Alcatraz
Enquête

Wat was voor jou het beste optreden van Graspop 2025?

Amenra
Behemoth
Brutus
Bullet For My Valentine
Dream Theater
Epica
Falling In Reverse
Hatebreed
In Flames
Iron Maiden
Jinjer
Judas Priest
King Diamond
Korn
Krokus
Nine Inch Nails
Opeth
Powerwolf
Savatage
Skillet
Slipknot
Spiritbox
The Hu
Till Lindemann
een ander optreden, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    28 juni:
  • Aephanemer
  • After Taste en The Infamous Nameless
  • Jera On Air
  • 2 juli:
  • Halestorm
  • 4 juli:
  • Hemelbestormer
Kalender
Vandaag jarig:
  • Balsac: The Jaws of Death (Gwar) - 57
  • Charlie Clouser (Nine Inch Nails) - 62
  • Desderoth (Hellsaw) - 41
  • Fabio Gremo (Daedalus) - 49
  • Jon Nödtveidt (Dissection)† - 50
  • Kjetil-Vidar "Frost" Haraldstad (Satyricon) - 52
  • Kurdt Vanderhoof (Metal Church) - 64
  • Matthias "Metalmachine" Liebetruth (Running Wild) - 55
  • Sarah Stanton (My Dying Bride) - 47
  • Vincent Poliquin (Icewind) - 42
  • Zoltán Maróthy (Ossian) - 58
Review

Arise From Thorns - Before an Audience of Stars
Jaar van release: 2001
Label: Dark Symphonies Records
Arise From Thorns - Before an Audience of Stars
Eerst even een kleine biografie over de band:
Trevor en Scott hadden in 1997 twee bands waarin ze speelde, en waarin ze tevens de enigste spelers waren die er in de bands zaten.
Dit waren To Dance By Moonlight, een band die voornamelijk acoustische gitaar en diverse slagwerken (drums trommels, etc.) bestond. Dit hoor je bijvoorbeeld in het nummer "The Red And The Black")
Het project waar ze tevens aan bezig waren heette Arise From Thorns, wat meer de "progressive epic metal" kant opging. Uiteindelijk zijn de 2 bands bij elkaar gezet, zijn er nog wat bandleden weggegaan en bijgekomen en hebben ze nu een band van 5 personen.

Okee, genoeg gereutel over vroeger..

De cd is erg goed opgenomen, en klinkt lekker vlot.
Vooral de afwisseling kwa insturmenten zorgt ervoor dat het lekker afwisselend blijft.

Het eerste nummer "Dreaming" begint met een rustige instrumentale intro, die na een tijdje versnelt.
Dit is erg lekker gedaan, en klinkt prima. Ook hoor je dat Michelle op een zuivere rustige manier kan zingen wat prima meeloopt op de muziek.
De afwisseling tussen langzaam en snel is ook erg lekker gedaan, en loopt vloeiend in elkaar over. Prima nummer om je even op te warmen :)

Ook het 2e nummer, "Time alone" is ook een zeer rustig nummer. Vooral bij de intro vraag je je af of het nogsteeds dezelfde cd is..
De lyrics van de nummers zijn ook erg aangenaam om naar te luisteren, tevens omdat het erg mooi gezongen is:
"turn your fears away
please come and stay
for awhile
these days are getting dim
I hear it’s near the end"

Moeilijk uit te leggen hoe het klinkt zonder het zelf te horen, maar de band valt in dezelfde categorie als Within Temptation. Misschien dat dat jullie een aardige indruk geeft.
Kwa muziekstijl verschillen ze ook niet zoveel met Within Temptation (maar natuurlijk heeft elke band zo z'n eigen sterke punten, maar ze verschillen weinig.)

Op de website van Brave staan ook een aantal mp3's van deze cd. Zodat je het zelf ook een indruk kunt krijgen hoe het nu precies klinkt.

De tracklisting van de cd "Before an Audience of Stars":

1. Dreaming
2. Time Alone
3. Among the Leaves
4. I Can't Believe
5. Lure
6. Surrender
7. Remember the Stars
8. Lovelorn
9. Persia
10. Red and Black
11. Blue Skies
12. To Dance By Moonlight
13. The Calling
14. Return of the old Forest

Score: 80 / 100

Reviewer: Elect
Toegevoegd: 28 november 2001

Meer Arise From Thorns:

Arise From Thorns - Before an Audience of Stars
Reactie van Een_Metalfan op 28-11-2001 om 18:17u
Score: 60 / 100

De nummers zijn waarschijnlijk wel gemiddeld twee keer zo kort als WT? Veel tracks.

Arise From Thorns - Before an Audience of Stars
Reactie van Een_Metalfan op 29-11-2001 om 12:08u
Score: 90 / 100

heerlijk album. je vergelijking met Within Temptation gaat redelijk op. tenminste, ze zijn wel wat rustiger dan WT, dus je kan ze het best vergelijken met de rustigere nummers van WT.

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.