Metalfan.nl - Metal nieuws, reviews, interviews en meer   
Hoofdmenu
  • Nieuws
  • Album reviews
  • Concert reviews
  • Concert agenda
  • Nieuwe Releases
  • Interviews

  • Forum
  • Columns
  • Zalenlijst
  • Prijsvragen
  • Links

  • Contact info
  • Medewerkers

  • Netwerk
  • RSS-feeds RSS-feeds
  • Facebook
  • MySpace
  • Twitter Twitter

  • Zoeken


    Poll
    Hoe vond je de festivals dit jaar in vergelijking met voorgaande jaren?

    Betere line-ups
    Mindere line-ups
    Van gelijk niveau
    Per festival verschillend
    Ik heb geen festivalterrein gezien dit jaar
    Anders, namelijk:

    [ Uitslag | Enquêtes ]

    Concertagenda
    10 september:
  • Blue Gillespie
  • Motorjesus, Southern Werewolf Farm en Doyle 751
  • ReVamp en Magion
    11 september:
  • Autumn en Cardamon
  • Baroeg Open Air
  • Cirrha Niva, Blazing Clash en Vanadis
  • DeWolff, Marlon Penn en Fisk
  • High Voltage
  • Jacky Heretic, So Called Celeste en Noyalty
  • Milkman, T.C.F, Septic Christ en Drunk
  • RPWL
  • Temple of Baal, Pestifer, Excavated en Death Blood Destroyer
    12 september:
  • Dweal en Bitchcock
  • Entombed, Death Squad en Massive Assault
  • Riotgod
    14 september:
  • Avatar en Static Noise
  • Keith Caputo en Heist
    15 september:
  • Keith Caputo en Heist
    16 september:
  • Dog Eat Dog
  • Exciter
  • Polydrone, Obsidian en Better Left Buried

  • Over één maand
    10 oktober:
  • Annihilator
  • Hell On Earth tour
  • Jorn
  • Tristania, Asrai en Unsun

  • Kalender
    Vandaag jarig:
  • Andy Hamlet (Lucifixion) - 33
  • Barriemore Barlow (Jethro Tull) - 61
  • Björn "Speed" Strid (Soilwork) - 32
  • Joe Perry (Aerosmith) - 60
  • Pat Mastelotto (King Crimson) - 55
  • Øyvind Johan "Mustis" Mustaparta (Dimmu Borgir) - 31

  • Arsis - Celebration Of Guilt

    Jaar van release: 2005
    Label: Willowtip / Earache Records

    De afgelopen week heeft het verkeer hard moeten afzien. Nog half slapende automobilisten hebben door hun ruiten, waar verse dauwdruppels op glinsteren, de schrik van hun leven gekregen, menig buschauffeur heeft onder luid gevloek hard op de rem moeten trappen, fietsers zagen de sloot van onderen en overstekende voetgangers moesten het na afloop zonder schoenneuzen stellen. Kortom, chaos en ellende op de weg, enkel en alleen omdat er 1 iemand alle regels aan de laars lapt. Uw ondergetekende, uiteraard. En hoe! Sneller dan het licht zoef ik elke ochtend op mijn oude gammelrammelbak naar de arbeid, ondertussen vooral geen vaart minderend bij stoplichten, verkeer van rechts, scherpe bochten of naderende kinderkolonies.

    Want door mijn oren jaagt de muziek van Arsis ondertussen mijn hersenknopen ongeremd tot gruwelijke vaart en een dikke fuck aan alles en iedereen. Zeer gevaarlijk in 't verkeer, kan ik u melden, want behalve dat ik al brokstukken heb gemaakt ben ik ook zelf menig maal bijna een brokstuk geworden. En is het niet omdat je de afslaande scooter op een haar na mist dan is het wel omdat de hard op de rem trappende automobilist mij zijn lunchpakket (inclusief appels en een glazen flesje chocomel) naar het hoofd tracht te smijten. Maar gelukkig heb ik tot dusver alle consequenties van mijn asociale fietsgedrag overleefd en kan ik u melden dat Arsis de vlam de pan (en uw kont, als u niet uitkijkt) uit rost.

    Arsis zag het levenslicht in 2000 en heeft anno 2004 hun eerste album "Celebration Of Guilt" met een duivelse snelheid op de mensheid gelanceerd (overigens kwam het album pas de afgelopen zomer in Europa in de schappen). De band speelt naar eigen zeggen een eigenzinnige vorm van death metal (met bands als Death en Morbid Angel als grote voortouwtrekkers), aangevuld door muzikale aspecten van allerlei andere metalen muziekstromingen. Geen combinatie is te gek, alles is bruikbaar. Hebt u nog een restje metal over? Geef het Arsis want daar weten ze raad met couponnetjes. En uiteindelijk wordt het Arsisrek met het mooiste waar gevuld.

    "Arsis" betekent eigenlijk "stilte" . En stil is hooguit de verdwaasde luisteraar die geconfronteerd wordt met Arsis en haar perikelen, want de band zelf is verreweg van zwijgzaam. Vanaf noot 1 van hun debuutcd "Celebration Of Guilt" is het namelijk jagen geblazen. Deze band heeft geen rust in de kont en een snelheidsmania in de kopf. Alles moet snel, sneller, snelst. De opzwepende noten van deze dynamische formatie dringen elk lichaamsbotje moeiteloos binnen en kietelen deze met de fijnste veertjes waardoor het werkelijk onmogelijk wordt om halt te houden. Want Arsis grijpt je, geeft je een geweldige rotschop onder je lieftallige kadetjes en het is gaan met de banaan.
    Muzikaal is Arsis eigenlijk met geen band vergelijkbaar. Arsis is Arsis, en dat moet je gewoon gehoord hebben. Een omschrijving is dan ook erg lastig te geven. Het is death metal met de melodie, speeltechniek en vocalenbenadering die het dichtst bij Death in de buurt komt, de terugkerende, pakkende stuiterriffs die je bij de betere thrash hoort en qua snelheid haalt deze band iedere brute koekbliktrommelaar met gemak in, en snoept ondertussen het koekblik ook nog eens leeg.

    Op een geheel eigen en originele manier schotelt Arsis u met "Celebration Of Guilt" een brok muziek voor waar uw oren van gaan klapperen en uw hersenen gaan het alfabet achterstevoren inprogrammeren. Ook technisch gezien is de band interessant. Death herkent een bekwame luisteraar er in terug, alsthans, de felheid, de contraversies en de behoefte om melodieus doch stevig en overtuigend te klinken. Want overtuigen doet Arsis met gemak. Een aangebrande donder die pijlsnel door het bestaan schiet en ondertussen muzikaal geen steek laat vallen.

    Dus iedereen die voor de verandering weer eens wat anders op death metal-gebied wil dan de oldschool groove van Grave, de overheersbas van Suffocation of de onverstaanbare rioolput van Liturgy doet er goed aan zich een Arsis-injectie toe te dienen.

    Tracklist:
    1. The Face Of My Innocence
    2. Maddening Disdain
    3. Seven Whispers Fell Silent
    4. Return
    5. Worship Depraved
    6. Carnal Ways To Recreate the Heart
    7. Dust And Guilt
    8. Elegant And Perverse
    9. The Sadistic Motives Behind Bereavment Letters
    10. Looking To Nothing
    11. Wholly Night

    Score: 79 / 100

    Reviewer: Lana
    Toegevoegd: 19 september 2005

    Meer Arsis:

  • meer Arsis
  • Concert: Arsis op Metalfest 2008 (2008)
  • Review: Starve For The Devil
  • Review: We Are The Nightmare

    Zoek op Arsis cds bij Dis-Order.

  • [ Terug naar de Reviews Index ]

    Arsis - Celebration Of Guilt
    Geplaatst door namen_zijn_voor_watjes op 2009-05-28 18:49:02
    Score: 89 / 100


    Geweldig, een van de beste melodic death albums die ik ooit gehoord heb. Geweldige agressie en snelheid.

    Reageer op: Arsis - Celebration Of Guilt

    Naam:
    Score:
    Je score, op een schaal van 0 tot 100 punten.

    Je reactie:

    Toegestane HTML:
    <p> <b> <i> <a> <em> <br> <strong> <blockquote> <tt> <li> <ol> <ul>

    Prijsvraag
  • Blind Guardian

  • Interviews
  • Cephalic Carnage
  • Murderdolls
  • In This Moment
  • Sonic Syndicate
  • Transatlantic
  • My Favorite Scar
  • Blind Guardian
  • We Are The Fallen
  • Hellyeah
  • Masterplan

  • Nieuwste reviews
    Stage Dolls - Always
    Empty Playground - Under Dead Skin
    Opeth - In Live Concert At The Royal Albert Hall (dvd)
    Livsnekad - Den Sociala Vanförheten
    Inherit Disease - Visceral Transcendence
    Krossbreed - 3 Cheers For The Misery
    Psy:code - Delusion
    Tanatossis - The Darkest Reflection
    Tristania - Rubicon
    Papa Roach - Time For Annihilation...On The Record And On The Road
    The Dust Connection - Trails
    Perversor - Demon Metal
    Atheos - The Death Of Utopia
    Disturbed - Asylum
    Mekong Delta - Wanderer On The Edge Of Time
    Demiurg - Slakthus Gamleby
    City Of Fire - City Of Fire

    Concertreviews
  • Stonehenge Festival
  • Roadgrill 2010
  • Slayer
  • Iron Maiden en Sweet Savage
  • FortaRock - The Festival 2010

  • Retro Reviews
    Danzig - Danzig
    Queensrÿche - Q2K
    Scanner - Hypertrace
    Imagika - Worship
    Carcass - Reek Of Putrefaction

    Forum
  • recente aanwinsten
  • mailorders ii
  • nidrosian black mass ...
  • kamelot
  • nieuwe nl sludge band...
  • waarmee verwen je nu ...
  • khaoz (nederlandse ...
  • wat komt er op tv
  • baroeg open air 2010:...
  • sylvester stallone pr...
  • 11-09 de pit goes mos...
  • halloween rockfest me...
  • band gezocht
  • releases 2010
  • volbeat

  • Nieuwe Releases
    10 september:
  • (cd) Kamelot - Poetry For The Poisoned
  • (cd) Linkin Park - A Thousand Suns
  • (cd) Swashbuckle - Crime Always Pays…
  • (cd) Volbeat - Beyond Hell, Above Heaven
    13 september:
  • (cd) Dragonforce - Twilight Dementia (live)
  • (cd) LastDayHere - From Pieces Created
  • (cd) Valient Thorr - Stranger
    14 september:
  • (cd) Flotsam And Jetsam - The Cold

  •  
    Alle artikelen en fotos, afgezien van albumhoezen en door bands/labels/promoters aangeleverde fotos, zijn © 2001-2010 Metalfan.nl, en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden.
    De inhoud van reacties blijven van de poster zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers.
    Alle datums van de Nieuwe Releases, Concert agenda, Kalender en in de Artikelen zijn onder voorbehoud.