Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalband uit het Afrikaanse continent?

Abu Lahab [Marokko]
Amanaz [Zambia]
Arka'n Asrafokor [Togo]
Constellatia [Zuid-Afrika]
Crescent [Egypte]
Duma [Oeganda/Kenia]
Freedom's Children [Zuid-Afrika]
Lycopolis [Egypte]
Mdou Moctar [Niger]
Myrath [Tunesië]
Ngozi Family [Zambia]
Nishaiar [Ethiopië]
Odious [Egypte]
Ofege [Nigeria]
Overthrust [Botswana]
Seether [Zuid-Afrika]
Skinflint [Botswana]
Songhoy Blues [Mali]
Suck [Zuid-Afrika]
Tamikrest [Mali]
Vulvodynia [Zuid-Afrika]
Wildernessking [Zuid-Afrika]
Witch [Zambia]
Wrust [Botswana]
een andere band uit Afrika

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
  • Uncle Acid & the Deadbeats en Rezn
  • 23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
  • 24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs en Maha
  • Possesssed en The Heritance
  • 25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
  • 26 juni:
  • Jera On Air
  • Walg en Griis
  • 27 juni:
  • Aeveris, The Dirty Scums, Promise Down, Signs Of Algorithm en Powerslave
  • Jera On Air
    22 juli:
  • D.R.I.
  • Riot City en Aquilla
  • Rose Tattoo
Kalender
Vandaag jarig:
  • Antti Anatomy (Negative) - 42
  • Börje "The Boss" Forsberg (producent)† - 82
  • Chris Petersen (Cellador) - 43
  • Darrell Roberts (W.A.S.P.) - 52
  • Mike Alexander (Evile)† - 49

Vandaag overleden:
  • Vinnie Paul Abbott (Pantera) - 2018
Review

My Shameful - Descend
Jaar van release: 2008
Label: Firedoom Records
My Shameful - Descend
Eigenlijk is het een klein wonder dat My Shameful inmiddels al aan de vierde langspeler toe is. Als je op de muziek afgaat, zou je denken dat bandleider Sami Rautio de ene na de andere zelfmoordpoging onderneemt. De term 'funeral doom' is hier geheel op zijn plaats: Descend roept het gevoel op dat je op de begrafenis van je enige kind bent, nadat het slachtoffer is geworden van een auto-ongeluk dat je zelf hebt veroorzaakt.

Met eenvoudige middelen creёert My Shameful een beklemmende sfeer. Het meest opvallend zijn nog de afwisselende, dubbele vocalen. Een mooi voorbeeld hiervan vind je op Deity Of Retribution, waar een gelijktijdige lage en een wat hogere grunt de sterke zanglijnen extra kracht verlenen. Elders zorgt een gesproken fragment of het gebruik van zuivere vocalen voor de juiste toonzetting, waardoor het gezelschap weet te voorkomen dat de ongecompliceerde, sobere muziek uiteindelijk saai wordt.

Liefhebbers van funeral doom en oude death/doom-albums van bijvoorbeeld Paradise Lost zullen aan Descend veel plezier (of beter gezegd, treurnis) beleven. Naast het genoemde Deity Of Retribution steekt Of Haunting er in mijn ogen enigszins bovenuit, maar het compositorische niveau is heel constant en de zeven lange songs doen weinig voor elkaar onder. Ook het vierde album van My Shameful blijkt dus weer een aanwinst te zijn. Laten we daarom hopen dat Sami Rautio door blijft vechten met zijn demonen en nog vele zwaarmoedige treurliederen gaat opnemen.

Tracklist:
1. Allconsuming
2. Deity Of Retribution
3. This Hate
4. Of Haunting
5. Kill The Emptiness
6. Unrepentant
7. Self-Abuse

Score: 79 / 100

Reviewer: Gilbert
Toegevoegd: 9 oktober 2008

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.