Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2026 werd uitgebracht?

Alter Bridge - Alter Bridge
Beyond The Black - Break The Silence
Bullet - Kickstarter
Crystal Lake - The Weight Of Sound
Edenbridge - Set The Dark On Fire
Ellende - Zerfall
Enshine - Elevation
Exxûl - Sealed Into None
For My Pain... - Buried Blue
Genus Ordinis Dei - The Land East Of Eden
Hällas - Panorama
Kreator - Krushers Of The World
Lionheart - Valley Of Death II
Marianas Rest - The Bereaved
Megadeth - Megadeth
Møl - Dreamcrush
Ov Sulfur - Endless
Poppy - Empty Hands
Soen - Reliance
Textures - Genotype
The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Urne - Setting Fire To The Sky
Wildhunt - Aletheia
Zu - Ferrum Sidereum
een ander studio-album uit januari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • Metal Battle Voorronde Gelderland
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
  • 8 februari:
  • Folk Metal Fest
  • 10 februari:
  • Deftones, Denzel Curry en Drug Church
  • Elderwind en Cân Bardd
  • Ho99o9 en N8Noface
  • 11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
    7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Lancaster (Status Quo)† - 77
  • Aleksander "Olass" Mendyk (Acid Drinkers)† - 47
  • Alessandro Mereu (Holy Martyr) - 45
  • Ange "Vuggs" Sotiro (Pegazus) - 49
  • Chris Aylmer (Samson)† - 78
  • David Bryan (Bon Jovi) - 64
  • David Campbell (componist) - 78
  • Earl King† - 92
  • Mark "St. John" Norton (Kiss)† - 70
  • Rich Skibinsky (Suspyre) - 40
  • Sully Erna (Godsmack) - 58
  • Tony Eugene Tunheim (Enslavement Of Beauty) - 48
  • Wes Borland (Limp Bizkit) - 51

Vandaag overleden:
  • Pål Mozart Bjørke (Madder Mortem) - 2025
Interview

U.D.O.
Met Udo Dirkschneider
Door Kristof
Geplaatst in mei 2007
Laten we eerlijk zijn: je moet het maar doen. Je bent klein, niet moeders mooiste en je kunt eigenlijk niet zingen. De 55-jarige Udo Dirkschneider gaf er niet om en werd rockidool, speelde overal en zijn platen verkopen nog steeds aardig. Na een uiterst geslaagde festivaltour met zijn oude band Accept vond hij echter weer de energie om zijn zoveelste soloplaat af te leveren. Mastercutor is een aardig album geworden en wij belden dus maar eens met de kleine, grote man.

U.D.O.

Spreek ik met een tevreden man?

Zeker weten. Ik vind het nieuwe album zelf erg leuk.Er staan ook wat afwijkende songs op en de productie klinkt een stuk moderner. Dus het is niet, zoals sommige journalisten beweren, een overbodig album.

Ik vind die modernere songs, ik noem Master Of Disaster en Walker Of The Dark, ook geslaagd. Het klinkt ook een stukje harder dan we van jou gewoon zijn.

Daar geef ik je gelijk in. Maar langs de andere kant staan er ook weer genoeg klassieke hardrock en heavy metal songs op het album. Zoals mijn favoriet The Wrong Side Of Midnight dat tevens de eerste single van het album is. Klassieke metal gaat nooit kapot.

Het nieuwe album is Mastercutor getiteld. Geef eens wat meer uitleg.

U.D.O. - MastercutorDat is een samenstelling van de woorden master en executor. Dit personage presenteert een tv-show dat je kunt vergelijken met al die reality shows op tv. Dat platte vermaak. Alleen is deze show een beetje meer bloederig.

Heb je iets tegen ‘plat vermaak’?

Nee hoor. Ik luister zelf ook graag naar bijvoorbeeld supercommerciële popmuziek. En mensen moeten zelf beslissen of ze kijken naar domme tv-shows, daar ga ik niet over oordelen. Alleen vind ik het zelf niets.

Enkel de eerste en laatste song gaan toch over dit onderwerp?

Daar heb je gelijk in. Dus je kunt niet echt stellen dat het een conceptalbum is.

Er staat ook een ballade op het album met de titel Tears Of The Clown. Eerlijk gezegd: wat een vreselijk nummer.

Nou, ik vind het wel geslaagd. Het gaat over een clown die op het podium altijd vrolijk doet en iedereen denkt dat deze clown supergelukkig is. Maar eigenlijk is hij doodsongelukkig en weet hij met zichzelf geen raad. Maar the show must go on.

Hmmz. Misschien een te persoonlijke vraag, maar ik ga hem toch stellen. Voel jij je misschien ook zoals die clown die telkens een show moet weggeven?

Normaal gezien niet hoor. Ik treed zeer graag op en ben ook niet ongelukkig. Maar ik ken het gevoel wel. Mijn zus en moeder zijn serieus ziek geweest en op zo’n momenten sta je liever niet op het podium. Dan voel je je heel slecht. Maar toch wil je het concert niet afzeggen en de mensen geven waarvoor ze komen. Maar op dergelijke momenten voel ik me soms heel slecht, maar je zal dat nooit aan mij kunnen zien op het podium.

Hoe belangrijk zijn teksten in het algemeen voor jou?

Tja, wat is belangrijk? Ik probeer op een album wel een paar teksten schrijven die ergens over gaan. Deze keer bijvoorbeeld over de opwarming van de aarde en bepaalde politieke zaken. En dan zijn er ook teksten die je minder serieus moet nemen en gewoon goed bij dit soort muziek passen. En dan heb je ook nog de odes aan de fans zoals in dit geval We Do - For You. Maar uiteindelijk zijn het maar teksten.

In het begin van ons gesprek zei je dat The Wrong Side Of Midnight de eerste single is. Ik heb in de tien jaar dat ik naar metal luister echter nog nooit een single gekocht van een metalband. Wie koopt die dingen toch?

Dat vraag ik me ook af. Hahaha. Nu ga ik een beetje tegen mijn platenmaatschappij in, maar ik begrijp wel wat je zegt. Maar toch is er behoefte aan singles want ze verkopen toch wel wat. En ze worden ook aangeschaft door bijvoorbeeld radiostations of voor andere promotionele doeleinden gebruikt.

De b-kantjes van U.D.O. singles vallen vaak tegen.

Er staan geen nieuwe songs op en we doen ook geen covers meer. Maar voor de echte fans staan er een paar verschillende versies op van het singlenummer en deze keer krijg je ook nog een Russische versie van de vroegere song Cry Soldier Cry. Iedereen moet voor zichzelf maar uitmaken of dat voldoende is.

Iets positievers. Het Wacken optreden van Accept was echt super.

Ja, dat was een mooie avond. Een lange set, maar dat vormde geen probleem. Althans niet voor mij, sommige andere bandleden hadden in tien jaar niet meer gespeeld.

Komt er nog een dvd van uit?

Nee, dat moet je absoluut niet verwachten.

Ik heb een vraag die in elk interview aan jou wordt gesteld, maar waar het antwoord naar gelang het tijdstip nog wel eens kan veranderen. Hoe zit het Accept?

Hehe. Verwacht maar niets. Er is altijd een waterkans dat er nog iets zal gebeuren, maar die kans is klein. En ik heb er eerlijk gezegd ook niet meer mee bezig. Ik vond die optredens leuk, maar nu is U.D.O. weer aan de beurt.

Dit jaar staan Iron Maiden, Aerosmith, Heaven And Hell en Ozzy Osbourne als headliner op veel grote metalfestivals. Elk metalfestival wordt afgesloten door een ouwe lullenband. Verklaring hiervoor?

Daar heb ik al vaker over nagedacht en ik denk dat de belangrijkste reden is dat nieuwe bands geen uitstraling meer hebben.Ze kunnen allemaal spelen, maar het zijn geen grote persoonlijkheden.Geen figuren die je nooit meer vergeet. En de oude helden hadden tenminste wat en ze maakten allemaal voor hun tijd baanbrekende muziek.

U.D.O.

Hoe belangrijk is het woordje show in metalland?

Ik vind dat zeker heavy metal show moet bevatten. Speciale kleren, vuurwerk en andere spectaculaire toestanden. Ik denk dat dit zeker samen hoort bij de muziek.

Je speelde onlangs op het gezellige Borstrock festival in Nieuw-Vossemeer.

Inderdaad en het was zeker geslaagd. Er was ook voldoende volk. We hebben enkel oude songs gespeeld overigens. Maar op de zaaltour, die volgt na nog een zooi festivals, zullen we zeker genoeg nieuw materiaal spelen.

Brengt die tour je terug naar Nederland en België?

Ik vond het in ieder geval leuk om terug eens in Nederland op te treden. Dus ik doe mijn best.

Wat is het meest opmerkelijk dat een journalist ooit aan jou heeft gevraagd?

Of ik homo was! Hahahaha. Dat was naar aanleiding van de Balls To The Walls elpeehoes.Overigens ben ik geen homo, ik ben getrouwd en heb twee kinderen.

En wat vinden die van pa’s muziek?

De oudste vind het wel ok. Hij luistert trouwens ook heel vaak naar nieuwe punk-en metalbands. Dus dat zit wel goed.

Meer:

Bibelot, Dordrecht

Zoeken
    6 februari:
  • Ablaze - Slow Death
  • Assignment - With The End Comes Silence
  • Cyclone - Known Unto God
  • Ensanguinate - Death Saturnalia
  • Epinikion - The Force Of Nature
  • In Aeternum - ...Of Death And Fire
  • Lomor - Sabouk Rouge
  • Mayhem - Liturgy of Death
  • Predatory Void - Atoned In Metamorphosis
  • Shatterheart - Infernal Symphony
  • Tailgunner - Midnight Blitz
  • Wicked Smile - When Night Falls
  • 13 februari:
  • Ellefson-Soto - Unbreakable
  • Fossilization - Advent Of Wounds
  • Greyhawk - Warriors Of Greyhawk
  • Messticator - Total Mastery
  • No Worth Of Man - The Killing Streets
  • Saille - Forebode
  • Slaughterday - Dream Emperor
  • Winter Eternal - Unveiled Nightsky
Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.