Alcatraz
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juli 2025 werd uitgebracht?

Abigail Williams - A Void Within Existence
Alice Cooper - The Revenge Of Alice Cooper
Anger Machine - Human Error
Ashes Of Ares - New Messiahs
Ba’al - The Fine Line Between Heaven And Here
Black Knight - The Tower
Born Of Osiris - Through Shadows
Dropkick Murphys - For The People
Entrails - Grip Of Ancient Evil
Floating - Hesitating Lights
Fuzz Thrower - Fuzz Thrower
Gluttonous Overindulgence Of Relentless Torture - The Coomer Chronicles
Haxprocess - Beyond What Eyes Can See
Hemelbestormer - The Radiant Veil
Ibex Angel Order - II: Void Sermon
Margarita Witch Cult - Strung Out In Hell
Mass Deception - Resurrections
Nacior Udun - The Crooked Axis Of Solace And Solitude
Scars On Broadway - Addicted To The Violence
Slaughter To Prevail - Grizzly
Styx - Circling From Above
Thumos - The Trial Of Socrates
Warkings - Armageddon
Wytch Hazel - V: Lamentations
een ander album uit juli 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 augustus:
  • Melvins en Redd Kross
  • Wednesday 13
  • 10 augustus:
  • Between The Buried And Me en Car Bomb
  • Madball
  • Suffocation, To The Grave en Psycroptic
  • 11 augustus:
  • Between The Buried And Me en Rezn
  • The Fall Of Troy, Boneflower en Meth
  • 12 augustus:
  • Dark Angel en Inherited
  • Hatebreed
  • Obituary
  • Trivium en Defects
  • 13 augustus:
  • Cult Of Luna
  • Drowning Pool, Liliac en TerraDown
  • Machine Head en Diggeth
  • Prong
  • Sleepytime Gorillla Museum en Faun Fables
  • 14 augustus:
  • Blind Guardian en Defecto
  • Drowning Pool, Liliac en TerraDown
  • Prong en Subzero
  • 15 augustus:
  • Dynamo Metalfest
Geen concerten bekend voor 09-09-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Filippa Nässil (Thundermother) - 39
  • Jean Beauvoir (Plasmatics) - 65
  • Rinus Gerritsen (Golden Earring) - 79

Vandaag overleden:
  • Hermann Hesse (auteur) - 1962
  • Martin Birch (producent) - 2020
  • Paul Samson (Samson) - 2002
Review

Susperia - Unlimited
Jaar van release: 2004
Label: Tabu Recordings
Susperia - Unlimited
Steeds weer sta ik er versteld van hoeveel goede metal er ieder jaar weer uit het hoge Noorden komt. Daarmee doel ik uiteraard niet op Groningen en Friesland, maar op landen als Finland, Zweden en Noorwegen, waar ook Susperia vandaan komt. Gezien het verleden van de bandleden (Dimmu Borgir, Old Man's Child en de black metalband Ringnevod) zal de gemiddelde luisteraar wellicht een symfonisch black metal-album verwachten, maar niets blijkt minder waar. Susperia laat namelijk al sinds 1998 (hoewel het eerste volledige album Predominance pas in 2001 het levenslicht zag) een vrij aparte mengeling van thrash metal en melodieuze Zweedse death metal horen Unlimited is alweer het derde album van deze heren, waarmee de band ditmaal hopelijk wel de aandacht krijgt die ze verdient.

Waar de meeste bands ófwel lekker in het gehoor liggende, catchy nummers schrijven, óf het moeten hebben van intrigerende, afwijkende nummers (of gewoon saaie, slechte nummers schrijven, dat kan natuurlijk ook nog), valt meteen het sterkste punt van Susperia op: de band weet haar nummers namelijk zo aan te kleden dat de meeste nummers zowel apart als catchy klinken. Chemistry is daar een uitstekend voorbeeld van: het nummer begint met een gelikte riff en een lekker erin hakkend thrash-stuk, maar ontpopt zich naarmate het nummer vordert steeds meer als een afwisselend en spannend opgebouwd nummer, dat door het uitstekende songwriterschap zeer natuurlijk en soepel overkomt. Ook het stuwende Situational Awareness, dat af en toe zelfs lichtelijk aan het oude werk van Metallica doet denken, behoort tot de betere nummers op het album en is afwisselend en professioneel genoeg om een erg goede indruk achter te laten. Aparte vermelding verdient ook nog Home Sweet Hell: wellicht het meest toegankelijke nummer op het album, maar wel érg lekker klinkend.

Susperia heeft dus met Unlimited een erg gevarieerd en overtuigend album afgeleverd dat waarschijnlijk een heel breed publiek zal aanspreken. Door op een haast natuurlijke wijze elementen uit Zweedse death metal met ouderwetse thrash-riffs te combineren, zullen zowel Slayer-liefhebbers als Dark Tranquillity-fans zeker wel iets van hun gading op dit album vinden. Voor het komende najaar staat bovendien een Europese tour gepland, zodat we kunnen zien hoe de heren het er live vanaf weten te brengen. Op deze cd bevalt de band me in ieder geval uitstekend.

Tracklist:
1. Chemistry
2. The Coming Past
3. Situational Awareness
4. Devil May Care
5. Off The Grid
6. Years of Infinity
7. Home Sweet Hell
8. Mind Apart
9. Beast by Design
10. Untouched

Score: 82 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 30 maart 2004

Meer Susperia:

Susperia - Unlimited
Reactie van Een_Metalfan op 30-03-2004 om 09:20u
Score: 70 / 100

Na Susperia live gezien te hebben in Tilburg een paar jaar terug, heb ik gelijk Predominance aangeschaft. Deze plaat beviel me zeer goed! Vindication vond ik dusdanig tegenvallen dat ik deze nooit heb aangeschaft. Nu heb ik laatst deze cd gehoord en ik moet zeggen dat ie echt een stuk beter klinkt als Vindication.

Susperia - Unlimited
Reactie van dimmu45 op 16-12-2004 om 18:42u
Score: 85 / 100

riff> begin chemistry = kippenvel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Susperia - Unlimited
Reactie van satyr op 20-10-2006 om 11:51u
Score: 85 / 100

goed album

Susperia - Unlimited
Reactie van satyr op 03-11-2007 om 15:37u

waar blyft review van cut from stone

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.