Bibelot, Dordrecht
Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
  • 21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • The Exploited en Skroetbalg
  • 22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
  • 23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
    17 juli:
  • Bengal Tigers en Starscream
  • Dong Open Air
Kalender
Vandaag jarig:
  • Barry van Trigt (Whispering Gallery) - 51
  • Ed Colver (fotograaf) - 77
  • Jello Biafra (Dead Kennedys) - 68
  • Jose Ojeda (Darksun) - 45
  • Michael Monroe (Hanoi Rocks) - 64
  • Mick (Destinity) - 48
  • Nakao Kentarō (Number Girl) - 52
  • Philip Chevron (The Pogues)† - 69
  • Tim Goatham (Season's End) - 39
Review

Stormrider - Lucifer Rising
Jaar van release: 2007
Label: Aural Offerings Records

Stormrider - Lucifer Rising

Toen ik de cover van Stormrider’s Lucifer Rising onder ogen kreeg, had ik zo mijn twijfels over de band. Het fantasy-artwork deed bij mij het vermoeden rijzen dat we hier met slappe hap te maken hebben. Je weet wel, van die muziek waarin het venijn plaats heeft moeten maken voor een overdaad aan melodie. De eerste tonen deden echter anders vermoeden. Stormrider’s black/death mag zeker melodieus genoemd worden, maar er zit wel degelijk pit in, hoewel het op dat gebied schril afsteekt tegen bijvoorbeeld de laatste Belphegor. Bij liefhebbers van melodieuze metal, zal Lucifer Rising dan ook meer in de smaak vallen dan bij de doorgewinterde black metal of death metalfan.

Het is voornamelijk melodieuze, Zweedse death metal, wat de klok slaat bij Stormrider, met daardoor een scheutje black metal, dat vooral op vocaal gebied tot uiting komt. De afwisseling tussen de vocalen is leuk gedaan: grunts, afgewisseld door krijsen, die vaak ondersteund worden door hele catchy melodieën. Stormrider speelt hun black/death op mid- tot hoog tempo, wat broodnodig is, om de pit er een beetje in te houden. Dat ze ook wat anders kunnen, blijkt uit de laatste nummers. Na een instrumentaaltje, begint de trage, licht slepende afsluiter Dead Love Of Mine Pt. 4 (Last Words). Aardig gedaan, maar liever had ik gezien dat ze er tegen het eind nog even flink tegenaan waren gegaan. De laatste indruk die de band hierdoor achterlaat is wat magertjes. Je blijft zitten met een gevoel van “niet slecht, maar het kan veel beter.”

Dat is ook meteen mijn eindoordeel voor het gehele album: leuk, maar het kan beter. Hoewel er zeker lekker felle nummers op dit album staan, zoals Jesus Christ Dismemberized en Return Of The Beast, zakt het album tegen het einde toch een beetje in elkaar. Ten slotte een apart detail: het nummer Psychic Vampire is opgedragen aan de ex-vrouw of -vriendin van één van de bandleden. Mogen jullie raden of ze in goede verstandhouding uit elkaar zijn gegaan, of niet (hint: teksten staan op hun website).

Tracklist:
1. Jesus Christ Dismemberized
2. Conflictual Insanity (Gött Mos)
3. Return Of The Beast
4. Total Extinction
5. Psychic Vampire
6. Sons Of The North
7. Lucifer Rising
8. Dead Love Of Mine Pt. 3
9. Dead Love Of Mine Pt. 4 (Last Words)

Score: 63 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 27 november 2007

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.