Enquête

Hoe vaak heb jij Megadeth (bij benadering) live gezien?

meer dan dertig keer
26-30 keer
21-25 keer
16-20 keer
11-15 keer
6-10 keer
5 keer
4 keer
3 keer
2 keer
1 keer en dat smaakte naar meer
1 keer en dat was genoeg
0 keer, maar ik wil Megadeth op de afscheidstour zien
0 keer, en dat vind ik niet erg

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Andi Deris (Helloween) - 61
  • Henrik Sandelin (Avatar) - 38
  • Johnny Preston† - 86
  • Richard D. James (Aphex Twin) - 54

Vandaag overleden:
  • Krzysztof "Doc" Raczkowski (Vader) - 2005
Review

Floodstain - Dreams Make Monsters
Jaar van release: 2007
Label: BadMoodMan Music
Floodstain - Dreams Make Monsters
Voordat ik reviewer werd, was ik zwaar bevooroordeeld tegenover onbekende bandjes van eigen bodem. Ik luisterde zelden naar demo’s of eigen beheer albums, onder het motto: Als dat gezelschap bijzonder was, dan zou het wel net zoveel succes hebben als The Gathering, Within Temptation of Gorefest. Die overtuiging heb ik inmiddels flink bijgesteld. Tussen de stapels demo’s en cd’s van kleine Nederlandse bandjes die bij Metalfan.nl binnenkomen, blijkt namelijk af en toe een pareltje te zitten dat niet of nauwelijks onder doet voor de meest succesvolle releases op de grote platenlabels.

Zo kan de muziek en zang van het uit Hellevoetsluis afkomstige Floodstain zich op het derde album Dreams Make Monsters moeiteloos meten met het werk van grote namen als Down, Queens Of The Stone Age, Soundgarden en Pearl Jam. De gevarieerde stoner rock met een grunge randje luistert heerlijk weg, terwijl de gepassioneerde teksten over eenzaamheid, relatieproblemen en zelfmoord me regelmatig weten te raken. Vooral de lange tracks You Lose Alone en End Of Trail, dat fraai eindigt met het melancholische geluid van een doedelzak, maken een sterk gevoel bij me los.

Waarschijnlijk zal ik dit schijfje over twintig jaar daarom nog steeds met enige regelmaat te voorschijn halen om me in de zwaarmoedige sfeer onder te dompelen. De muziek is niet bijster origineel en de beheersing van de Engelse taal schiet soms te kort, maar dit album bezit een tijdloze kwaliteit die je normaal alleen bij de gevestigde namen aantreft. Als ik op mijn oude vooroordeel was afgegaan, dan had ik het obscure, Zuid-Hollandse Floodstain echter niet eens een kans gegeven en dit kleinood gemist. Zo zie je maar dat vooroordelen een mens alleen maar in de weg staan.

Tracklist:
1. Monster
2. Love Is Poison
3. Trailblazer
4. You Lose Alone
5. Deathwish
6. Stray Dogs
7. End Of Trail

Score: 85 / 100

Reviewer: Gilbert
Toegevoegd: 2 juli 2008

Zoeken
    15 augustus:
  • Ellefson Soto - Unbreakable
  • Fermentor - Agreement
  • Incite - Savage New Times
  • Martyr - Dark Believer
  • Unleashed - Fire Upon Your Lands
  • Warmen - Band Of Brothers
  • 22 augustus:
  • Blackbriar - A Thousand Little Deaths
  • Blackbriar - A Thousans Little Deaths
  • Burning Sun - Retribution
  • Burning Witches - Inquisition
  • Desaster - Kill All Idols
  • Iron Savior - Reforge - Machine World
  • Kratornas - God Of The Tribes
  • Old Machines - The Cycles Of Extinction
  • Reinforcer - Ice And Death
  • Signs of The Swarm - To Rid Myself Of Truth
  • White Mantis - Arrows At The Sun

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.