Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van 2025 uit de Benelux?

Anger Machine - Human Error
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Bark - The Time Has Come
Black Knight - The Tower
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Cryptosis - Celestial Death
Defacement - Doomed
Enthroned - Ashspawn
Epica - Aspiral
Graceless - Icons Of Ruin
Grafjammer - De Tyfus, De Teerling
Grey Aura - Zwart Vierkant: Slotstuk
Hellevaerder - Fakkeldragers
Hemelbestormer - The Radiant Veil
Highway Chile - Rat Race
Martyr - Dark Believer
Mass Deception - Resurrections
Psychonaut - World Maker
Skaldgrim - In The Shadow Of Darkness
Svartsyn - Vortex Of The Destroyer
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Walg - V
Winterblind - Ego
Wolvennest - Procession
een andere langspeler uit de Benelux, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 22-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Agnew (Diablo Blvd) - 53
  • Bruce Corbitt (Rigor Mortis)† - 63
  • Carsten Frank (Human Fortress) - 49
  • Florent Taillandier (Manigance) - 52
  • Guillermo Sanchez (Rata Blanca) - 61
  • Manos Kompos (Blade Of Spirit) - 45
  • Marcel "Schmier" Schirmer (Destruction) - 59
  • Rick Nielsen (Cheap Trick) - 77
  • Willem Verbuyst (Vanderbuyst) - 47

Vandaag overleden:
  • Jimmy Work - 2018
  • Mick Cocks (Rose Tattoo) - 2009
  • Mike Scaccia (Ministry) - 2012
Review

Sahara Dust - Cry For The Moon
Jaar van release: 2003
Sahara Dust - Cry For The Moon
Sahara Dust, de nieuwe band van voormalig After Forever gitarist Mark Jansen. In Nederland zijn de ogen en oren natuurlijk erg op hem gericht, want wat voor kant gaat zijn nieuwe band uit? Ligt het in het straatje van After Forever, of komt hij met iets totaal anders? Toen de eerste bezettingen van Sahara Dust bekend waren was het eigenlijk wel duidelijk dat het waarschijnlijk de ingeslagen weg van After Forever voortzette, want zo maakte ex-Trail Of Tears zangeres Helena Iren Michaelsen deel uit van de band. Zij besloot nog voordat er iets opgenomen was de band te verlaten, en is vervangen door Simone Simons.

De eerste demo bevat twee songs, Cry For The Moon en Illusive Consensus. De vergelijking met After Forever kan gewoon niet wegblijven, want de muziek ligt namelijk erg in het verlengde van die band. De nummers bevatten dezelfde bombastische elementen. Opener Cry For The Moon is een nummer met aardig wat tempowisselingen. Een traag begin, dan weer een snelle passage, waarna weer een langzamer stuk volgt. Illusive Consensus is een meer up-tempo nummer. De zang wisselt tussen de sopraanzang van Simone Simons en de grunts en screams van Mark Jansen en gitarist Ad Sluijter, en af en toe ondersteund door een koor. Simons zang past goed bij de nummers, al is wel te horen dat ze nog niet zo ervaren is als haar collega's van onder andere Trail Of Tears en After Forever, maar goed dat komt nog wel. De overige muzikanten volstaan hun vak zeker wel. Voor een demo is de productie ook niet slecht, al is het geluid soms wat aan de magere kant, voornamelijk in het gitaar- en drumgeluid. De strijkers (die waarschijnlijk uit de keyboards komen) zorgen voor het klassieke element, en klinken erg goed.

After Forever fans weten het natuurlijk al: ze hebben iets om naar uit te kijken, want de band is momenteel bezig aan een volledig album. Hou je niet van After Forever dan denk ik dat Sahara Dust je ook niet zo zal liggen.

Reviewer: Tonnie
Toegevoegd: 12 februari 2003

Sahara Dust - Cry For The Moon
Reactie van Wolfgard op 12-02-2003 om 14:48u
Score: 67 / 100

Als groot After forever fan..tja het is een aardige demo maar niet meer dan dat.. spuuglelijk hoesje en de vrouwenzang is ook maar wat basic.. Maar die krijs van Mark heb ik wel weer ff gemist zeg.. Muzikaal simpeltjes..Vocaal Mark: juist! Simone: degelijk.. Productioneel: minder

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.