 |
 |
|
 |
|
10 september: Blue Gillespie Motorjesus, Southern Werewolf Farm en Doyle 751 ReVamp en Magion 11 september: Autumn en Cardamon Baroeg Open Air Cirrha Niva, Blazing Clash en Vanadis DeWolff, Marlon Penn en Fisk High Voltage Jacky Heretic, So Called Celeste en Noyalty Milkman, T.C.F, Septic Christ en Drunk RPWL Temple of Baal, Pestifer, Excavated en Death Blood Destroyer
12 september: Dweal en Bitchcock Entombed, Death Squad en Massive Assault Riotgod 14 september: Avatar en Static Noise Keith Caputo en Heist 15 september: Keith Caputo en Heist 16 september: Dog Eat Dog Exciter Polydrone, Obsidian en Better Left Buried
|
|
 |
|
 |
 |
 |
|
 |
|
10 oktober: Annihilator Hell On Earth tour Jorn Tristania, Asrai en Unsun
|
|
 |
|
 |
 |
 |
|
 |
|
Vandaag jarig:Andy Hamlet (Lucifixion) - 33Barriemore Barlow (Jethro Tull) - 61Björn "Speed" Strid (Soilwork) - 32Joe Perry (Aerosmith) - 60Pat Mastelotto (King Crimson) - 55Øyvind Johan "Mustis" Mustaparta (Dimmu Borgir) - 31 |
|
 |
|
 |
|  |
Taake - Over Bjoergvin Graater Himmerik Jaar van release: 2002 Label: Wounded Love
Eindelijk is het dan zover! We hebben lang moeten wachten op het vervolg op "Nattestid..." dat uit Januari 1999 stamt maar nu is ie er dan eindelijk onder de naam: "Over Bjoergvin Graater Himmerik". Anno 2002 is Taake nogsteeds hetzelfde, dat wil zeggen: TRUE NORWEGIAN BLACK METAL!.
De CD bestaat uit devolgende tracks: "Pt I t/m Pt VII" op dezelfde manier als op "Nattestid.." die ook uit 7 delen bestaat die allemaal geen naam hebben.
Het leuke aan Taake is, het is gewoon lekkere rauwe black metal zonder fratsen!!
Track nummer 1 beukt er al meteen vol in. Snelle schelle riffs zoals we dat van hun gewend zijn met hier en daar een keyboardje. De zang van Taake is schelle grunts met af en toe cleane stukken ertussen wat het geheel erg afwisselend maakt.
De CD is compact gehouden. Het concept is simpel: Voordat je het weet zijn de 40 minuutjes om en aan t einde denk je "wat een geweldige plaat!!"
Het enige verschil tussen "Nattestid" en "Bjoergvin" is dat de nieuwe CD iet wat experimenteler is. Soms zitten er rare keyboard loops door de nummers heen. Bij nummer die is dat bijvoorbeeld een ping pong bal geluid. Van mij hadden ze dat wel weg mogen laten.
Deze band is een prima initiatief voor mensen die verder willen zoeken dan de hedendaagse black metal mainstream want qua kwaliteit doen ze er zeker niet van onder, eerder andersom. Op de website van Taake kan je een aantal sampletjes downloaden voor de mensen die benieuwd zijn.
Conclusie: Maar goed dat er anno 2002 nog een aantal van deze bandjes in het oersaai geworden black metal genre rondlopen!
Releasedate van deze CD: Mei 2002 dus nog even geduld hebben.
Festivaldata:
05-06/07 2002 - Under the Black sun in Duitsland
26-27/07 2002 - Open Hell Fest in Tsjechie
Score: 95 / 100 Reviewer: Reinier Vlemmings Toegevoegd: 11 april 2002 Meer Taake: Taake Officiele homepageReview: TaakeZoek op Taake cds bij Dis-Order. |
| | [ Terug naar de Reviews Index ] |
|
Taake - Over Bjoergvin Graater Himmerik Geplaatst door Een_Metalfan op 2002-04-29 15:07:30 Score: 14 / 100
True black metal? Dit is de zoveelste kloon uit Scandinavie, waar de nieuwe godsdienst homosexualiteit schijnt te zijn. Klonen is dan ook de enige manier voor die anus-liefhebbende vikingen om zich voort te planten. Beste heterosexuele metalfans (fans van Krisiun, Angelcorpse en Ravager), koop alleen deze CD als je een spelletje doet genaamd: "welke homo's spelen dit?" |
|
Taake - Over Bjoergvin Graater Himmerik Geplaatst door Een_Metalfan op 2002-06-23 08:59:11 Score: 80 / 100
Tja, als je muzikale smaak beperkt blijft tot dezelfde standaard brute death metal riffs in honderdeneen variaties kun je niet anders doen dan de huidige ontwikkelingen die de grondleggers van de Noorse black metal doormaken, belachelijk maken! Hahahahahahaha. |
|
Taake - Over Bjoergvin Graater Himmerik Geplaatst door Een_Metalfan op 2003-01-18 19:33:12 Score: 95 / 100
Hoor ik daar een gefrustreede rectale ridder schijten??? ...of lijkt dat maar zo...
Maargoed, het blijft makkelijk om te zeggen dat iets een kloon is, ergens op lijkt of dat iemand homo is. Probeer het maar is tegenwoordig, origineel ( en goed!!!)
Natuurlijk lopen er een hoop wannabees rond in het sub. necropolis norge, maar om de heren van taake over een kam te scheren , dan moet je toch echt wel de opgedroogde, 15 weken oude faeces van een wombat in je oren hebben ( en het nog lekker vinden ook...) Want ja het lijkt Satyriocn, maar luister een cd eens meer dan 1 keer voor je een mening vormt. De complexiteit van de nummers komt soms beangstigend dicht bij Emperor in de buurt. Dat dit niet "origineel" is neemt niet weg dat dit gewoon een fukking lekkere redelijk rauwe doch zwarte plaat geworden is. De instument beheersing laat niets te wensen over en de Raare ~boing of ander raare riedeltjes geven deze cd een eigen karakter.
Niets dan lof voor deze artiesten uit het noorden.
Oscariot
|
|
Taake - Over Bjoergvin Graater Himmerik Geplaatst door Wolfgard op 2003-10-16 19:51:51 Score: 86 / 100
Inderdaad een uitstekend album, lekker rauw en uitstekend gespeeld..echt muziek waar ik uren naar kan luisteren...Gave plaat!
Wolfgard |
|
Taake - Over Bjoergvin Graater Himmerik Geplaatst door Een_Metalfan op 2003-10-27 21:57:44 Score: 85 / 100
De eerste plaat was wel aardig, maar wist mij niet geheel te overtuigen. Daarvoor vond ik hem teveel leunen op oude concepten en ideeën die ik bovendien ook al eens in betere uitvoering had gehoord.
Dientengevolge verwachtte ik ook niet veel van "Bjoergvin" en hij viel bij de eerste luisterbeurt ook tegen. In de winkel laten liggen dus. Een tijdje geleden heb ik hem toch bij Displeased besteld, om hem nog een kans te geven. Die kans heeft Taake benut, en ik op mijn beurt ben blij dat ik ze die alsnog gegund heb.
"Bjoergvin" blaast "Nattestid" namelijk op alle fronten weg. Vooral de intensiteit van de muziek alsmede de vocalen bevallen mij [op het tweede gehoor] stukken beter en de band hangt nu niet meer zo overdreven op den oude, maar laat een eigen gezicht zien. |
|
Taake - Over Bjoergvin Graater Himmerik Geplaatst door Een Metalfan op 2006-11-01 10:26:20
Black Metal gay? kom op gozer dat slaat echt helemaal nergens op, er is juist lekker progressie binnen de BM scene, dat kan ik van death metal niet zeggen, uiteindelijk gaan death metal bands allemaal als in flames klinken of soilwork achtig, ik heb t allang met death metal gehad, black metal groeit, er is duidelijk een new wave of black metal, kijk naar geniale bands uit amerika zoals Xasthur, Twilight en Leviathan dat is de toekomst en klinkt allemaal weer lekker fris, origineel is niks meer tegenwoordig, maar als death metal liefhebber heb jij daar niks over te zeggen dunkt mij! |
|
Taake - Over Bjoergvin Graater Himmerik Geplaatst door crni vrak op 2007-06-22 14:33:13 Score: 95 / 100
ik vind dit een erg goed album, geile riffs en de vocals zijn geweldig! heil taake! en aan diegene die BM gay vind: ga je oma beffen |
|
Taake - Over Bjoergvin Graater Himmerik Geplaatst door Taake op 2007-07-10 11:31:44 Score: 100 / 100
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ |
|
Taake - Over Bjoergvin Graater Himmerik Geplaatst door KOTS op 2008-02-14 22:51:38 Score: 80 / 100
Beste plaat, maar Nattestid is natuurlijk de echte rauwe klassieker die overigens naar mijn idee totaal niet op Bjoergvin lijkt, en Doedskvad overtreft 'm op brute kracht en pure dansbaarheid, dat ding is gewoon catchy als de neten en verslavend. |
|
Reageer op: Taake - Over Bjoergvin Graater Himmerik
|
|
|  |
 |
 |
|
 |
|
10 september: (cd) Kamelot - Poetry For The Poisoned (cd) Linkin Park - A Thousand Suns (cd) Swashbuckle - Crime Always Pays… (cd) Volbeat - Beyond Hell, Above Heaven 13 september: (cd) Dragonforce - Twilight Dementia (live) (cd) LastDayHere - From Pieces Created (cd) Valient Thorr - Stranger 14 september: (cd) Flotsam And Jetsam - The Cold
|
|
 |
|
 |
|