Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • Wacken Metal Battle (Drentse voorronde)
    Met Mouldwarp, New Dawn Fades, OPHÆRA en Semper Fi
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
  • 20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne
  • Urne en Everything Decays
    14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aylin Aslim (Letzte Instanz) - 50
  • Brian Slagel (producent) - 65
  • Jason Rainey (Sacred Reich)† - 59
  • John Alfredsson (Avatar) - 40
  • Liv Kristine (Leaves' Eyes) - 50
  • Robert Kovacic (Belphegor) - 49
  • Scott Borland (Limp Bizkit) - 47
  • Vegard "Vyl" Larsen (Keep Of Kalessin) - 56

Vandaag overleden:
  • Mick Tucker (The Sweet) - 2002
  • Tim Aymar (Pharaoh) - 2023
Review

Scarve - Irradiant
Jaar van release: 2004
Label: Listenable Records
Scarve - Irradiant
Tijdens het X-mas festival eind vorig jaar kreeg ik een 2-track promootje van Scarve in mijn handen gedrukt. Thuis gekomen luisterde ik een paar keer naar die twee nummers en ik was erg onder de indruk. Nu heb ik tot mijn grote blijdschap de hele promo in bezit. Deze Franse band werd in 2002 een stuk bekender door hun tweede album ‘Translucence’ dat overal goede besprekingen meekreeg. Nu brengt de band het derde belangrijke album uit.

Technische death/thrash dat bol staat van breaks en soms doet denken aan een meer hardcore gerichte band als Dillinger Escape Plan. Ook de invloed van bands als Opeth en Death kan je terughoren in de sound als je aandachtig luistert. En mix daar nog wat moderne klinkende bands als Strapping young lad en Meshuggah aan toe en je kan je vast een idee maken hoe deze band klinkt.

Luisterend naar deze muziek krijg ik visioenen van mislukte technologische experimenten, overbevolkte steden, corruptie en het gejaagde leven van de gemiddelde moderne mens. De muziek vraagt veel aandacht van de luisteraar maar na herhaalde luisterbeurten kan je erg genieten van dit album.

Mensen die houden van extreme maar toch progressieve muziek kunnen hier uren van genieten. Topnummers zoals ‘Mirthless perspectives’ en het geschifte titelnummer zijn geniaal. Het nummer ‘Asphyxiate’ kreeg de medewerking van Fredrik Thordendal van Meshuggah en op het agressieve ‘Molten scars’ horen we Gustaf Jorge van Defleshed. Het venijn zit echter in de staart met de twee afsluitende en tevens langste nummers van het album die muzikaal perfect in elkaar steken.

Absolute aanrader en één van de beste Franse metalbands ooit. De band krijgt overal goede besprekingen, mag geregeld mee op grote Europese tours en word hevig gepromoot. Als deze band doorbreekt zal het echter een zeer terechte hype zijn. Dus check it out.

Tracklist:
1. Mirthless perspectives
2. An emptier void
3. Irradiant
4. Asphyxiate
5. HyperConscience
6. The perfect disaster
7. Molten scars
8. FireProven
9. Boiling calm

Score: 88 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 19 februari 2004

Scarve - Irradiant
Reactie van Rascul op 19-02-2004 om 08:53u
Score: 87 / 100

Hele gave plaat, maar was de vorige uit 2002 niet Luminiferous?

Scarve - Irradiant
Reactie van 90 giver op 19-09-2005 om 18:20u
Score: 90 / 100

zeker een dikke 90 waard, deze plaat zeker 1 van de vetste platen die ik ooit hebt gehoort. Die productie is gewoon helemaal top er is niks op aan te merken. Scarve bedankt!!!

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.