Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in september 2025 werd uitgebracht?

Amorphis - Borderland
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Autrest - Burning Embers, Forgotten Wolves
Bent Sea - The Dormant Ruin
Between The Buried And Me - The Blue Nowhere
Castle Rat - The Bestiary
Dark Angel - Extinction Level Event
Der Weg Einer Freiheit - Innern
Glenn Hughes - Chosen
Green Carnation - A Dark Poem Part I
Helstar - The Devil’s Masquerade
I Prevail - Violent Nature
Igorrr - Amen
Lorna Shore - I Feel The Everblack Festering Within Me
Mors Principium Est - Darkness Invisible
Novembers Doom - Major Arcana
Paradise Lost - Ascension
Paradox - Mysterium
Primal Fear - Domination
Rage - A New World Rising
Revocation - New Gods, New Masters
Spinal Tap - The End Continues
The Vintage Caravan - Portals
Vintersorg - Vattenkrafternas Spel
een ander album uit september 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 november:
  • Stray From The Path, Alpha Wolf, Graphic Nature en Calva Louise
Kalender
Vandaag jarig:
  • Al Jourgensen (Ministry) - 67
  • Alex Greenwald (Phantom Planet) - 46
  • Björn Englén (Quiet Riot) - 54
  • Brian Blessed (acteur) - 89
  • David Austin (Nasty Savage) - 63
  • David G. Álvarez (Angelus Apatrida) - 42
  • Def (Prejudice) - 52
  • Dennie Grondelaers (Saille) - 41
  • Dennis Stratton (Iron Maiden) - 73
  • Fabio Lione (Rhapsody) - 52
  • Giles Martin (producent) - 56
  • Giuseppe Verdi (componist)† - 212
  • Guh.Lu (Gorgoroth) - 44
  • Jackson Browne - 77
  • James Fearnley (The Pogues) - 71
  • Jason Rosenfeld (Reverend) - 60
  • John Entwistle (The Who)† - 81
  • John Lennon (The Beatles)† - 85
  • Jonas Schütz (Atrophy) - 35
  • Kurt Neumann (BoDeans) - 64
  • Martin Buchwalter (Perzonal War) - 47
  • Max Duhamel (Kataklysm) - 50
  • Nakaido "Chabo" Reichi (RC Succession) - 75
  • Nona Hendryx (Labelle) - 81
  • PJ Harvey - 56
  • Riina Rinkinen (Silentium) - 43
  • Rob Thompson (Pegazus) - 59
  • Sean Lennon (The Claypool Lennon Delirium) - 50
  • Sharon Osbourne (manager) - 73
  • Sleazy P. Martini (Gwar) - 65
  • Steve Burns - 52
  • Steve Jablonsky (componist) - 55
  • Theo (Descending) - 36
  • Toep "Stabath" Duin (Sinister) - 51
  • Vitaly Dubinin (Aria) - 67

Vandaag overleden:
  • Bill Bumgardner (Lord Mantis) - 2016
Review

Black Messiah - The Final Journey
Jaar van release: 2012
Label: AFM Records
Black Messiah - The Final Journey
Hoewel folk metal tegenwoordig behoorlijk wat populariteit geniet, is het Duitse Black Messiah er nooit echt in geslaagd om zichzelf in de schijnwerpers te spelen. Ondanks vier uitgebrachte albums opereert de band dan ook nog steeds in de marge. Onlangs verscheen in de vorm van The Final Journey de vijfde full length van deze Teutoonse krijgers. Slaagt Black Messiah er met dit album wel in om definitief door te breken?

Om een lang verhaal kort te maken: die kans lijkt me – op basis van dit album althans – niet erg groot. Want hoewel The Final Journey geen dramatisch slecht album is, zijn er toch ook te veel mankementen om van een goede plaat te kunnen spreken. Daarvoor zijn met name de composities te veilig en mat, waardoor het album bij vlagen een fletse indruk maakt. Ook productioneel gezien is The Final Journey een ‘net niet-album’: de productie is weliswaar niet echt ondermaats, maar ook niet krachtig genoeg om de luisteraar te overweldigen. Door de ietwat blikkerige sound doet de plaat dan ook wat goedkoop aan.

Hier en daar laat Black Messiah echter zeker horen over enig talent te beschikken. Zo is de Equilibrium-achtige opener Windloni de moeite waard dankzij de pakkende melodielijnen en de aardig uit de verf komende agressieve ondertoon. Ook het zwierige, instrumentale Into The Unfathomed Tower (A Tribute To Candlemass) mag gerust gehoord worden. Helaas zijn dat de echte uitzonderingen, want op andere momenten klinkt Black Messiah minder bedreven. Zo klinken de keyboards bij vlagen wel erg kitscherig, haast als een goedkope kermisattractie. Vooral Der Ring Mit Dem Kreuz is daar een voorbeeld van.

U raadt het dus al: The Final Journey is absoluut geen verplichte kost. Zelfs gelouterde folkfanaten doen er goed aan om dit album eerst eens kritisch te beluisteren. Dat het lastig is om een epische sound neer te zetten zonder in kitsch te vervallen, blijkt dan ook maar weer. Black Messiah neigt met dit album vooral naar het laatste.

Tracklist:
1. Windloni
2. Der Ring Mit Dem Kreuz
3. To Become A Man
4. Into The Unfathomed Tower (A Tribute To Candlemass)
5. Feld Der Ehre
6. Lindisfarne
7. The Naglfar Saga : Prologue - The Final Journey
8. The Naglfar Saga : Mother Hel
9. The Naglfar Saga : On Board
10. The Naglfar Saga : Sailing Into Eternity

Score: 66 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 5 april 2012

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.