Enquête

Hoe vaak heb jij Megadeth (bij benadering) live gezien?

meer dan dertig keer
26-30 keer
21-25 keer
16-20 keer
11-15 keer
6-10 keer
5 keer
4 keer
3 keer
2 keer
1 keer en dat smaakte naar meer
1 keer en dat was genoeg
0 keer, maar ik wil Megadeth op de afscheidstour zien
0 keer, en dat vind ik niet erg

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 20-09-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Brock (Hawkwind) - 84
  • Dimebag Darrell Abbott (Pantera)† - 59
  • Frank Schiphorst (MaYaN) - 49
  • Fred Durst (Limp Bizkit) - 55
  • KRS-One (Boogie Down Productions) - 60
  • Michael Shuman (Queens Of The Stone Age) - 40
  • Phil Lynott (Thin Lizzy)† - 76
  • Ray Alder (Fates Warning) - 58
  • Robert Plant (Led Zeppelin) - 77

Vandaag overleden:
  • Frankie Banali (Quiet Riot) - 2020
  • Tom Searle (Architects) - 2016
Review

Flyleaf - Flyleaf
Jaar van release: 2007
Label: A&M/Octone
Flyleaf - Flyleaf
Flyleaf is het eerste album van de gelijknamige Texaanse band en kwam in Amerika in 2005 al op de markt. In hun thuisland was de plaat een groot succes en waarom het nu pas in Europa uitgebracht wordt is dan ook een groot raadsel.

Middelpunt van Flyleaf is zangeres Lacey Mosley, die in haar nog jonge leven al het nodige heeft moeten verwerken. Over haar beroerde jeugd is vanzelfsprekend veel in haar teksten terug te vinden, terwijl ze met veel gevoel voor tragiek in haar zang haar ziel blootlegt, zoals eigenlijk alleen Tori Amos dat kan.

Wat Flyleaf zo bijzonder maakt is zijn compleetheid. De ene keer hoor je krachtige grungy gitaren (Perfect), de andere keer is het de melodie die de boventoon voert (All Around Me). Mosley zelf kan in één nummer overslaan van een pittige schreeuw naar haar gevoelig zang, waarin ze breekbaar en geloofwaardig overkomt. De nummers verschillen ten opzichte van elkaar aanzienlijk: van stevige alternatieve rocksongs tot ballads tot zeer catchy nummers, er lijkt geen maat op te staan. En dan zwijgen we nog over de twee fantastische akoestische bonussongs Fully Alive en All Around Me, van welke eerstgenoemde nog fraaier is dan de albumversie en waarin Mosley met haar emotionele zang keer op keer voor kippenvel zorgt.

Een gevarieerd album dus. Maar vooral één dat een oprechte en veelbelovende band laat horen. Qua songwriting zijn deze jongelingen al een stuk verder dan veel bands die al langer meedraaien. Dat Flyleaf al tweeënhalfjaar oud is, is wat dat betreft een voordeel. Het kan immers nooit lang meer duren vooraleer Flyleaf weer een nieuw album uitbrengt. Hopelijk nu ook direct in Europa.

Tracklist:
1. I’m So Sick
2. Fully Alive
3. Perfect
4. Cassie
5. Sorrow
6. I’m Sorry
7. All Around Me
8. Red Sam
9. There For You
10. Breathe Today
11. So I Thought
12. Fully Alive (akoestisch)
13. All Around Me (akoestisch)

Score: 90 / 100

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 10 maart 2008

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.