Enquête

Hoe vaak heb jij Megadeth (bij benadering) live gezien?

meer dan dertig keer
26-30 keer
21-25 keer
16-20 keer
11-15 keer
6-10 keer
5 keer
4 keer
3 keer
2 keer
1 keer en dat smaakte naar meer
1 keer en dat was genoeg
0 keer, maar ik wil Megadeth op de afscheidstour zien
0 keer, en dat vind ik niet erg

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 20-09-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Brock (Hawkwind) - 84
  • Dimebag Darrell Abbott (Pantera)† - 59
  • Frank Schiphorst (MaYaN) - 49
  • Fred Durst (Limp Bizkit) - 55
  • KRS-One (Boogie Down Productions) - 60
  • Michael Shuman (Queens Of The Stone Age) - 40
  • Phil Lynott (Thin Lizzy)† - 76
  • Ray Alder (Fates Warning) - 58
  • Robert Plant (Led Zeppelin) - 77

Vandaag overleden:
  • Frankie Banali (Quiet Riot) - 2020
  • Tom Searle (Architects) - 2016
Review

Tank86 - Rise
Jaar van release: 2011
Label: Rising Magma Records
Tank86 - Rise
Hoewel ik er vroeger een uitgesproken mening over had, kan ik het inmiddels wel waarderen wanneer bands er voor kiezen om liever een instrumentale plaat uit te brengen dan gebruik te maken van een incapabele zanger. Stiekem is dat in Nederland toch echt een probleem. Het maakt de zaken er namelijk niet makkelijker op. Tank86 uit Breda koos er in ieder geval bewust voor om zonder frontman aan de slag te gaan.

Na de goed onthaalde EP Behold heeft het drie jaar geduurd voordat het debuutalbum het levenslicht zag. Rise is op het eigen label uitgebracht, vanwege het gebrek aan interesse vanuit grotere platenmaatschappijen. Dat laatste kan ik eerlijk gezegd wel begrijpen, zonder dat ik echt negatief wil zijn over de muziek. Zeker na het horen van een nummer als Barrosphere ben ik er wel van overtuigd dat de heren van Tank86 wel wat te bieden hebben. Zeker dit nummer, maar ook bijvoorbeeld Saint Piran bevat goede stonerriffs. Lekker zwaar en smeuïg, en daardoor doet het me (samen met het gebrek aan zang) nog het meest aan Karma To Burn denken. Ook bij vlagen indrukwekkend is het drumwerk.

Het is alleen jammer dat Rise ook een aantal nummers bevat die eerder denken aan losse flarden van een demo. Zeker aan het einde dreigen herhalingsoefeningen de overhand te krijgen. Dan luister ik liever naar een band als The Atomic Bitchwax die, ook zonder zanger, moeiteloos een volledig album de swing erin kunnen houden. Potentie heeft Tank86 wel, maar het komt er hier nog niet helemaal uit.

Tracklist:
1. Barrosphere
2. Axe
3. Saint Piran
4. Apparat
5. Gottes Krieger
6. Black Lake
7. Infidel
8. Dying Mountain

Score: 70 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 15 juli 2011

Tank86 - Rise
Reactie van Frank op 15-07-2011 om 20:50u

Heb eens een stuk live gezien in de Effenaar, ik denk support bij Monster Magnet.
Was toen erg vet en meteen de demo meegenomen.

Deze ga ik dan ook zeker bestellen :)
Nog geen score dus.

Tank86 - Rise
Reactie van Damien op 16-07-2011 om 13:27u

Met een grunter eroverheen zou het wat mij betreft al een stuk beter zijn. Dat zeg ik trouwens als liefhebber van 'normale' zang

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.