Enquête

Zou jij voor een losse zaal- of stadionoptreden van jouw favoriete band(s) speciaal naar een land reizen buiten de Benelux, als die groep Nederland en België overslaat?

Ja, dat doe ik regelmatig
Ja, dat heb ik al eens gedaan
Nog niet, maar dat ga ik dit of volgend jaar wel doen
Nog niet, maar voor een speciale gelegenheid zou ik het overwegen
Nee, niet voor een losse show, maar ga wel naar festivals buiten de Benelux
Nee, ik ga niet naar concerten of festivals buiten Nederland en België
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 oktober:
  • All Them Witches en Elder
  • Disturbed en Megadeth
Kalender
Vandaag jarig:
  • André Matos (Angra)† - 53
  • Cesare Codispoti (Tystnaden) - 47
  • Gary D'Eramo (Node) - 54
  • Giovanni Santini (Thy Majestie) - 47
  • Howie Weinberg (technicus) - 72
  • Jeff Loomis (Nevermore) - 54
  • John Haughm (Agalloch) - 50
  • Mattias Marklund (Vintersorg) - 51
  • Paolo Gregoletto (Trivium) - 40
  • Pete Agnew (Nazareth) - 79
  • Steve Berlin (Los Lobos) - 70
  • Steve Gaines (Lynyrd Skynyrd)† - 76

Vandaag overleden:
  • Börje "The Boss" Forsberg (producent) - 2017
  • David Andersson (Soilwork) - 2022
  • Martin Kearns (Bolt Thrower) - 2015
Review

Ricocher - Chains
Jaar van release: 2004
Label: Progrock Records
Ricocher - Chains
De jaarwisseling ontlokte aan een vriend van me de opmerking dat "het een wat matig progrock jaar was geweest". Een opvallende uitspraak, en dat niet alleen in grammaticaal opzicht. Arena bracht immers een prima live album uit, Abydos was op zijn zachtst gezegd verrassend en Ayreon (toegegeven, het neigt meer naar metal) had met The Human Equation ook een pareltje. Daarbij heeft de beste jongen vast "Chains" nog niet gehoord, het derde werkje van de progrockers Ricocher.

"Chains" klinkt erg Engels. Marillion-achtige rock met een stevige scheut Pendragon. Alleen de tongval verraadt het gegeven dat Ricocher bijna net zo Hollands is als een broodje Unox. Bijna, want het blijven Brabanders. Het eerste kritiekpuntje achter de rug hebbende (het soms wat aanwezige accent ja, níet de afkomst van de bandleden) kan ik gerust zeggen dat Erwin Boerenkamp een stem heeft die perfect aansluit op de ingetogen prog. Over ingetogen gesproken, de emotie van ballad "Bitter Tears" heeft wel wat dwingends, en dat doet weer heel anders naar de rest van het album kijken.

Want ja, de keyboardpartijen zìjn een lust voor het oor, "Whispering Voices" ìs een lekker uptempo nummer, en de sax-solo in het middelste "Sand In Your Eyes" ìs bewonderenswaardig, maar in het achterhoofd blijft de gedachte plakken dat progressieve rock niet alleen uitmuntend gespeeld en ingenieus gecomponeerd moet zijn (wat met Ricocher wel goed zit), maar bovenal ook vloeiend moet blijven lopen. Dat is met het wat geforceerd klinkende "Chains" nog een punt van verbetering.

Dat de heren van Ricocher veel plezier en inspiratie mogen opdoen tijdens komende concerten, want een opvolger van "Chains" zou niet verkeerd zijn.

Tracklist:
1. Virtual Images
2. Bitter Tears
3. Sand In Your Eyes
4. Whispering Voices
5. Locked Inside
6. Point Of No Return
7. Breaking The Chain

Score: 79 / 100

Reviewer: Bob
Toegevoegd: 31 januari 2005

Meer Ricocher:

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.