Enquête

Hoe vaak heb jij Megadeth (bij benadering) live gezien?

meer dan dertig keer
26-30 keer
21-25 keer
16-20 keer
11-15 keer
6-10 keer
5 keer
4 keer
3 keer
2 keer
1 keer en dat smaakte naar meer
1 keer en dat was genoeg
0 keer, maar ik wil Megadeth op de afscheidstour zien
0 keer, en dat vind ik niet erg

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 20-09-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Brock (Hawkwind) - 84
  • Dimebag Darrell Abbott (Pantera)† - 59
  • Frank Schiphorst (MaYaN) - 49
  • Fred Durst (Limp Bizkit) - 55
  • KRS-One (Boogie Down Productions) - 60
  • Michael Shuman (Queens Of The Stone Age) - 40
  • Phil Lynott (Thin Lizzy)† - 76
  • Ray Alder (Fates Warning) - 58
  • Robert Plant (Led Zeppelin) - 77

Vandaag overleden:
  • Frankie Banali (Quiet Riot) - 2020
  • Tom Searle (Architects) - 2016
Review

Dreamtide - Dream And Deliver
Jaar van release: 2008
Label: AOR Heaven
Dreamtide - Dream And Deliver
Deze band (alhoewel veel bands veel meer projecten zijn dan band) bestaat alweer sinds het jaar 2000 en heeft al twee releases op haar naam staan. Fair Warning-gitarist Helge Engelke richtte deze band ergens rond de eeuwwisseling op samen met twee andere Fair Warning-leden, en betrok ook ex-Scorpionsbassist Francis Buchholz en zanger Olaf Senkbeil bij het collectief. Het debuutalbum Here Comes The Flood kreeg goede kritieken, en ik was niet onbekend met Engelkes werk; zo speelde hij ook twee songs in op Lana Lane's Project Shangri-La in. Het laatste Fair Warining-album smaakte ook naar meer dus ik was benieuwd met mijn eigen eerste kennismaking met Dreamtide.

Dit is een staaltje classic rock van formaat: bombastisch, muzikaal goed in elkaar stekend, en, niet onbelangrijk, het klinkt niet herkenbaar Duits. Wel is het een stuk rustiger dan wat we van Fair Warning gewend zijn. Het is ook meer rock dan hardrock, af en toe. Sommige nummers, zoals Dancing When The Night Falls zijn ronduit rock, weliswaar subliem gespeeld met uitstekend gitaarwerk, maar gevoelig en rustig. Dat is allerminst het geval bij songs zoals King Of Scum wat er lekker vandoor gaat maar met een catchy melodie. Zoals bij bijna alle nummers de melodie catchy is en dus lekker in het gehoor ligt. Voor de rockliefhebber valt er genoeg te genieten, zolang je geen nekkenbrekende metal verwacht. Zelfs de ballad valt haast niet op als ballad; Tell Me How It Feels is echter een lekker zoetgevooisd nummer voor op de bank met de kaarsjes aan.

Het gedegen vakmanschap druipt van de cd af. Het is de vraag of deze band voorrang krijgt boven Fair Warning want drie leden van beide bands kunnen niet op twee gedachten hinken. Zelf hoor ik Fair Warning iets liever, maar die keuze is uiteraard aan iedere luisteraar voor zichzelf.

Tracklist:
1. A Fools Crusade
2. I Don't Want To Wait
3. Same Star
4. Your Beat
5. Dancing When The Night Falls
6. King of Scum
7. Download A Dream
8. Tell Me How It Feels
9. Stronger
10. To Everybody
11. Keep From Falling
12. The Vow
13. Help Me
14. Download A Dream Reprise

Score: 80 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 3 oktober 2008

Dreamtide - Dream And Deliver
Reactie van Inge op 03-10-2008 om 15:37u
Score: 90 / 100

Hoi,

Ik geef geen 100 want er valt altijd iets aan te merken op een album.
IOok ga ik niet alle nummers af van dit album en ik ben het over het algeheel eens met Hans, ik vind het alleen jammer dat hij het nummer Help me er niet heeft uitgelicht.
Dit is absoluut de mooiste (power) rockballad van dit jaar !!!


Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.