Enquête

Zou jij voor een losse zaal- of stadionoptreden van jouw favoriete band(s) speciaal naar een land reizen buiten de Benelux, als die groep Nederland en België overslaat?

Ja, dat doe ik regelmatig
Ja, dat heb ik al eens gedaan
Nog niet, maar dat ga ik dit of volgend jaar wel doen
Nog niet, maar voor een speciale gelegenheid zou ik het overwegen
Nee, niet voor een losse show, maar ga wel naar festivals buiten de Benelux
Nee, ik ga niet naar concerten of festivals buiten Nederland en België
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 16-10-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Apostolos "Laki" Zaios (Human Fortress) - 54
  • B.B. King† - 100
  • Dave Sabo (Skid Row) - 61
  • Dianne Melichar (Crimsonfire) - 47
  • Mikko Heikkilä (Sinamore) - 47
  • Muhannad "Phexataan" Bursheh (Tyrant Throne) - 40
  • Raul (Ecthalion) - 46

Vandaag overleden:
  • Andrew Howard (Twisted Method) - 2005
  • Marc Bolan (T. Rex) - 1977
  • Tomas Lindberg (At The Gates) - 2025
Review

Red Wine - Cenizas
Jaar van release: 2004
Label: Arise Records
Red Wine - Cenizas
Tussen "Hijos Del Despertar" en "El Fin De Los Tiempos" kon je een licht stijgende lijn trekken. Toen "Sueños y Locura" uitkwam schoot diezelfde lijn een halve mijl naar boven, hoog genoeg om er een stevig etiket "plezierplaat!" op te plakken. Nu, met het nieuwe album "Cenizas" in de klauwtjes, ben ik niet zo zeker meer van een succesvol voortbestaan van het Spaanse Red Wine.

"Sueños Y Locura" had de belofte die veel hedendaagse metalbands missen. Diversiteit, een goede zanger, prettige solo's, een stijl die je niet elke dag hoorde. "Sueños Y Locura" had het opstapje moeten worden naar erkenning, naar de plaat die over een jaar of vijf nog steeds genoemd kan worden (ja, een groot aantal bands haalt die leeftijd niet eens). "Cenisaz" is echter het stapje terug. Wat is er gebeurd?

Misschien straalt de de nieuwe drummer niet hetzelfde gevoel uit als zijn voorganger. Of is Red Wine gelijktijdig met de treinen in Madrid ontspoord, 11 maart 2004. Wat het ook is, "Cenizas" is het kwijt. De Spaanstalige heavy metal mist z'n edge, de nummers vlammen niet meer. Als een vormeloze drek zijn de nummers op cd gekwakt. Mario Suarez, de zanger van het stel, kan soms zelfs niet bij de juiste tonen blijven hangen. De eenkennigheid ontgroeien alleen "Negando Lo Envidente", "Miedo-Dolor" en "Una Vida Mas", die qua felheid haaks staan op het slappe "Fantasma Del Pasado" en het inspiratieloze "Vientos de Libertad". Hoe clichématig ook, dit is een gemiste kans.

Tracklist:
1. 806
2. Miedo-Dolor
3. Salva Tu Hogar
4. Lágrima De Soledad
5. Una Vida Más
6. Despierda
7. Fantasma Del Pasado
8. Vientos De Libertad
9. Ojos De Ley
10. Negando Lo Envidente
11. Mi Universo

Score: 65 / 100

Reviewer: Bob
Toegevoegd: 22 november 2004

Meer Red Wine:

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.