Alcatraz
Enquête

Hoeveel concerten in het Rotterdamse stadion De Kuip heb jij bijgewoond?

meer dan tien
negen of tien
zeven of acht
vijf of zes
vier
drie
twee
één
nul

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 juli:
  • Halestorm
  • 4 juli:
  • Hemelbestormer
  • 5 juli:
  • Hellmond Open Air
  • Anger Machine, None Shall Fall, Man as Plague en Disquiet
  • Destruction, Horizon Ignited, Lies, Vengeance, Jitizer, She's got Balls, Zubzero, Drovich
  • Overkill en Vicious Rumors
  • Therapy?
Kalender
Vandaag jarig:
  • Don Dokken (Dokken) - 72
  • Henri Vahvanen (Battlelore) - 42
  • Ian Paice (Deep Purple) - 77
  • John Svensson Rehnström (Faithful Darkness) - 37
  • Jürgen "Ventor" Reil (Kreator) - 59
  • Kevin Shirley (producent) - 65
  • Laura Macrì (MaYaN) - 35
  • Marco Schomas (Finsterforst) - 42
  • Mika Ahtiainen (To/Die/For) - 53
  • Patrick Meehan (manager) - 77
  • Peter Hobbs (Hobbs Angel Of Death)† - 64
  • Sakis Tolis (Rotting Christ) - 53
  • Selim Lemouchi (The Devil's Blood)† - 45
Review

After All - Mercury Rising
Jaar van release: 2002
Label: Mausoleum Records
After All - Mercury Rising
After all is een vrij bekende Belgische groep. De band speelt ouderwetse heavy metal en bracht in 1995 hun debuut uit. Daarna volgde enkele vinyl en cd releases en nu is er dan deze nieuwe cd. De band heeft ook al veel opgetreden in België maar ook in Nederland (onder andere 25 shows georganiseerd met enkele andere groepen door metalmagazine Aardschok).

Deze nieuwe cd oogt heel professioneel (artwork van Kris Verwimp), klinkt heel professioneel (de producer is Harris Johns die bekend is van zijn werk met Helloween, Kreator, Sepultura en vele andere groepen) en bevat lekkere muziek. De band speelt vooral zanggerichte ouderwetse metal met invloeden van hard rock en doom muziek. In dat opzicht past deze groep zeker ook met het label Mausoleum dat in de jaren ’80 veel van dit soort muziek uitbracht.

Nummers zoals ‘Beneath the flesh’ en ‘Rectify’ zijn leuke metalsongs. Instrumentaaltjes zoals ‘Mercury rising’ en ‘Immortals-The aftermath’ klinken fijn. ‘Descending pain’ is gewoon een fraai traag slepend lied. Naar het einde toe volgen ook nog twee Candlemass-achtige doom nummers namelijk ‘Last day of the winter’ en ‘Twist of fate’. Kortom dit schijfje bevat leuke en nostalgische muziek.

Een minpunt aan deze cd vind ik dat er te weinig coherentie tussen de nummers onderling is. Het klinkt als een verzameling nummers en niet als één geheel. En sommige refreinen klinken ook een beetje ‘zagerig’.

Maar al bij al een leuke cd met daarop toffe riffs, knappe solo’s en een goede zanger die eens niet zingt met een ‘high pitched’ stem zoals veel andere groepen in het genre. De muziek is ook wel origineel te noemen en dat is natuurlijk ook een groot pluspunt. Wie dit cd’tje aankoopt doet geen miskoop en er staan ook nog eens twee clips op! De echte liefhebber gaat uiteraard voor de ‘vinyllen’ versie.

Tracklist:
1. Mercury rising
2. Beneath the flesh
3. Rectify
4. Whispering words
5. Cry for more
6. Descending pain
7. The shadows wall
8. For us immortals
9. Immortals-The aftermath
10. Last day of the winter
11. Twist of fate
12. Black god white devil

Cd bonus tracks:
13. Beneath the flesh (video)
14. For us immortals (video)

Score: 75 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 7 februari 2003

Meer After All:

After All - Mercury Rising
Reactie van Gulnabat op 30-04-2013 om 14:45u

To Anonymous person above from Troy, Michigan, who spent over 22 hours visntiig my blog which s/he claims to be confusing:I also see that you quite enjoyed my long post on my trip to Bhutan, as you downloaded several of MY images. Just so you know all the photographs of Bhutan were taken by me and owned by me. They are, as you put it, "things of myself to share."

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.