Helldorado
Enquête

Wat is jouw favoriete vocalist aller tijden uit de Benelux?

Alex Agnew
Anneke van Giersbergen
Barry Hay
Bert Heerink
Charlotte Wessels
Colin H. van Eeckhout
Edward Reekers
Farida Lemouchi
Fleddy Melculy
Floor Jansen
Franky De Smet-Van Damme
Günther Theys
Jan Chris de Koeijer
Kate de Lombaert
Leon Goewie
Martin van Drunen
Raven van Dorst
Ruben Block
Rudeboy
Seregor
Sharon den Adel
Simone Simons
Stefanie Mannaerts
Sven de Caluwé
een andere vocalist, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 03-11-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Allen Woody (The Allman Brothers Band)† - 70
  • Barak "Barakk" Paryente (Winterhorde) - 39
  • Chris Collingwood (Fountains Of Wayne) - 58
  • Chris McCarvill (House Of Lords) - 54
  • Chubby Checker - 84
  • Denis Cossette (Hanker) - 61
  • Eddie Cochran† - 87
  • Eddie DeGarmo (DeGarmo And Key) - 71
  • Elmar Liitmaa (Terminaator) - 55
  • Herman Li (Dragonforce) - 49
  • Jake Shears (Scissor Sisters) - 47
  • Jason Hook (Five Finger Death Punch) - 55
  • Joey Radziwill (Sacred Reich) - 29
  • Jorge Sáez (Dark Moor) - 47
  • Josh "Hallhammer" Hall (Cannabis Corpse) - 43
  • Josh Klinghoffer (Red Hot Chili Peppers) - 46
  • Kari Rueslåtten (The 3rd And The Mortal) - 52
  • Kenth Philipson (The Project Hate MCMXCIX) - 52
  • Lajon Witherspoon (Sevendust) - 53
  • Lindsey Buckingham (Fleetwood Mac) - 76
  • Lyor Cohen (Def Jam Recordings) - 66
  • Mark Wilkinson (illustrator) - 73
  • Miri Milman (System Divide) - 43
  • Phil "Landphil" Hall (Municipal Waste) - 43
  • Randy Slaugh (White Moth Black Butterfy) - 38
  • Stephan Dietrich (Alpha Tiger) - 38
  • Stevie Ray Vaughan† - 71
  • Tetsuya (L'Arc-En-Ciel) - 56
  • Thibault Faucher (Monolithe) - 40
  • Tommy Lee (Mötley Crüe) - 63

Vandaag overleden:
  • Benjamin Orr (The Cars) - 2000
  • Darryl DeLoach (Iron Butterfly) - 2002
  • Hervé Marquis (ADX) - 2016
  • J.D. Kimball (Omen) - 2003
  • Mikko Laine (Sole Remedy) - 2011
  • Skip James - 1969
Review

Lunar Aurora - Weltengänger
Jaar van release: 2007
Label: Cold Dimensions
Lunar Aurora - Weltengänger
Een diepe buiging voor Lunar Aurora en het hele oeuvre en een even diepe buiging voor hun label Cold Dimensions, dat zo goed is de hele zwik opnieuw uit te brengen. Dat wil zeggen: de oude zwik. Zo ook het debuutalbum van Lunar Aurora, Weltengänger. Lunar Aurora werd in 1994 opgericht en na twee demo’s kwam dan in 1996 de eerste full length.

Kijk, door dat soort gegevens krab ik mezelf met regelmaat achter de oren, of ik ruk expres een pluk haar uit mijn schedel, want wat bezielde me in 1996? Kennelijk had ik het te druk met Satyricon-achtige grootheden van toen, om Weltengänger op te merken. Om überhaupt Lunar Aurora op te merken. Vandaar dus alle lof voor labels als Cold Dimensions, die dergelijke meesterwerkjes gewoon nogmaals op de markt brengen. Dat scheelt weer een lange zoektocht en een aardige duit.

Weltengänger is onmiskenbaar Lunar Aurora, zeer herkenbaar. Bovendien een must voor liefhebbers van de band; het is namelijk erg interessant om te horen hoe Lunar Aurora zich in de loop van de jaren heeft ontwikkeld. Op het debuut hoor je min of meer de basis: wortels in de black van de jaren negentig, met alle invloeden vandien. Lunar Aurora in één adem met Abigor noemen is niet zo stom als je misschien zou denken. Op Weltengänger hoor ik vergelijkbare chaos in de lagen waaruit de nummers zijn opgebouwd. Gitaren, drums, keyboards, ze lijken elkaar af en toe bijna dwars te zitten. Vervolgens komt het hele zooitje bijelkaar en je krijgt harmonie. Het zijn de haast bevreemdende klanken in een hoorbaar pril stadium, maar al wel zeer doordacht en zorgvuldig opgebouwd. Op latere albums werden al deze in het oog springende eigenschappen meer en meer uitgewerkt en vervolmaakt en de band kreeg meer en meer een eigen gezicht en de troon waarop men plaatsnam was enorm en ontzagwekkend.

Het verhaal is bekend, Lunar Aurora staat op zijn minst in de ijskast. De band heeft een geweldig oeuvre op de wereld losgelaten. En goddank is het meeste gewoon op een eenvoudige manier bereikbaar voor de stomkoppen die het begin gemist hebben.

Eindelijk heb ik Weltengänger nu ook. Een prachtalbum, bovendien voorzien van de bonustrack Der Wanderer Des Feuermondes, dat in 2001 diende als bijdrage voor de sampler Nachtzauber. Mooi, hoeven we daar ook niet meer achteraan.

En net op tijd, want om redenen die mij niet bekend zijn - persoonlijke redenen - is Cold Dimensions ter ziele gegaan en zo verdwijnt er helaas weer een grootmacht, een parel. Het leven is hard, maar de wereld bulkt van de schatten.

Tracklist:
1. Grabgesänge
2. Rebirth Of An Ancient Empire
3. Flammende Male
4. Into The Secrets Of The Moon
5. Schwarze Rosen
6. Conqueror Of The Ember Moon
7. Wanderer Des Feuermondes (bonustrack)

Score: 95 / 100

Reviewer: Tjitze
Toegevoegd: 6 augustus 2007

Meer Lunar Aurora:

Lunar Aurora - Weltengänger
Reactie van Nicholas op 03-04-2013 om 00:39u

I LOVE these! Especially the multiple eurosxpe one I probably spent 5 minutes just staring at it! It's BRILLIANT! Just wanted you to know I continue to love stalking your photo blog and am continuously jealous of your talent. -Mandy (Steven's friend (You're blog stalker)

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.