Helldorado
Enquête

Wat is jouw favoriete vocalist aller tijden uit de Benelux?

Alex Agnew
Anneke van Giersbergen
Barry Hay
Bert Heerink
Charlotte Wessels
Colin H. van Eeckhout
Edward Reekers
Farida Lemouchi
Fleddy Melculy
Floor Jansen
Franky De Smet-Van Damme
Günther Theys
Jan Chris de Koeijer
Kate de Lombaert
Leon Goewie
Martin van Drunen
Raven van Dorst
Ruben Block
Rudeboy
Seregor
Sharon den Adel
Simone Simons
Stefanie Mannaerts
Sven de Caluwé
een andere vocalist, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 03-11-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Allen Woody (The Allman Brothers Band)† - 70
  • Barak "Barakk" Paryente (Winterhorde) - 39
  • Chris Collingwood (Fountains Of Wayne) - 58
  • Chris McCarvill (House Of Lords) - 54
  • Chubby Checker - 84
  • Denis Cossette (Hanker) - 61
  • Eddie Cochran† - 87
  • Eddie DeGarmo (DeGarmo And Key) - 71
  • Elmar Liitmaa (Terminaator) - 55
  • Herman Li (Dragonforce) - 49
  • Jake Shears (Scissor Sisters) - 47
  • Jason Hook (Five Finger Death Punch) - 55
  • Joey Radziwill (Sacred Reich) - 29
  • Jorge Sáez (Dark Moor) - 47
  • Josh "Hallhammer" Hall (Cannabis Corpse) - 43
  • Josh Klinghoffer (Red Hot Chili Peppers) - 46
  • Kari Rueslåtten (The 3rd And The Mortal) - 52
  • Kenth Philipson (The Project Hate MCMXCIX) - 52
  • Lajon Witherspoon (Sevendust) - 53
  • Lindsey Buckingham (Fleetwood Mac) - 76
  • Lyor Cohen (Def Jam Recordings) - 66
  • Mark Wilkinson (illustrator) - 73
  • Miri Milman (System Divide) - 43
  • Phil "Landphil" Hall (Municipal Waste) - 43
  • Randy Slaugh (White Moth Black Butterfy) - 38
  • Stephan Dietrich (Alpha Tiger) - 38
  • Stevie Ray Vaughan† - 71
  • Tetsuya (L'Arc-En-Ciel) - 56
  • Thibault Faucher (Monolithe) - 40
  • Tommy Lee (Mötley Crüe) - 63

Vandaag overleden:
  • Benjamin Orr (The Cars) - 2000
  • Darryl DeLoach (Iron Butterfly) - 2002
  • Hervé Marquis (ADX) - 2016
  • J.D. Kimball (Omen) - 2003
  • Mikko Laine (Sole Remedy) - 2011
  • Skip James - 1969
Review

Throneum - Deathmass Of The Gravedancer
Jaar van release: 2007
Label: Displeased Records
Throneum - Deathmass Of The Gravedancer
Tussen het eerste ‘fuck you!’ van het debuutalbum Old Death’s Lair en nu zit zeven jaar en in die tijd is er niet veel veranderd bij de Polen van Throneum, dat wil zeggen, op “muzikaal” gebied. Wellicht klinkt de Asphyx / Blasphemy georiënteerde death/black tegenwoordig wat gestroomlijnder, maar aan de andere kant, als je het hebt over “stroomlijnen” heb je het over “orde”. Maar daar is bij Throneum dus absoluut geen sprake van, van orde.

Deathmass Of The Gravedancer is een beest van een album. Op het moment dat je op ‘play’ drukt kom je het hol van het beest binnen en dat wordt gewoonweg niet op prijs gesteld. Wie op mijn terrein komt, krijgt met mij te maken en als je me daarbij ook nog eens wakker maakt, word ik woest. Dat is alhans de strekking van de reactie die je krijgt als je het beest Throneum aanzet tot actie. De eerste twee nummers klinken wat rommelig, de woede is echt nog ongecontroleerd, gewoon slaperig. De lage riffs en de hard meppende drums rammen wild om zich heen en de kreten die worden uitgestoten lijken er af en toe compleet los van te staan. Je staat wat lacherig toe te horen, je verbazend over de bijna-onschuld die van het geheel uitgaat en ineens heeft het je bij de haren, je krijgt een knietje in je porem en vanaf dat moment, nummer drie zo’n beetje ben je gewoon de lul. Je krijgt heel clichématig, ouderwets hard, een ongenadig pak slaag. Je hebt alle hoeken van je huis al een keer of wat gezien, maar Throneum laat ze je gewoon nog een keer zien, maar dan op ZIJN manier. Pak aan, klootzak.

Oké. Nu moet ik even ontwaken uit mijn roes die veroorzaakt wordt door de banale klanken van Throneums metaal des doods, om met beide benen op de grond te beseffen dat dit beest goddank een beestachtig stuk muziek is, een soort death metal die zeer hardnekkig en vastberaden old school is. Throneum staat voor anti modernismen. Men adoreert oude black/thrash/death klanken uit de jaren ’80 en vroege jaren ’90, toen neuken nog goor was en toen een nieuw cassettebandje van Asphyx het einde der tijden inluidde. Maar anno 2007 zijn we allemaal nog gekker en agressiever dan toen en dat is precies hoe het zit met Deathmass Of The Gravedancer: de beenharde chaos van toen is overgoten met de totale gekte en (zelf) destructieve neigingen van nu. Er verandert in de loop der jaren niet veel, het gaat alleen veel harder, de klappen die je tegenwoordig krijgt zijn zo mogelijk nog dodelijker.

Nu nog een goor stinkhol in de buurt dat bij machte is om dit maniakale Throneum te doen optreden. Dat zou mooi zijn.

Tracklist:
1. The Witnesses
2. No One Fears The Union
3. Rotten To The Core
4. Order Of Destruction
5. Baptism Of Fire
6. Thou Deepest One
7. Necronomicon
8. Memories
9. Outro

Score: 94 / 100

Reviewer: Tjitze
Toegevoegd: 27 juni 2007

Meer Throneum:

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.