Pitfest
Enquête

Wat vind je van de kersverse studio-albums van Epica, Ghost en Machine Head? Top of flop?

Alle drie cd’s zijn top
Epica en Ghost top, Machine Head flop
Epica en Machine Head top, Ghost flop
Ghost en Machine Head top, Epica flop
Epica top, Ghost en Machine Head flop
Ghost top, Epica en Machine Head flop
Machine Head top, Epica en Ghost flop
Alle drie cd’s zijn een flop

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
  • 3 mei:
  • Highway Child en Van Camp
  • 4 mei:
  • Against Evil en Angelic Forces
  • Blood Incantation en Minami Deutsch
  • Harem Scarem en Cassidy Paris
  • Mike Tramp's White Lion
    28 mei:
  • Arena
  • Pennywise, Proaghandi, Comeback Kid, The Iron Roses en Dead Pioneers
  • Post Profit en Wayside
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alfred Koffler (Pink Cream 69) - 59
  • Claudio O'Connor (Hermética) - 62
  • Eddie Jobson (Jethro Tull) - 70
  • Einar Solberg (Leprous) - 40
  • Enid Williams (Girlschool) - 65
  • Göran Edman (Time Requiem) - 69
  • Javier "Patxa" Navarro (Valhalla) - 56
  • Kim Gordon (Sonic Youth) - 72

Vandaag overleden:
  • Osvaldo Civile (V8) - 1999
Review

Sustain - This Is Now
Jaar van release: 2004
Label: Eigen Beheer
Sustain - This Is Now
Bent u liefhebber van Mennen, Whitesnake, Dokken, Zinatra, Vengeance en vele anderen? Hebt u ook een hekel aan de winter en wilt u lekker op het strand luieren? U hebt dan twee mogelijkheden: ofwel boekt u een dure reis ofwel kiest u voor het voordelige ‘This Is Now’, het debuut van een Nederlandse (hard)rock band genaamd Sustain. Deze keuze lijkt me niet zo moeilijk.

Aanstekelijke riffs, mooie coupletten, mooie pre-chorussen, mooie refreinen en mooie gitaarsolo’s. U kent dat wel. Van het perfecte tijdloze ‘Dancing’ tot het afsluitende ‘Too far’ kan je genieten van (h)eerlijke 80’s hardrock gezongen door een capabele zanger. Productioneel kan je hier ook al niets op aan merken en vooraal de zanglijnen en koortjes zijn mooi op band gezet.

Aangezien een recensie zonder (opbouwende) kritiek even overbodig als een café zonder bier wil ik nog een paar zaken opmerken. De rustige ballad-achtige nummers komen een beetje zeikerig over, het artwork is heel degelijk en het cd-boekje is informatief maar wel saai. Waarom geen explosiever ‘hier-zijn-wij-om-te-rocken’ artwork? Ik vind ook dat het geheel soms net iets te braaf klinkt, (hard)rock is ook bedoeld om een statement te maken, om af en toe uit de bocht te vliegen en soms een maniakale valse gitaarsolo af te leveren! Dit soort ‘spirit’ zou ik graag wat meer in toekomstige nummers en vooral op het podium horen! Niettemin een heel fraai, maar iets te braaf debuut.

Tracklist:
1. Dancing
2. This is now
3. Doomsday theory
4. Don’t give him an alibi
5. Hold on tight
6. Right between the eyes
7. Red hot, white lies
8. Steal the show
9. Now until forever
10. Deep enough
11. Too far

Score: 79 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 29 november 2004

Meer Sustain:

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.