Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 1995?

AC/DC - Hard As A Rock
At The Gates - Slaughter Of The Soul
Blind Guardian - Imaginations From The Other Side
Clawfinger - Do What I Say
Dark Tranquillity - Lethe
Darkthrone - Quintessence
Death - Crystal Mountain
Dissection - Where Dead Angels Lie
Down - Stone The Crow
Dream Theater - A Change Of Seasons
Fear Factory - Replica
Iced Earth - Dante’s Inferno
Immortal - Blashyrkh (Mighty Ravendark)
Iron Maiden - Sign Of The Cross
Life Of Agony - Let’s Pretend
Meshuggah - Future Breed Machine
Monster Magnet - Negasonic Teenage Warhead
Moonspell - Alma Mater
Morbid Angel - Where The Slime Live
My Dying Bride - The Cry Of Mankind
Paradise Lost - Enchantment
Rammstein - Du Riechst So Gut
The Gathering - Strange Machines
White Zombie - More Human Than Human
een andere kraker uit 1995, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 15-09-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Justin Broadrick (Godflesh) - 56
  • Louis Svitek (Ministry) - 62
  • Sander Gommans (After Forever) - 47
  • Thomas Holm (illustrator) - 64

Vandaag overleden:
  • Jack Russell (Great White) - 2024
  • Jimi Quidd (The Dots) - 1990
  • Steve Grimmett (Grim Reaper) - 2022
Review

Enthral - Subterranean Movement
Jaar van release: 2003
Label: Displeased Records
Enthral - Subterranean Movement
Deze Noorse band werd in 1995 opgericht en heeft met "Subterranean Movement" nu z'n derde album uit. De eerste twee platen, "Prophecies of the Dying" (1997) en "The Mirrors Opposite End" (1998) heb ik nooit gehoord, al was ik de naam Enthral al wel eens tegen gekomen in verband met voormalig Dimmu Borgir-toetsenist Stian Aarstad.

En dat is op zich een beetje vreemd, aangezien Aarstad niet eens een vast lid van de band is, en zijn rol op "Subterranean Movement" zo klein is dat het tijdens de eerste luisterbeurt volledig langs me heen ging dat er überhaupt synthpartijen op het album staan. Nee, Enthral verschilt behoorlijk van de oude Dimmu Borgir.
In de eerste plaats is Enthral een gevarieerde black metal band. De nummers kennen een vrij onvoorspelbare, complexe structuur en laten dikwijls technische en zelfs haast progressieve stukken horen. Ik krijg de indruk dat de nummers van Enthral zeer zorgvuldig en weloverwogen geconstrueerd worden. Het nadeel is dat er van spontaniteit weinig sprake is, en daarbij komt dat de in de biografie zo benadrukte sfeer niet zo krachtig aanwezig is als beloofd.

Maar… "Subterranean Movement" is zeker een interessant album. De muziek kent vrij veel tempowisselingen en breaks, en laat af en toe invloeden uit genre's als doom en technische death metal horen. Zoals ik al aangaf, is variatie binnen de nummers het sterkste punt van de Noren. De sound van de band benadert die van landgenoten als Satyricon en Thorns, en ook van het (vergelijkbare) geluid van bands als Khold en Dødheimsgard hoor ik wel wat terug. Het gitaargeluid is dus wat mechanisch en kil, en de screams refereren qua klank aan de zang van Satyr Wongraven en Gard van Khold. Wat betreft zang heeft die album veel te bieden. Naast screams komen er ook af en toe grunts voorbij, en in enkele nummers experimenteert drummer/zanger Kjetil Hektoen wat meer met z'n krijsstem, wat enkele bizarre geluiden oplevert.

Ondanks de duidelijke parallellen met andere Noorse bands heeft Enthral een vrij herkenbare, individuele stijl. Ik heb me met "Subterranean Movement" prima vermaakt, dus mocht je je aangesproken voelen door mijn beschrijving van dit album, download dan eens wat om te zien of je de plaat waardig acht voor aanschaf (tips: "Slaves of One Tongue", "Inject Hate"). Let wel op: met één of twee luisterbeurten ben je er nog niet, Enthral vereist een zekere concentratie en toewijding.

Tracklist:
1. Earth Left Behind
2. Death Immaculate
3. Inject Hate
4. Subterranean Movement
5. Our Justice Be Done
6. To the Bone
7. Slaves of One Tongue
8. Charge of the I

Score: 80 / 100

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 17 augustus 2003

Enthral - Subterranean Movement
Reactie van Een_Metalfan op 18-08-2003 om 19:35u

Ik raad je aan The Mirror's Opposite End te luisteren. Een wereldalbum, met bloedmooie composities en een veel grotere rol voor de sfeervolle toetsen van Aarstad. Een aanrader!

Enthral - Subterranean Movement
Reactie van Een_Metalfan op 19-08-2003 om 03:17u

Oke, al was ik dat op den duur ook wel van plan. Maar wat vind jij van deze nieuwe plaat?

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.