Helldorado
Enquête

Wat is jouw favoriete vocalist aller tijden uit de Benelux?

Alex Agnew
Anneke van Giersbergen
Barry Hay
Bert Heerink
Charlotte Wessels
Colin H. van Eeckhout
Edward Reekers
Farida Lemouchi
Fleddy Melculy
Floor Jansen
Franky De Smet-Van Damme
Günther Theys
Jan Chris de Koeijer
Kate de Lombaert
Leon Goewie
Martin van Drunen
Raven van Dorst
Ruben Block
Rudeboy
Seregor
Sharon den Adel
Simone Simons
Stefanie Mannaerts
Sven de Caluwé
een andere vocalist, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 november:
  • Arch Enemy, Amorphis, Eluveitie en Gatecreeper
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian "Covan" Kowanek (Decapitated) - 48
  • Alex "Esoterica" Poole (Chaos Moon) - 39
  • Alex Holzwarth (Rhapsody) - 57
  • Anders Öström (Blind Stare) - 42
  • Carla Harvey (Butcher Babies) - 49
  • Darren Middleton (Powderfinger) - 54
  • Destroyer (Hate) - 41
  • Duke Robillard (The Fabulous Thunderbirds) - 77
  • Essie Zagers (Emerald)† - 62
  • Fuchs (Die Apokalyptischen Reiter) - 52
  • Gil Moore (Triumph) - 72
  • Gyri Smørdal Losnegaard (Tristania) - 47
  • Ignacio "Jevo" Garamendi (Valhalla) - 50
  • Jim Fielder (The Mothers Of Invention) - 78
  • Jody Stephens (Big Star) - 73
  • Juka (Moi Dix Mois) - 44
  • Lena Katina (t.A.T.u.) - 41
  • Monica "Demonica" Janssen (X-Tinxion) - 47
  • Paul Schluter (Last Crack) - 57
  • Paul van Son (Headhaunter) - 46
  • Richard Reed Parry (Arcade Fire) - 48
  • Russell Simmons (Def Jam Recordings) - 68
  • Saki (Mary’s Blood) - 35
  • Sam Schneider (Inferi) - 39
  • Shiran Kaïdine (Year Of No Light) - 44
  • Stanley Robertson (Asenblut) - 27
  • Tim Palmer (producent) - 63
  • Tomi Göttlich (Grave Digger) - 58

Vandaag overleden:
  • Graham Chapman (acteur) - 1989
  • Grim (Borknagar) - 1999
  • Janis Joplin (Big Brother And The Holding Company) - 1970
Review

Mythological Cold Towers - The Dawn of a dying Tiffereth
Jaar van release: 2002
Label: Sound Riot Records
Persoonlijk had ik nog nooit van deze doom metalband gehoord en dat is ook niet zo vreemd, want naast één eerdere demo is dit dus het eerste echte wapenfeit wat de band in de strijd gooit. Overigens is deze cd ook uitgebracht onder de naam Sphere of Nebaddon, maar dat is al een tijd geleden. Inmiddels schijnt er al weer een opvolger van die plaat te zijn dus mogen we dit als re release beschouwen.

De band speelt ouderwetse trage doom metal met hier en daar een up-tempo stuk. Het album kent 10 vrij lange nummers met absurd lange titels (Exotic Voluptuousness of a Lost Feeling of Life) en op het eerste gehoor klinken de nummers vrij standaard, maar doormiddel van pakkende melodieën en naargeestig mooie gitaarlijnen weet men toch meer leven in de brouwerij te brengen. Helaas is er een groot minpunt, namelijk . De gitaristen zijn over het algemeen erg goed bezig, maar soms proberen ze de meest rare wentelingen te maken met hun instrumenten wat leid tot soms zelfs valsklinkende riffs. Vooral in het openingsnummer In the Forgotten Melancholic Waves of the Eternal Sea (HUH! wie is er zo creatief) Dit is erg jammer en als het nou maar één keer zou voorkomen, maar helaas is dat niet zo. Kijk je daar doorheen dan blijkt het aardige doom death metal cd te zijn die op zich weinig toevoegt aan de hedendaagse scene.

De zang is hoofdzakelijk grunt met hier en daar kort een zware black metal scream. De zanger is redelijk zij het soms ietwat monotoon.
Keyboards worden ook gebruikt , maar slechts voor de sfeer. De cd kent een heel goed punt en dat is namelijk de heerlijk authentieke ouderwetse doom sfeer die gecreeërd word. Zelf denk ik nog even aan de oude My Dying Bride platen en dat is toch wel een compliment neem ik aan. De klasse van die band heeft Mythological Cold Towers nog niet behaald, maar wat niet is kan nog komen.

De bandnaam omschrijft de muziek ook wel goed, want het klinkt ijzig koud en de bloedstollende grunts werken hier ook aan mee. En dat voor een band uit Zuid Amerika. Aan die koude en authentieke sfeer helpt de prima productie goed mee, de gitaren klinken lekker echo-achtig en het drumwerk is uitstekend geproduceerd in de mix. Tekstueel is het typisch doom , letterlijk en figuurlijk.

Kijk je door de soms valse gitaarlijnen door en kun je tegen soms monotone stukken in de nummers dan is dit misschien een cd voor jou.

Tracklist
1.In the Forgotten Melancholic Waves of the Eternal Sea
2.Celestial Dimensions into Silence
3.The Vastness of a Desolated Glory
4.Slaves in the Imaginary Abyssal Line
5.Exotic Voluptuousness of a Lost feeling of Life
6.Golden Bells from the Eternal Frost
7.Mythological Cold Towers
8....Of Inexistency
9.A Portal to my Darkest Soul
10.Sphere of Nebaddon

Score: 70 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 10 januari 2003

Meer Mythological Cold Towers:

Mythological Cold Towers - The Dawn of a dying Tiffereth
Reactie van laus op 10-01-2003 om 22:38u

Rare gitaarwentelingen in Doom-metal??? waazig... maar het is wel doom :) zal het eens luisteren. Best goeie review.

Mythological Cold Towers - The Dawn of a dying Tiffereth
Reactie van Wolfgard op 11-01-2003 om 13:24u
Score: 70 / 100

Inderdaad, rare gitaarwentelingen.. Het is ook niet alleen doom metal heh, ook invloeden uit de melodieuze death metal worden niet geschuwd

Mythological Cold Towers - The Dawn of a dying Tiffereth
Reactie van Een_Metalfan op 12-01-2003 om 13:28u
Score: 80 / 100

Het betreft hier een re-release van het debuut album 'Spheres of Nebaddon' wat in '96 al eens is uitgekomen via Sound Riot Records. Overigens verscheen een paar jaar geleden het tweede album 'Remoti Meridani Hymni'..

Mythological Cold Towers - The Dawn of a dying Tiffereth
Reactie van Wolfgard op 12-01-2003 om 14:57u
Score: 70 / 100

bedacnkt voor de informatie, aangezien ik geen bio had en moest vertrouwen op onofficiële websites heb ik hier wat aan. Bij deze heb ik dat dus even er bij gezet.

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.