Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Izegrim, The Heritance en F.T.O.M.
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
    6 juni:
  • Flotsam and Jetsam
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Mäkelä (Memory Garden) - 49
  • Bob Seger - 81
  • Chris Shiflett (Foo Fighters) - 55
  • Federico Pennazzato (Secret Sphere) - 44
  • Jacob Bredahl (Hatesphere) - 48
  • Martin Olsen (As We Fight) - 46
  • Pascal Spierings (Whispering Gallery) - 51
  • Santeri Kallio (Amorphis) - 52
Review

Tool - Undertow
Jaar van release: 1993
Tool - Undertow
Ziezo, na deze zijn al de Tool-albums besproken. Dit was hun eerste echte album, aangezien Opiate een Ep is.

Albumopener "intolerance" zet onmiddellijk de tton. Je hoort dat de band gegroeid is ten opzichte van "Opiate". Alles is net een tikkeltje subtieler, Keenans zang is verbeterd, zacht en smekend wanneer het moet, soms hard uithalend.

De twee volgende tracks zullen bij veel mensen wel bekend zijn, namelijk "prison sex" en "Sober". Deze songs verschenen ook als single, bijgestaan door werkelijk verbluffende videoclips (zie mijn "Salival"-review). Het zijn beide zeer mooie songs, en met name "sober" bevat een huiveringwekkend middenstuk (met de onvergetelijke lyrics: "I am just a worthless liar, I am just an imbecile...").

Hierna volgt "bottom", een lange, harde song met lekker vette riffs, fantastisch werk van de ritmesectie en een middenstuk met Henry Rollins-spoken word. Zeer cool om te horen.

De ene supersong na de andere blijft volgen: "crawl away", "swamp song", "undertow" (lekker heavy met een fantastisch einde) en "4°". Ik kan ze uren ophemelen, maar dat is niet nodig, de meesten weten wel waar deze band voor staat: Kwaliteit met een grote K.

Na de song "Flood" ( met de eveneens fantastische lyric "This stone is not the rock I thought it would be") volgt "disgustipated". Ik vertel niet waarover deze "song" gaat, check de lyrics op hun website na en kom zelf tot een conclusie. Geef deze song tijd, laat hem groeien, eens je er mee weg bent, is hij een drug van de gevaarlijkste soort.

Tool is gewoon een unieke band. Je kan al hun albums achter elkaar plaatsen en je ziet hun evolueren zonder hun roots te verwaarlozen. Echte kunstenaars.

Tracklist:
1. Intolerance
2. Prison Sex
3. Sober
4. Bottom
5. Crawl Away
6. Swamp Song
7. Undertow
8. 4°
9. Flood
10. Disgustipated

Koop deze cd nu bij Bol.com

Score: 90 / 100

Reviewer: Triad
Toegevoegd: 16 januari 2002

Meer Tool:

Tool - Undertow
Reactie van MrBlond op 06-06-2002 om 18:03u
Score: 9 / 100

Songs worden langer, alles wordt wat meer "moody", kortom: Dit is de plaat waaruit bleek dat Tool geen eendagsvlieg was, en een band was om zeker in de gaten te houden. Hier opvolgende platen klinken net iets gedetailleerder, maar deze plaat is mijns inziens het aggressiefst. Absoluut de moeite van het kopen waard, alleen al voor het fantastische, Sabbath-achtige intro (4 minuten) van Flood!

Tool - Undertow
Reactie van MrBlond op 06-06-2002 om 18:25u
Score: 90 / 100

correctie, die score van 9, dat moet natuurlijk 90 zijn, capiche!!??

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.