Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Van welke artiest zou jij in 2026 graag een nieuw album zien verschijnen?

AC/DC
After Forever
Ayreon
Blind Guardian
Carcass
Dool
Enslaved
Evil Invaders
Gojira
Guns N' Roses
Hell
Iced Earth
Iron Maiden
Judas Priest
Mastodon
Metallica
Nevermore
Parkway Drive
Rammstein
Rush
Slipknot
System Of A Down
The Gathering
Tool
een andere artiest, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
  • 16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
  • 17 januari:
  • Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Mid Jonno Prog festival
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
  • 18 januari:
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • 20 januari:
  • Lionheart en Madball
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aad Kloosterwaard (Sinister) - 59
  • Adam Jones (Tool) - 61
  • Anaea (Dark Embrace) - 44
  • Biff Byford (Saxon) - 75
  • Carl McCoy (Fields Of The Nephilim) - 63
  • Conrad "Cronos" Lant (Venom) - 63
  • Duke Erikson (Garbage) - 75
  • Earl Hooker† - 96
  • James Hunt (The Eternal) - 48
  • Jesse Damon (Silent Rage) - 67
  • Pete Trewavas (Marillion) - 67
  • Ronnie Van Zant (Lynyrd Skynyrd)† - 78
  • Vadim Smirnov (ZX Spectrum) - 46

Vandaag overleden:
  • Kim Fowley (producent) - 2015
Review

Celesty - Mortal Mind Creation
Jaar van release: 2006
Label: Dockyard 1
Celesty - Mortal Mind Creation
We hebben alweer te maken met het derde album van deze Finnen. Begonnen als een redelijke, doch niet opvallende power metal band is men eens wat meer gaan rondkijken en zo te horen zijn er wederom andere invloeden in de muziek geslopen. De duistere elementen zijn behouden en daarnaast is er ook een injectie thrash in de muziek gekomen.

Prima natuurlijk, maar zie die mix maar eens tot een origineel geheel te smeden. Celesty is er redelijk in geslaagd, laat dat duidelijk wezen. Muzikaal valt er niets op het album aan te merken. Sterke riffs en snelle double bassdrums zijn de hoofdingrediënten nog altijd binnen de sound en daarnaast de flitsende solo's en epische keyboardpartijen. Niets nieuws, maar absoluut niet slecht. De negen nummers liggen lekker in het gehoor en zanger Antti doet hoorbaar z'n uiterste best om het allemaal bij te benen. Op het vorige album vond ik hem al enigszins de mindere factor en nu is dat helaas niet anders. Hoewel hij in de lagere regionen overtuigt en af en toe lekker venijnig voor de dag komt, zijn de hoge uithalen op bepaalde punten, niet zuiver. Dat is jammer, want enkele geweldige uitspattingen draait de beste man op die wijze vakkundig de nek om.

Hoewel niet grandioos storend, kost dit de band toch punten. Echter moeten we niet vergeten dat de nummers allemaal prima in elkaar zitten en voldoende van bovenstaande ingrediënten bevatten. Men heeft zich ditmaal niet aan het soort tenenkrommende power ballads gewaagd zoals op het vorige album en dat is natuurlijk ook een meevaller. De top en grote voorbeelden als Nevermore en de meer melodieuze geweldenaren zijn wellicht nog een eindje weg, maar wat de band laat horen is beslist niet verkeerd.

De liefhebber van stevige doch melodieuze power metal met de nodige thrashy invloeden kan vast prima uit de voeten met dit goed geproduceerde materiaal. Kanttekening daarbij is natuurlijk wel dat we met de overdaad aan power metal releases de afgelopen jaren een beetje verzadigd zijn geraakt. Ondanks dat een lekker album uit Finland.

Tracklist
1. Lord Of Mortals
2. Unreality
3. Demon Inside
4. War Creations
5. Empty Room
6. Among The Dreams
7. Back In Time
8. Arrival
9. Last Sacrifice

Score: 75 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 30 november 2006

Celesty - Mortal Mind Creation
Reactie van Sner op 30-11-2006 om 19:48u
Score: 82 / 100

Empty Room is een nummer wat bij mij meerdere keren per dag aan gaat. Erg aanstekelijk refrein, dat uitnodigt tot meebleren. En uiteraard geldt dit voor de meeste nummers. Nu hopen dat de lyrics eens snel op internet te vinden zijn, want ik zoek me een baksteen.

Celesty - Mortal Mind Creation
Reactie van speedfreak op 02-12-2006 om 20:57u
Score: 85 / 100

Lekker plaatje.

Celesty - Mortal Mind Creation
Reactie van DragonforcE op 05-12-2006 om 15:48u
Score: 77 / 100

Antti heeft een prima stem, maar zingt op sommige stukken duidelijk vals. Luister Among The Dreams op 3:35 maar =/ Foute boel, ook al is het een prachtig nummer. Prima album, maar ik vond de vorige stijl van Celesty fijner.

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.