Enquête

Hoe vaak heb jij Megadeth (bij benadering) live gezien?

meer dan dertig keer
26-30 keer
21-25 keer
16-20 keer
11-15 keer
6-10 keer
5 keer
4 keer
3 keer
2 keer
1 keer en dat smaakte naar meer
1 keer en dat was genoeg
0 keer, maar ik wil Megadeth op de afscheidstour zien
0 keer, en dat vind ik niet erg

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Andi Deris (Helloween) - 61
  • Henrik Sandelin (Avatar) - 38
  • Johnny Preston† - 86
  • Richard D. James (Aphex Twin) - 54

Vandaag overleden:
  • Krzysztof "Doc" Raczkowski (Vader) - 2005
Review

Xanadu - The Last Sunrise
Jaar van release: 2011
Label: Progrock Records
Xanadu - The Last Sunrise
De Poolse band Xanadu is in 2008 opgericht. Het is een voortzetting van een Poolse groep “The Old Xanadu” waarin Hubert Murawski drummer was; deze groep was in de jaren ‘90 van de vorige eeuw actief. In 2011 vormt Maruwski samen met Michal “Mish” Jarski (zang), Przemek Betanski (gitaar), Janusz Glon (gitaar) en Adam Biskup (bas) Xanadu. Pawel Balzer en Marcin Grzella zijn de gastmusici op keyboards. In juni 2011 tekende Xanadu bij Progrock Records.

Xanadu is overduidelijk geïnspireerd door de Poolse band Riverside. Op The Last Sunrise ademt alles de sfeer van deze band; de gitaarsound, drums, bas, zang en keyboards. De vergelijking met het album Second Life Syndrome is goed hoorbaar vanaf de eerste tonen van het nummer Piece Of Mind. De zang van Jarski is meer melancholisch dan van Duda (Riverside), het typische gefluister is wel weer bekend van de Riverside albums. Dit komt duidelijk bij het psychedelische nummer One Moment voor, het nummer heeft in de tweede helft een lang en indrukwekkend instrumentaal deel.

Het progressieve instrumentale Violent Dream - part 1 duurt meer dan tien minuten. Het eveneens meer dan tien minuten durende titelnummer sluit het album af; het is een slow tempo psychedelische song dat eindigt met een lange solo van meer dan twee minuten. De volumeknop iets harder en gewoon lekker genieten.

Conclusie: The Last Sunrise heeft goede nummers en een goede productie. De vergelijking met Riverside is echter zo overduidelijk, dat je je afvraagt of er soms geen sprake is van kopieerwerk. Hoe dan ook, Xanadu is voor Riverside fans verplichte kost. Als het album was verschenen voor dat Second Life Syndrome hun albums op de markt bracht, had het album een hoge waardering gekregen.

Tracklist:
1. Piece Of Mind
2. Dark Shadows
3. Miles Away
4. Violent Dream - part 1
5. One Moment
6. Vicious Circles
7. The Last Sunrise

Score: 81 / 100

Reviewer: Ralph
Toegevoegd: 21 januari 2012

Zoeken
    15 augustus:
  • Ellefson Soto - Unbreakable
  • Fermentor - Agreement
  • Incite - Savage New Times
  • Martyr - Dark Believer
  • Unleashed - Fire Upon Your Lands
  • Warmen - Band Of Brothers
  • 22 augustus:
  • Blackbriar - A Thousand Little Deaths
  • Blackbriar - A Thousans Little Deaths
  • Burning Sun - Retribution
  • Burning Witches - Inquisition
  • Desaster - Kill All Idols
  • Iron Savior - Reforge - Machine World
  • Kratornas - God Of The Tribes
  • Old Machines - The Cycles Of Extinction
  • Reinforcer - Ice And Death
  • Signs of The Swarm - To Rid Myself Of Truth
  • White Mantis - Arrows At The Sun

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.