Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
    11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
Kalender
Vandaag jarig:
  • Charlie Hargrett (Blackfoot) - 77
  • Clémentine Delauney (Visions Of Atlantis) - 39
  • Craig "133" Jones (Slipknot) - 54
  • Daniel (VIII) (Dominia) - 44
  • Doug Blair (W.A.S.P.) - 63
  • Fredrik Thordendal (Meshuggah) - 56
  • Gene Vincent† - 91
  • H.R. (Bad Brains) - 70
  • Juhana Tuomas "Pätkä" Rantala (HIM) - 52
  • Mike Shinoda (Linkin Park) - 49
  • Samuli Hyttinen (Medicated) - 39
  • Varg Vikernes (Burzum) - 53

Vandaag overleden:
  • Doug Lunn (Andy Summers) - 2017
  • Frank Herbert (auteur) - 1986
  • J.-H. Rosny aîné (auteur) - 1940
  • Trish Doan (Kittie) - 2017
Review

Serenade Of Darkness - In Solitude Engraved
Jaar van release: 2001
Label: Eigen beheer

Serenade Of Darkness - In Solitude Engraved

Vandaag heb ik in de centrale hal van de Hogeschool Enschede een exemplaar gekocht van het album In Solitude Engraved van de band Serenade Of Darkness bij de toetsenist van deze band, en tevens mede EHBO lid. Op het album staan 9 nummers en stuk voor stuk fijne.

Het album opent met een mooie goed in elkaar gezette intro. Het enige kleine minpuntje is dat deze niet mooi overloopt in het volgende nummer, maar het komt toch goed uit de verf.

Hierna volgt een lekker stevig nummer, met mooie vocals van de zangeres Wendy van der Hek, maar ook bevat het wat bruter gezang. Fijn!

Het volgende nummer is zeker net zo goed. Vooral een mooie terugkerende drumroffel, mooie synths en weer de female vocals op ongeveer driekwart van het nummer maken dit zeer mooi nummer.

Nummer 4 is een wat korter nummer als de vorige. Het nummer begint goed, lekker snel, mooi headbangmateriaal. Wat eigenlijk het hele nummer zo blijft.

Het volgende nummer opent met een mooi piano pingeltje en gaat dan op de langzame toer met weer die mooie female vocals dat afgewisseld wordt met fijne stukjes double bass en female vocals.

Het volgende nummer doet niet aan een intro, maar knalt er gelijk keihard in, waarna al gauw weer over wordt gegaan op de fijne combinaties van het vorige nummer. Ook zijn er op dit nummer 2 verschillende grunts te horen wat op zich niet verkeerd klinkt.

Hierna is het de beurt aan de titelsong (of hoe dat ook heet). Goed in elkaar gezette intro wederom, waarna een meeslepend nummer volgt, met in de snelle stukjes een fijne pakkende synth. Weer 2 grunts.

Het op een na laatste nummer opent met synths die de titel eer aan doen, lekker depri. Ook dit nummer heeft weer dezelfde kwaliteit als zijn voorgangers. Het laatste nummer heeft op zich niet iets wat de andere nummers niet hebben maar ik vind dit bijna 9 minuten durende nummer toch zeker wel de beste van het hele album.

Velen zullen bij het horen van de term "female vocals" al gelijk geen zin meer hebben om de cd te gaan luisteren, laat staan kopen. Schijt, met dit album mis je dan wel iets. Het is zeker niets nieuws (in de trant van After Forever en Within Temptation) maar is toch een album van zeer hoge kwaliteit, zeker als je in acht neemt dat (nog) niet zo'n grote band is als de daarnet genoemde bands.
Ik heb in ieder geval geen spijt dat ik een geeltje aan deze cd heb uitgeven, en ook al is dit album amper 2 weken oud, ik kijk al weer verwachtingsvol uit naar het volgende.

Voor meer info over de band en om de CD te bestellen kun je hier terecht.

Tracklisting:

1. Opus Quad Non Fieri Potest (intro)
2. Search For Salvation
3. In The Shadows Of Misery
4. Shattered Dreams
5. Veritas Ater
6. A Desperate Cry For Eternal Darkness
7. In Solitude Engraved
8. Suicidal Depression
9. Requiem Eternatum

Totale speelduur: 57m43

Score: 80 / 100

Reviewer: Suncross
Toegevoegd: 18 december 2001

Meer Serenade Of Darkness:

Serenade Of Darkness - In Solitude Engraved
Reactie van Een_Metalfan op 21-12-2001 om 17:47u
Score: 100 / 100

Ja hallo zeg jij achterlijke galo! Er is toch ook gezegd dat het om een band gaat die nog niet zo bekend is en tja jaloers zijn omdat je zelf niets anders kunt dan op een triangel pingelen... Maar ik vind de nieuwe cd van Serenade wel goed klinken en er is zeker verbetering in vergelijking met het eerste cd tje dus.. mocht iemand hier commentaar op hebben naar mij toe meel me maar hoor heb ik geen probleem mee... ja_nienkeisback@hotmail.com Doei doei!!!

Serenade Of Darkness - In Solitude Engraved
Reactie van Een_Metalfan op 28-12-2001 om 17:51u
Score: 100 / 100

Okee, ik zal mijn score even corrigeren :) EEN TIEN!

Serenade Of Darkness - In Solitude Engraved
Reactie van Een_Metalfan op 19-09-2002 om 12:03u
Score: 1 / 100

huh, een triangel, nee sorry, Ik zit op het noord nederlands conservatorium, speel piano en schijf modern klassieke muziek.... dus.....?!

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.