
Behemoth - The Shit Ov God
Dark Angel - Extinction Level Event
Equilibrium - Equinox
Ghost - Skeletá
Jinjer - Duél
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
Killswitch Engage - This Consequence
Lacuna Coil - Sleepless Empire
Machine Head - Unatøned
Marko Hietala - Roses From The Deep
Obscura - A Sonication
Orbit Culture - Death Above Life
Paleface Swiss - Cursed
Patriarkh - Prophet Ilja
Sabaton - Legends
Slaughter To Prevail - Grizzly
Sleep Token - Even In Arcadia
Soulfly - Chama
Spiritbox - Tsunami Sea
Volbeat - God Of Angels Trust
een ander tegenvallend album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bruno Ramos (Manigance) - 61
  • Carmine Appice (Ozzy Osbourne) - 79
  • Dave Mackintosh (Dragonforce) - 48
  • David (I) (Destinity) - 43
  • Feodor Alexandrovich Buzilevich (Holy Blood) - 51
  • Mark Jansen (Epica) - 47
  • Roberto Junquera (Avalanch) - 45
  • Ronnie Radke (Falling In Reverse) - 42
  • Sepp Uyttendaele (Consensus) - 44
  • Thorsten Bauer (Atrocity) - 52
  • Timo Somers (Delain) - 34
  • Timothy James Hagelganz (Stryper) - 63

Vandaag overleden:
  • Dawn Crosby (Détente) - 1996
Concertreview

Equilibrio dvd presentatie
Op 11 januari 2009 in Verkadefabriek & W2, Den Bosch
Tekst door Nicole
Foto's door Vlien
Het is inmiddels alweer zo’n half jaar geleden dat er in Utrecht voorstellingen van Equilibrio plaatsvonden. Metal, musical, klassieke muziek en filmmuziek worden hier op sublieme wijze met elkaar gecombineerd. Gelukkig zijn er op 3 en 5 juli opnames gemaakt, waardoor thuisblijvers nu ook kunnen genieten van dit grootse spektakel. Tijdens een unieke happening werd de dvd gereleased en aansluitend was er een optreden in de W2 mét special guests. De combitickets voor de voorstelling en het concert waren dan ook al geruime tijd uitverkocht.

Zondagmiddag 11 januari werd de dvd van Equilibrio aan familie, vrienden en andere geïnteresseerden gepresenteerd. In twee zalen in de Verkadefabriek in Den Bosch werd de dvd voor de eerste keer aan het publiek getoond. Op de inhoud zal ik in een aparte review ingaan, maar het was zeker een overweldigende ervaring om het hele gebeuren op een groot scherm te zien. Als toeschouwer krijg je een mooi beeld van hoe de voorstellingen er uit hebben gezien en je moet er even aan denken om niet met het publiek op de dvd mee te klappen in een volle bioscoopzaal.

Xystus - Equilibrio dvd presentatie, 11-1-2009, Den Bosch

Vervolgens werd er in de tegenoverliggende W2 een show gegeven door de heren van Xystus, aangevuld door special guests Simone Simons (Epica) en George Oosthoek (Orphanage, Within Temptation, Delain). Het eerste deel van de set bestond voornamelijk uit materiaal van de eerste twee platen. De Xystusnummers, zoals Waste Of Compassion en Make It Happen hebben duidelijk een hoger metalgehalte en het contrast met Equilibrio is dan ook goed te merken. De stemming zit er in de volle zaal goed in en de nummers worden in een ontspannen sfeer met verschillende grapjes aangekondigd. De lichtshow ziet er prachtig uit en ook het geluid wordt naarmate het optreden vordert steeds beter.

Xystus - Equilibrio dvd presentatie, 11-1-2009, Den Bosch

De rollen van Primos (John Vooijs) en Aveline (Michelle Splietelhof) worden overgenomen door Bas en Francis van Xystus en vooral de eerste doet dat met verve. Francis lijkt een iets minder krachtige stem te hebben dan Michelle, maar dat zou ook door het geluid kunnen komen. En hoewel Bas naar eigen zeggen in zijn rol als Diegu zijn stok mist, is dat niet te horen in Forever Bound. Voor de laatste paar nummers wordt eerst George het podium opgehaald en ook zonder jurk weet hij zijn rol van Death goed te grunten (hulde voor het einde van The Message!). Ook Simone is een paar nummers later goed bij stem, alhoewel haar microfoon iets te hard staat waardoor haar stem ook nog eens enigszins schel overkomt. Een aantal Equilibrionummers die het publiek voorgeschoteld kreeg, waren Divided We Stand, God Of Symmetry, The Balance Crumbles en My Song Of Creation. Al met al een prima show die wat mij betreft nog wel langer had mogen duren!

Na de show werd de merchandise druk bezocht, waar men de luxe dvd versie (inclusief 2 cd’s) kon aanschaffen om thuis alles nog eens rustig te kijken en te luisteren.

Xystus - Equilibrio dvd presentatie, 11-1-2009, Den Bosch
Xystus - Equilibrio dvd presentatie, 11-1-2009, Den Bosch
Xystus - Equilibrio dvd presentatie, 11-1-2009, Den Bosch
Xystus - Equilibrio dvd presentatie, 11-1-2009, Den Bosch

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour

Zoeken
    12 december:
  • Astral Spear - Ancient Throne Of Sinister Rites
  • Dark Divination - Liitto Hengen Ja Veren
  • Glasgow Kiss - Down In Flames
  • Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 2
  • Moonlit Masquerade - Wreckage
  • Parásito - Despoblador II
  • Pedestal For Leviathan - Enter: Vampyric Manifestation
  • Sun Of The Suns - Entanglement
  • Unrecht - A Thousand And One Nightmares
  • Xathra - Renancer
  • 18 december:
  • Shadowborn - Through The Hourglass
  • 19 december:
  • Alien Orchestra - Under My Pale Skin
  • Funeral Vomit - Upheaval Of Necromancy
  • Imperatore - The Lionspirit
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.