Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 1995?

AC/DC - Hard As A Rock
At The Gates - Slaughter Of The Soul
Blind Guardian - Imaginations From The Other Side
Clawfinger - Do What I Say
Dark Tranquillity - Lethe
Darkthrone - Quintessence
Death - Crystal Mountain
Dissection - Where Dead Angels Lie
Down - Stone The Crow
Dream Theater - A Change Of Seasons
Fear Factory - Replica
Iced Earth - Dante’s Inferno
Immortal - Blashyrkh (Mighty Ravendark)
Iron Maiden - Sign Of The Cross
Life Of Agony - Let’s Pretend
Meshuggah - Future Breed Machine
Monster Magnet - Negasonic Teenage Warhead
Moonspell - Alma Mater
Morbid Angel - Where The Slime Live
My Dying Bride - The Cry Of Mankind
Paradise Lost - Enchantment
Rammstein - Du Riechst So Gut
The Gathering - Strange Machines
White Zombie - More Human Than Human
een andere kraker uit 1995, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 augustus:
  • Between The Buried And Me en Rezn
  • The Fall Of Troy, Boneflower en Meth
  • 12 augustus:
  • Dark Angel en Inherited
  • Hatebreed
  • Obituary
  • Trivium en Defects
  • 13 augustus:
  • Cult Of Luna
  • Drowning Pool, Liliac en TerraDown
  • Machine Head en Diggeth
  • Prong
  • Sleepytime Gorillla Museum en Faun Fables
  • 14 augustus:
  • Blind Guardian en Defecto
  • Drowning Pool, Liliac en TerraDown
  • Prong en Subzero
  • 15 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • 16 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • 17 augustus:
  • Dynamo Metalfest
Geen concerten bekend voor 11-09-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anton Kabanen (Beast In Black) - 38
  • Jim Kale (The Guess Who) - 82
  • Joe Jackson - 71
  • Ross Halfin (fotograaf) - 68
  • Shel Talmy (producent)† - 88

Vandaag overleden:
  • Jani Lane (Warrant) - 2011
Review

The Dust Connection - demo
Jaar van release: 2003
Label: Eigen beheer
The Dust Connection - demo
Beste progmetalfans, wisten jullie dat er ook een Nederlandse Pain of Salvation is? De naam van de band is The dust connection en ze brachten onlangs een erg goede demo uit. Origineel verpakt in een dvd-doosje met mooi artwork nog wel. Het is uiteindelijk de muziek die telt maar het oog wil soms ook wel wat.

Deze band weet me een half uur lang te boeien door vier spannende composities voor te schotelen. Zanger Jeroen Voogd doet geregeld denken aan Daniel Gildenlöw van Pain of Salvation. Ook de muziek heeft wel wat weg van die proggenieën. Ook invloeden van Ayreon (het sfeervolle keyboardwerk) en Dream theater (enkele drukke passages) kan je terugvinden in hun sound. Ook kunnen we af en toe wat sfeervol gitaarwerk beluisteren maar soms krijgen we ook een harde riff voorgeschoteld. Het nummer ‘Dessert sessions’ begint prachtig met subtiel keyboarwerk. Dat nummer zou ook op ‘V’ van Symphony X kunnen gestaan hebben.

Kortom; een werkelijk fantastische demo. Deze heren bestaan nog maar sinds juni 2003 maar deze band komt voort uit de symfonische metalband Forever times. Met die band deelden ze al het podium met bands als Pain of Salvation, Threshhold en Evergrey. De productie is uitstekend en de nummers zijn fantastisch. Nederlandse topbands als Silent edge, Ayreon en Sun caged hebben er een stevige concurrent bij. Ongetwijfeld de beste demo die ik ooit besprak voor deze site. Topklasse. Check hun site voor twee volledige mp3’s nu!

Tracklist:
1. Armour to shatter
2. Out of nowhere
3. Desert sessions
4. Temporary

Score: 80 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 9 februari 2004

Meer The Dust Connection:

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.