Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in september 2025 werd uitgebracht?

Amorphis - Borderland
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Autrest - Burning Embers, Forgotten Wolves
Bent Sea - The Dormant Ruin
Between The Buried And Me - The Blue Nowhere
Castle Rat - The Bestiary
Dark Angel - Extinction Level Event
Der Weg Einer Freiheit - Innern
Glenn Hughes - Chosen
Green Carnation - A Dark Poem Part I
Helstar - The Devil’s Masquerade
I Prevail - Violent Nature
Igorrr - Amen
Lorna Shore - I Feel The Everblack Festering Within Me
Mors Principium Est - Darkness Invisible
Novembers Doom - Major Arcana
Paradise Lost - Ascension
Paradox - Mysterium
Primal Fear - Domination
Rage - A New World Rising
Revocation - New Gods, New Masters
Spinal Tap - The End Continues
The Vintage Caravan - Portals
Vintersorg - Vattenkrafternas Spel
een ander album uit september 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 november:
  • Ad Infinitum, Seven Spires en Phantom Elite
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksandr Oleynikov (Kalevala) - 39
  • Benjamin "Matthew Greywolf" Buss (Powerwolf) - 48
  • Bobbie Brown (model) - 56
  • Chargeeeeee... (Metal Clone X) - 52
  • Damian Kulash (OK Go) - 50
  • Dave Hope (Kansas) - 76
  • Dino Valenti (Quicksilver Messenger Service)† - 88
  • Elin Overskott (Dismal Euphony)† - 46
  • Gábor Dudás (Reason) - 46
  • John Cougar Mellencamp - 74
  • Kevin Butler (Thy Art Is Murder) - 36
  • Kevin Godley (10CC) - 80
  • Lockett Pundt (Deerhunter) - 43
  • Marc Storace (Krokus) - 74
  • Matthias Lange (Metalium) - 61
  • Mike Shipley (producent)† - 69
  • Neil Halstead (Slowdive) - 55
  • Olivier Vaillancourt-Girard (The Lightbringer) - 45
  • Peter "Pegas" Hlaváč (Krabathor) - 51
  • Sam Brown - 61
  • Sander Zoer (Delain) - 46
  • Scott Carino (Death) - 56
  • Spike Cassidy (D.R.I.) - 64
  • Thom Yorke (Radiohead) - 57
  • Tico Torres (Bon Jovi) - 72

Vandaag overleden:
  • Edgar Allan Poe (auteur) - 1849
  • Hans van Hemert (producent) - 2024
  • Jack Ponti (Surgin’) - 2024
  • Jim Sadist (Nunslaughter) - 2015
  • Olivier "Morty" Putz (Orion's Night) - 2016
  • T Lavitz (Dixie Dregs) - 2010
Review

Prong - Power of the Damn MiXXXer
Jaar van release: 2009
Label: 13th Planet

Prong - Power of the Damn MiXXXer

Power of the Damager was de comeback van Prong in 2007. Twee jaar later is dat album in een nieuw jasje gestoken door diverse muzikanten die het hebben gewaagd hun kunsten los te laten om er een geheel eigen draai aan te geven. Power of the Damn MiXXer is met andere woorden zoals de naam al doet vermoeden een remix album. Het is uitgebracht onder de naam Prong, maar de nummers van Power of the Damager zijn door anderen bewerkt tot de dertien nummers die op dit album terug te vinden zijn.

Dit album telt dertien mixen, van alle nummers eentje, met uitzondering van The Banishment welke twee keer onder handen is genomen. Voor praktisch alle nummers geldt dat de dansbaarheid van elk nummer enigszins is verhoogd. Hoewel sommige van de originelen al erg geschikt waren voor de dansvloer, is er nu wat extra bas toegevoegd, of is er op andere wijze gepoogd de voeten wat meer los te doen komen. Het verschil met de originelen is soms minimaal, terwijl in andere remixes alle goed klinkende stukken uit het origineel achter elkaar lijken te zijn geplakt in een zich herhalende loop. Muzikaal niet zo uitdagend, maar zeker wel effectief wanneer het aankomt op dansbaarheid, en op dat laatste lijkt dan ook de nadruk te liggen. Het komt er op neer dat alles wat al goed klonk nog steeds goed klinkt en er bij wat tammere nummers voor gekozen is om alles wat het niet vlot doet lopen maar weg te knippen. Hoogtepunten blijven net zoals op het origineel The Banishment, Can’t Stop the Bleeding en Looking for Them.

Dit album lijkt vooral bedoeld te zijn voor mensen die het originele Prong net niet dansbaar genoeg vinden, of voor die-hard fans die per se alles in hun bezit willen hebben. Persoonlijk vind ik deze schijf weinig toevoegen aan het enigszins tamme Power of the Damager, maar er zijn natuurlijk altijd mensen die -letterlijk- wel uit de voeten kunnen met deze remix plaat.

Tracklist:
1. Worst of it (Worst of the Worst Remix)
2. Can’t Stop the Bleeding (Smack! Mix)
3. The Banishment (Wolfzilla & The Angry Moon Mix)
4. Power of the Damager (Fabrication Mix)
5. 3rd Option (Naked in the Cadillac Mix)
6. Pure Ether (Big Riddim Mix)
7. Message Inside of Me (Chicxulub Impactor Mix)
8. No Justice (Crackmix)
9. Looking for Them (Contagious Mix)
10. Spirit Guide (Reality’s Edge Mix)
11. Changing Ending Troubling Times (Abandoned Structures Mix)
12. The Banishment (Bitter Harvest Mix)
13. Bad Fall (Smile on Your Face Mix)

Score: 70 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 23 mei 2009

Meer Prong:

Prong - Power of the Damn MiXXXer
Reactie van Old Mhb op 24-05-2009 om 13:06u

Ik heb het niet met dit soort albums. Is zoiets van centen jagen bij anderen waar het album gefaald heeft bijh de fans.. Bovendien zijn de meeste remixalbums niet interressant omdat ze afbreuk doen aan het origineel.

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.