Enquête

Hoe vaak heb jij Megadeth (bij benadering) live gezien?

meer dan dertig keer
26-30 keer
21-25 keer
16-20 keer
11-15 keer
6-10 keer
5 keer
4 keer
3 keer
2 keer
1 keer en dat smaakte naar meer
1 keer en dat was genoeg
0 keer, maar ik wil Megadeth op de afscheidstour zien
0 keer, en dat vind ik niet erg

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 20-09-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Brock (Hawkwind) - 84
  • Dimebag Darrell Abbott (Pantera)† - 59
  • Frank Schiphorst (MaYaN) - 49
  • Fred Durst (Limp Bizkit) - 55
  • KRS-One (Boogie Down Productions) - 60
  • Michael Shuman (Queens Of The Stone Age) - 40
  • Phil Lynott (Thin Lizzy)† - 76
  • Ray Alder (Fates Warning) - 58
  • Robert Plant (Led Zeppelin) - 77

Vandaag overleden:
  • Frankie Banali (Quiet Riot) - 2020
  • Tom Searle (Architects) - 2016
Review

Dawn Of Destiny - Praying To The World
Jaar van release: 2012
Label: Phonotraxx
Dawn Of Destiny - Praying To The World
De Duitsers van Dawn Of Destiny presenteren met Praying To The World maar liefst hun vierde langspeler in vijf jaar. Hoewel ze het best te plaatsen zijn binnen het powermetalhokje, bevat hun muziek ook veel invloeden van thrash, death, black en gothicmetal. De voornaamste vocalen zijn afkomstig van zangeres Jeanette Scherff, maar ze krijgt regelmatig bijval van gruntende bandleden waardoor er een aardig, doch welbekend, ‘beauty and the beast’-effect wordt bewerkstelligd. Dat effect is broodnodig, want de zang van Scherff alleen is niet genoeg om de aandacht er bij te houden. Dit zit hem vooral in het gegeven, dat zodra ze haar mond open doet er een vrij aangenaam geluid aan ontspruit, maar dat er amper klankkleur in haar stem te ontwaren is, iets waar meer bands in dit genre onder lijden. Qua zang is het dus wat saai.

Samen met composities die niet altijd getuigen van veel creativiteit, is dit Praying To The World een lange zit. Zeker omdat het album ook nog eens flink lang duurt. In plaats van te kiezen voor maar liefst dertien langgerekte nummers, had de groep beter kunnen kiezen voor een geringer aantal songs die hoger zijn van kwaliteit. Desalniettemin kent deze schijf een aantal aangename momenten, en zijn nummers als Misunderstood en Miracles enkele van de plezierige hoogtepunten die er op dit album te vinden zijn. Praying To The World is daarmee een erg wisselvallige schijf die voor de geïnteresseerde, maar vooral geduldige luisteraar wel het een en ander te bieden heeft.

Tracklist:
1. My Life Lies In Ruins
2. The Right Path
3. Miracles
4. Place Of Mercy
5. Misunderstood
6. Promised Land
7. Another Pain
8. My Four Walls
9. Beast Human
10. Bleeding Me
11. One Last Word
12. This Aching Heart
13. Praying To The World

Score: 73 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 16 september 2012

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.