Alcatraz
Enquête

Wil jij dat Max en Iggor Cavalera met hun Chaos A.D.-show naar de Benelux komen? Zou je dan gaan kijken?

Ja, heel graag, daar wil ik hoe dan ook bij zijn
Wellicht naar een zaaloptreden, als het niet teveel kost
Ach, op een festival zou ik het wel meepikken
Alleen als het met de klassieke line-up van Sepultura zou zijn
Nee, liever Arise of Beneath The Remains
Nee, ik heb geen interesse in een concert van de Cavalera’s
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 juni:
  • Battery, Thrive en Hometown Crew
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Jerry Cantrell en Velvet Rush
  • The Midnight Ghost Train en Sons Of Node
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • 21 juni:
  • Grafjammer, Zwart, Suttungr en Frontline Despair
  • Graspop Metal Meeting
  • Hang Youth en Ploegendienst
  • One Eyed Wizard en Impact
  • Thantifaxath em Messor Falce
  • 22 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Tetrarch en The Hara
  • The Sword, Yama en Thammuz
  • 23 juni:
  • Deafheaven, Birds In Row en Ontaard
Geen concerten bekend voor 17-07-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Barry van Trigt (Whispering Gallery) - 50
  • Ed Colver (fotograaf) - 76
  • Jello Biafra (Dead Kennedys) - 67
  • Jose Ojeda (Darksun) - 44
  • Michael Monroe (Hanoi Rocks) - 63
  • Mick (Destinity) - 47
  • Nakao Kentarō (Number Girl) - 51
  • Philip Chevron (The Pogues)† - 68
  • Tim Goatham (Season's End) - 38
Review

Opeth - Still Life
Jaar van release: 1999
Opeth - Still Life
Opeth's laatste release "Blackwater Park" is een geweldig album, van een zeer creatieve / originele band. Het voorgaande album, "Still Life" is misschien wat minder bekend, maar betekent dat slechter?

Er word geopend met, naar mijn mening, met een van de sterkste Opeth nummers, namelijk "The Moor". Goede (misschien iets langdradige) intro, waarop een nummer vol met (vertrouwde Opeth-stijl) afwisselingen volgt. Death Metal in een mix met progressieve, sferische metal en wat doom elementen zeg maar. Gelukkig horen we geen keyboards, want dat zou volgens mij de hele sfeer in deze CD verneuken. Met zijn speelduur van 11.28 is het zeker een lang nummer (kort nummer voor Opeth-begrippen, dat wel ;) ) maar het blijft boeiend. Ook het opvolgende nummer "Godhead's Lamont" is een prachtig nummer.

Op het album staan in totaal 7 nummers, die allemaal minimaal een minuut of 8 duren (met uitzondering van het 5 minuten durende Benighted). Toch is dát nou precies wat Opeth zo goed maakt. Lange, afwisselende nummers. De ene minuut hoor je death metal, dan weer geweldige akoestische stukken. Het mooiste van al is dat dat niet zomaar bij elkaar gepleurd is, zo van "knippen, plakken, klaar", maar alles loopt vloeiend in elkaar over.

Het antwoord op de vraag die ik stelde is NEE. Dit album is ongeveer even goed als Blackwater Park. Waar dit album iets lager van tempo ligt (lees: minder Death metal) bevat Blackwater Park weer wat meer Death metal. Verplichte aanschaf als je pas Blackwater Park heb gekocht (of een van de voorgaande Opeth albums..)

Score: 90 / 100

Reviewer: Snagger
Toegevoegd: 17 januari 2002

Meer Opeth:

Opeth - Still Life
Reactie van JozzyJosbourne op 11-05-2003 om 15:51u
Score: 90 / 100

Een geweldig album. Ik weet niet wat mijn favoriet is, blackwater park of deze. Still Life is een ieder geval een gigantisch concept-album, wat veel fans niet eens weten, mede dankzij de poetische en ingewikkelde manier van schrijven. Ik heb dit album grijsgedraaid, en steeds had ik weer een andere favoriet. The Moor, Godhead's Lament, Face Of Melinda, Serenity Painted Death en vooral White Cluster steken er boven uit. Let vooral op het uiterst progressieve einde van White Cluster, zo ongelovelijk goed.

Opeth - Still Life
Reactie van the-cold-white-light op 12-01-2004 om 13:26u
Score: 95 / 100

Ik heb inmiddels 4 cd's van Opeth (deliverance, damnation, blackwater park en deze) en het zijn allemaal enorm goede cd's, zo ook deze. Mijn favoriet blijft deliverance maar deze cd is ook zeker de moeite waard!

Opeth - Still Life
Reactie van LHATICORE op 28-10-2008 om 10:33u
Score: 10 / 100

IK HEB VAN STILL LIFE EN WATERSHED EN GHOST METEEN DE 5.1 DVD VERSIE GEHAALD, EEN AANRADER PRECIES WAT DEZE MUZIEK NODIG HEEFT OM IN TOTALE EXTASE TE KOMEN

Opeth - Still Life
Reactie van CARLO op 17-02-2011 om 15:31u
Score: 100 / 100

Meesterwerk,van begin tot eind,The Moor is 1 van mijn favoriete Opeth nummers!!!!!

Opeth - Still Life
Reactie van Guardian op 19-02-2011 om 16:56u
Score: 92 / 100

Persoonlijk is het voor mij een van de beste Opeth albums ooit.

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.