Enquête

Hoe vaak heb jij Megadeth (bij benadering) live gezien?

meer dan dertig keer
26-30 keer
21-25 keer
16-20 keer
11-15 keer
6-10 keer
5 keer
4 keer
3 keer
2 keer
1 keer en dat smaakte naar meer
1 keer en dat was genoeg
0 keer, maar ik wil Megadeth op de afscheidstour zien
0 keer, en dat vind ik niet erg

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 september:
  • Ossuary, Sanctuarium en Funeral Whore
  • Primal Fear en Eleine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Glenn Hughes (Deep Purple) - 74
  • Mike Howe (Metal Church)† - 60
  • Serj Tankian (System Of A Down) - 58
  • Steve Smith (Journey) - 71
  • Tony Clarke (producent)† - 84

Vandaag overleden:
  • Báthori Erzsébet (seriemoordenaar) - 1614
  • Don Everly (The Everly Brothers) - 2021
  • Jerry Finn (producent) - 2008
  • Stuart Antsis (Cradle Of Filth) - 2022
Review

The Mystery - Soulcatcher
Jaar van release: 2008
Label: Limited Access Records
The Mystery - Soulcatcher
Ik ben gek op mysteries. Het ontrafelen van spannende verhalen met allerlei interessante verwijzingen behoort tot één van mijn favoriete bezigheden. Nu bleek er ook een band met de naam The Mystery te bestaan en dus wreef ik mezelf al in de handen.

En het mysterie is zowaar ontrafeld! Jawel! Zo mysterieus is deze band namelijk niet. De muziek is dat al helemaal niet. Van een eigen geluid, of zelfs maar eigen ideetjes, is totaal geen sprake. The Mystery speelt namelijk afdankertjes en left-overs van Warlock en Doro. Althans, zo komen de nummers over. Hopeloos oubollige riffs en solo's passeren bijna een uur lang de revue, zonder dat er ook maar één memorabel moment voorbij komt. Dan hebben we het nog niet over de wankele en vooral erg beperkte zang van frontvrouw Korry Schadwell. Zowel de matige Engelse uitspraak als het kleine bereik doen gelijk denken aan de zang van Frau Pesch. Doro komt daar al jaren mee weg, maar deze slappe hap niet.

Productioneel is de plaat al net zo ouderwets. Vooral het geluid van de basdrums kan in deze tijden echt niet meer. Het blubberige gitaargeluid is ook al geen reden tot glimlachen. Nog positieve dingen dan? Ja, het artwork is best oké. Verder betwijfel ik, of er andere facetten zijn, waarmee de band indruk kan maken. Met deze kazige bedoening op dit Soulcatcher zal de band in ieder geval geen zieltjes winnen. Misschien de mensen die er van balen dat Warlock geen nieuw materiaal meer opneemt. Het is mij een mysterie waarom deze plaat ooit mocht worden gemaakt.

Tracklist
1. Ascending Souls
2. Take Me To The Light
3. Judas Betrayed
4. The Catchers Prelude
5. Soulcatcher
6. Turn Into Stone
7. My Heart Lies Bleeding
8. Suicidal Thoughts
9. Heaven At War
10. World Downfall
11. Coming Home
12. Fire Keeps On Burning
13. Faithless
14. Angel
15. Unready To Die

Score: 47 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 16 september 2008

Meer The Mystery:

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.