Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in september 2025 werd uitgebracht?

Amorphis - Borderland
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Autrest - Burning Embers, Forgotten Wolves
Bent Sea - The Dormant Ruin
Between The Buried And Me - The Blue Nowhere
Castle Rat - The Bestiary
Dark Angel - Extinction Level Event
Der Weg Einer Freiheit - Innern
Glenn Hughes - Chosen
Green Carnation - A Dark Poem Part I
Helstar - The Devil’s Masquerade
I Prevail - Violent Nature
Igorrr - Amen
Lorna Shore - I Feel The Everblack Festering Within Me
Mors Principium Est - Darkness Invisible
Novembers Doom - Major Arcana
Paradise Lost - Ascension
Paradox - Mysterium
Primal Fear - Domination
Rage - A New World Rising
Revocation - New Gods, New Masters
Spinal Tap - The End Continues
The Vintage Caravan - Portals
Vintersorg - Vattenkrafternas Spel
een ander album uit september 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Alberto Iezzi (Tystnaden) - 45
  • Anders Iwers (Tiamat) - 53
  • Caleb Scofield (Cave In)† - 47
  • Chris Birx (Motorjesus) - 47
  • Daniel Cavanagh (Anathema) - 53
  • David Van Landing (Michael Schenker Group)† - 61
  • Donnie Steele (Slipknot) - 54
  • Glenn Branca† - 77
  • Henny Wolter (Primal Fear) - 59
  • Jamie "Jonny 5" Laurie (Flobots) - 48
  • Jared Dines - 36
  • Kevin Cronin (REO Speedwagon) - 74
  • Lisa Lasch (Coronatus) - 35
  • Matthew Sweet - 61
  • Mattias IA Eklundh (Freak Kitchen) - 56
  • Meg Myers - 39
  • Mikko Uusimaa (Reflexion) - 45
  • Nick "Yngve" Samios (Flames) - 45
  • Nicke Olsson (One Day In Pain) - 58
  • Paavo Laapotti (Before The Dawn) - 30
  • Pekka Kainulainen (Amorphis) - 69
  • Peter Pichl (Running Wild) - 65
  • Rahzel (The Roots) - 61
  • Richard Jobson (Skids) - 65
  • Rick Altzi (Masterplan) - 53
  • Russ Steffens (striptekenaar)† - 71
  • Sarban Grimminck (Witte Wieven) - 44
  • Thorsten "Toto" Hain (Wortmord) - 53
  • Tommy Stinson (Guns N' Roses) - 59
  • Vince den Breejen (Sepiroth) - 31
  • Will Butler (Arcade Fire) - 43

Vandaag overleden:
  • Alfred Tennyson (dichter) - 1892
  • Eddie Van Halen (Van Halen) - 2020
  • Ginger Baker (Cream) - 2019
  • Johnny O'Keefe - 1978
  • Nick Curran (The Fabulous Thunderbirds) - 2012
  • Rip Taylor (komiek) - 2019
Review

Splatterhouse vs Gruesome Stuff Relish - Split cd
Jaar van release: 2004
Label: No Escape Records
Splatterhouse vs Gruesome Stuff Relish - Split cd
No Escape Records is een label wat sinds jaar en dag vette grind van allerlei pluimage op de markt brengt, en wat mij betreft al wel een leuke status verdient heeft. Dat No Escape twee goede bands uit de Razorback-stal bij elkaar heeft weten te brengen voor een splitje is natuurlijk helemaal vet.

Met een introotje wat ook op de laatste Marduk stond begint Maggot Sermon van Splatterhouse, en ze mogen mijn ingewanden hebben als deze jongens niet dagelijks naar Haemorrhage luisteren! De gitaarriffs, het drumwerk, de composities, alles doet denken aan de Spaanse grindgoremeesters! Zelfs de zanger klinkt als zijn Spaanse tegenhanger Lugubrious, inclusief verkouden doodsrochels en braakgeluiden. Dat je dan als band nog een cover van je grote voorbeeld durft op te nemen is natuurlijk helemaal dapper! Toch doen de invloeden, al liggen ze er nog zo dik bovenop, weinig afbreuk aan de muziek van deze Amerikanen. Splatterhouse verstaat namelijk de kunst van het schrijven van catchy songs, en als er iets belangrijk is in het genre dan is het dat wel! Ook is het hele zaakje voorzien van een heldere productie, die herinnert aan Exhumed in de tijd van de Pale Existence-split. Je weet wel, met een snare die klinkt als een uitversterkt conservenblik. Thumbs up voor Splatterhouse dus!

Gruesome Stuff Relish komt evenals het eerder genoemde Haemorrhage uit Spanje, en ook deze band heeft wel wat meer overeenkomsten met hun landgenoten dan hun afkomst. Gruesome Stuff Relish is echter al wel wat langer bezig dan de splitpartners van Splatterhouse, en heeft in de loop der jaren een meer eigen geluid opgebouwd, wat behalve aan Haemorrhage ook aan de Spaanse goregods van Impetigo herinnert. Op deze split doet hun "Teenage Gallio Grind" het erg goed. De nummers zijn grotendeels in hetzelfde humpa-tempo gespeeld, inclusief hier en daar een rammelende blastbeat. De gitaarriffs en solo's zijn goed gespeeld en de gepitchte vocalen liggen lekker in het gehoor. De band heeft sinds hun vorige album Last Men In Gore dan wel geen noemenswaardige progressie geboekt, maar degelijk is het in ieder geval, en da's ook wat waard.

Splatterhouse:
1. Maggot Sermon
2. Awash In Gore
3. Splatterhouse
4. Decom-Posers (Haemorrhage cover)

Gruesome Stuff Relish
5. The Last Survivor
6. Curse Of The Templar Knights
7. Don't Feel The Shame
8. Zombie Madness
9. Jungle Of The Flesh-Eatin' Beings

Score: 80 / 100

Reviewer: Rascul
Toegevoegd: 27 mei 2004

Meer Splatterhouse vs Gruesome Stuff Relish:

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.