Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2026 werd uitgebracht?

Alter Bridge - Alter Bridge
Beyond The Black - Break The Silence
Bullet - Kickstarter
Crystal Lake - The Weight Of Sound
Edenbridge - Set The Dark On Fire
Ellende - Zerfall
Enshine - Elevation
Exxûl - Sealed Into None
For My Pain... - Buried Blue
Genus Ordinis Dei - The Land East Of Eden
Hällas - Panorama
Kreator - Krushers Of The World
Lionheart - Valley Of Death II
Marianas Rest - The Bereaved
Megadeth - Megadeth
Møl - Dreamcrush
Ov Sulfur - Endless
Poppy - Empty Hands
Soen - Reliance
Textures - Genotype
The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Urne - Setting Fire To The Sky
Wildhunt - Aletheia
Zu - Ferrum Sidereum
een ander studio-album uit januari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Mayhem en Immolation
  • Paradise Lost
  • 7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • Metal Battle Voorronde Gelderland
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
  • 8 februari:
  • Folk Metal Fest
  • 10 februari:
  • Deftones, Denzel Curry en Drug Church
  • Elderwind en Cân Bardd
  • Ho99o9 en N8Noface
  • 11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
Kalender
Vandaag jarig:
  • Foued Moukid (The Old Dead Tree) - 48
  • Gord Downie (The Tragically Hip)† - 62
  • Mauser (Vader) - 50
  • Scott Koziol (Linkin Park) - 54
  • Simon Phillips (Toto) - 69
  • W. Axl Rose (Guns N' Roses) - 64

Vandaag overleden:
  • Gary Moore - 2011
  • Tony Taylor (Twisted Tower Dire) - 2010
Review

Golden Resurrection - Glory To My King
Jaar van release: 2011
Label: Liljegren Records
Golden Resurrection - Glory To My King
Leven na de dood is voor christenen altijd een bijzonder onderwerp geweest. Het overkwam Jezus, drie dagen nadat hij was gestorven aan de gevolgen van een kruisiging en het gebeurde bij Christian Rivel-Liljegren in zekere zin. De beste man stond in 2006 aan de wieg van de band Narnia. Kort na zijn vertrek in 2008 gaf de band nog een stuiptrekking in de vorm van het album Course Of A Generation en viel uit elkaar. Je voelt het al aankomen. Christian is terug! En wel met een nieuwe band.

Een betere stap dan het oprichten van Golden Resurrection had hij ook niet kunnen bedenken. Narnia maakte met de laatste platen een uitgebluste indruk op mij en met de gladde synthesizers werd dat er niet beter op. Vergeet die zooi! Hier slaan de Zweden keihard terug met een spetterend album. De energie is weer terug en nog belangrijker, de muziek klinkt eerlijker.

Golden Resurrection heeft redelijk wat weg van Narnia, maar valt wellicht beter te omschrijven als een combinatie van Europe en Yngwie Malmsteen. Door het aantrekken van gitarist Tommy Johansson wordt de lijn doorgetrokken naar neoklassieke power metal. Dat hoor je hoor je direct in de opening van See My Commands. Heerlijk gitaargepiel dus, maar als luisteraar kun je makkelijk het overzicht houden. The Final Day is op dat gebied ook een aanrader, vanwege het op creatieve wijze toegevoegde solostuk van Vivaldi’s Zomer (De Vier Jaargetijden).

Slechte prestaties zijn niet terug te vinden op Glory To My King. Christian Liljegren zingt met overtuiging over zijn liefde voor god, zoals hij dat eerder gedaan heeft. Je kunt uiteraard de christelijke teksten als storend ervaren, maar dat neemt niet weg dat de titelsong en het baladesque Never Look Back uitstekend materiaal is. Helaas is niet alles zo sterk, maar goed genoeg om een hoog cijfer te rechtvaardigen.

Tracklist:
1. See My Commands
2. Best For Me
3. Glory To My King
4. Never Look Back
5. The Final Day
6. Proud To Wear The Holy Cross
7. Golden Flames
8. God's Grand Hotel
9. My Creation

Score: 86 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 6 februari 2011

Golden Resurrection - Glory To My King
Reactie van da -Z_ op 06-02-2011 om 13:52u

De Divinefire albums waren ook enorm goed. Ga deze zeker checken

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.