Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in september 2025 werd uitgebracht?

Amorphis - Borderland
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Autrest - Burning Embers, Forgotten Wolves
Bent Sea - The Dormant Ruin
Between The Buried And Me - The Blue Nowhere
Castle Rat - The Bestiary
Dark Angel - Extinction Level Event
Der Weg Einer Freiheit - Innern
Glenn Hughes - Chosen
Green Carnation - A Dark Poem Part I
Helstar - The Devil’s Masquerade
I Prevail - Violent Nature
Igorrr - Amen
Lorna Shore - I Feel The Everblack Festering Within Me
Mors Principium Est - Darkness Invisible
Novembers Doom - Major Arcana
Paradise Lost - Ascension
Paradox - Mysterium
Primal Fear - Domination
Rage - A New World Rising
Revocation - New Gods, New Masters
Spinal Tap - The End Continues
The Vintage Caravan - Portals
Vintersorg - Vattenkrafternas Spel
een ander album uit september 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 november:
  • Paradise Lost, Messa en Lacrimas Profundere
Kalender
Vandaag jarig:
  • Amandine "Fay" Haeyaert (Anachronia) - 43
  • Anthony Medaglia (Seven Spires) - 33
  • Billy Lee Riley† - 92
  • Bob Geldof (The Boomtown Rats) - 74
  • Brian Connolly (The Sweet)† - 80
  • Brian Johnson (AC/DC) - 78
  • Brian Ross (Blitzkrieg) - 71
  • Carlitos (Mägo De Oz) - 60
  • Carlo Mastrangelo (Pulse)† - 88
  • Dave Dederer (The Presidents Of The United States Of America) - 61
  • Devlyn Lee (Apothys) - 49
  • Fast Eddie Clarke (Motörhead)† - 75
  • Harri Koskela (Thaurorod) - 41
  • Ikaroz (Blaze Of Perdition)† - 42
  • Jardel Martins Paisante (Ill Niño) - 48
  • Jasper Barendregt (Dodecahedron) - 37
  • Jivan Sureel (Orphanage) - 57
  • Joakim Brodén (Sabaton) - 45
  • Johnny Gioeli (Axel Rudi Pell) - 58
  • Kenny Powell (Omen) - 71
  • Kevin Popescu (Mental Cruelty) - 31
  • Marçelo "Flegias" Santos (Necrodeath) - 56
  • Marcus Kniep (Grave Digger) - 45
  • Mariano Miranda (Bloodparade) - 47
  • Marvin Ruiz (Devourment) - 35
  • Paul Thomas (Good Charlotte) - 45
  • Ronni Le Tekrø (TNT) - 62
  • Sam Silvennoinen (Sethian) - 47
  • Slimkid3 (The Pharcyde) - 55
  • Steve Miller (Steve Miller Band) - 82
  • Thomas Muster (Shakra) - 61
  • Tom Brislin (Kansas) - 52
  • Vadim "Vidick" Ozhog (Infected Rain) - 40
  • Volker Krawczak (Axel Rudi Pell) - 63

Vandaag overleden:
  • Bert Jansch (The Pentangle) - 2011
  • Mike Alexander (Evile) - 2009
  • Steve Lee (Gotthard) - 2010
Review

Stormnatt - The Crimson Sacrament
Jaar van release: 2009
Label: Ashen Productions

Stormnatt - The Crimson Sacrament

Stormnatt presenteert op hun tweede album The Crimson Sacrament wederom gemakkelijk in het gehoor liggende black metal. Voor degene die Stormnatt niet kennen, heeft hun muziek een kleine verrassing in petto. Deze Oostenrijkers weten hun muziek namelijk een authentieke Noorse sfeer mee te geven. Heidense invloeden, rauwe vocalen en melodieus spel is waar het allemaal om draait op The Crimson Sacrament en Stormnatt weet daar een aardige en totaal niet originele draai aan te geven.

Omdat een woord van kritiek niet misstaat in een recensie, kom ik later even op de non-originaliteit van The Crimson Sacrament terug, maar eerst wat positieve berichten. Stormnatt heeft met dit album een goed geproduceerd stuk black metal gemaakt, wat bij vele mensen in de smaak zal vallen. Vrolijke sferen, Noorse stijl, een gemiddeld tempo en meer van dat soort dingen. Ze voeren hun muziek opmerkelijk goed uit, getuige de continue hoge kwaliteit ervan. Het heidense element is ook meer dan welkom, ook al is dit maar mondjesmaat aanwezig.

Het nadeel – ga er maar eens goed voor zitten – is dat Stormnatt met The Crimson Sacrament niet de die-hard black metalfan zal weten te bereiken, maar meer de personen die black er maar een beetje bij doen. De toch al veelgebruikte formule van deze band wordt schaamteloos weer uit de kast getrokken en men speelt continu op safe. Dezelfde sound is in elk nummer te horen, met minimale variatie in de nummers onderling. Het resultaat is dat The Crimson Sacrament ontzettend snel verveelt en als je net als ik niet gediend bent van die zoetsappige sfeer, dan is het zelfs een compleet drama.

Stormnatt weet heel goed raad met deze muziek, maar het spreekt niet in hun voordeel dat ze niets beters hebben weten te produceren dan een dertien in een dozijn album. Met de (goed) geïmiteerde Noorse sfeer hopen ze wellicht een publiek te bereiken dat hier gevoelig voor is – by all means, geef het een kans als de omschrijving je aanspreekt – maar dat neemt niet weg dat hier veel meer uit te halen was geweest. Een gemiste kans!

Tracklist:
1. Apparitional Echoes From The Void
2. Wounds Of Worship
3. The Crimson Sacrament
4. Soul Murder Ceremony
5. The Omega Illumination
6. Thanatheism
7. Blood Will Tell
8. Upon The Shores Of Solitude Pt. III

Score: 59 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 7 oktober 2009

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.