Alcatraz
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 1995?

AC/DC - Hard As A Rock
At The Gates - Slaughter Of The Soul
Blind Guardian - Imaginations From The Other Side
Clawfinger - Do What I Say
Dark Tranquillity - Lethe
Darkthrone - Quintessence
Death - Crystal Mountain
Dissection - Where Dead Angels Lie
Down - Stone The Crow
Dream Theater - A Change Of Seasons
Fear Factory - Replica
Iced Earth - Dante’s Inferno
Immortal - Blashyrkh (Mighty Ravendark)
Iron Maiden - Sign Of The Cross
Life Of Agony - Let’s Pretend
Meshuggah - Future Breed Machine
Monster Magnet - Negasonic Teenage Warhead
Moonspell - Alma Mater
Morbid Angel - Where The Slime Live
My Dying Bride - The Cry Of Mankind
Paradise Lost - Enchantment
Rammstein - Du Riechst So Gut
The Gathering - Strange Machines
White Zombie - More Human Than Human
een andere kraker uit 1995, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 augustus:
  • Between The Buried And Me en Car Bomb
  • Madball
  • Suffocation, To The Grave en Psycroptic
  • 11 augustus:
  • Between The Buried And Me en Rezn
  • The Fall Of Troy, Boneflower en Meth
  • 12 augustus:
  • Dark Angel en Inherited
  • Hatebreed
  • Obituary
  • Trivium en Defects
  • 13 augustus:
  • Cult Of Luna
  • Drowning Pool, Liliac en TerraDown
  • Machine Head en Diggeth
  • Prong
  • Sleepytime Gorillla Museum en Faun Fables
  • 14 augustus:
  • Blind Guardian en Defecto
  • Drowning Pool, Liliac en TerraDown
  • Prong en Subzero
  • 15 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • 16 augustus:
  • Dynamo Metalfest
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna Murphy (Cellar Darling) - 36
  • Brian Eschbach (The Black Dahlia Murder) - 43
  • Christofer Johnsson (Therion) - 53
  • Hansi Kürsch (Blind Guardian) - 59
  • Zachary Hietala (Tarot) - 56

Vandaag overleden:
  • Ian Jones (Blitzkrieg) - 2009
  • Øystein "Euronymous" Aarseth (Mayhem) - 1993
  • Phil Baheux (Channel Zero) - 2013
Interview

Flesh Made Sin
Met Bjorn van Hamond
Door Kristof
Geplaatst in december 2004
Twee jaar geleden sprak ik al eens met Bjorn naar aanleiding van de uitstekende mini cd 'Masterwork in Blood'. Nu, twee jaar later, ligt de langverwachte debuut cd eindelijk in de betere platenzaak. 'Dawn of the stillborn' is een erg sterke cd vol met strak gespeelde ouderwets aandoende thrashmetal. Een update met, wederom gitarist Bjorn van Hamond, is dus zeker op zijn plaats.

Flesh Made Sin

Hallo Bjorn. Alles goed?

Alles ok hier!

Gefeliciteerd met jullie debuut annex thrashgranaat! Zijn er al recensies en/of reacties binnen van fans?

Thanks! Tot op heden heb ik enkel een paar recensies gelezen en die zijn allemaal meer dan positief. De CD ligt pas sinds deze week in de winkels, dus heb ik helaas nog geen reacties van de fans mogen vernemen…

Twee jaar geleden sprak ik je naar aanleiding van de uitstekende mini cd 'Masterwork In Blood'. Wat is er tot nu in die twee jaar gebeurd?

Veel shows, veel metal, veel drank! In 2004 hebben we het wat rustiger aangedaan om ons te kunnen concentreren op "Dawn of the Stillborn"

Was het zo moeilijk om aan een goed platencontract te geraken?

Het heeft even geduurd voor we ergens getekend hebben, maar geduld is een schone zaak. We hebben de kans gehad om als band te groeien en zijn er nu meer dan klaar voor!

De productie is wederom uitstekend. Is Harrow Studio werkelijk zo'n goede metalstudio?

Zeker wel, maar het heeft ook vooral te maken met wie er achter de knoppen zit. Marc ter Braak (producer) heeft een prima job geleverd, hij weet als geen anders het onderste uit de kan te halen bij Flesh Made Sin.

Het nieuwe album bevat overwegend snellere riffs. Is het niet moeilijk om steeds nieuwe relevante en sterke riffs uit je gitaar te toveren? Waar haal je trouwens de inspiratie?

Dat gaat allemaal vrij natuurlijk. Dawn of the Stillborn is bijna helemaal in de oefenruimte tot stand gekomen, dus ook de gitaarriffs. Op de een of andere manier hebben Twan en ik eerder teveel dan te weinig inspiratie.

Ik heb twee puntjes van kritiek op de nieuwe plaat, jij krijgt de kans om je te verdedigen. Dus reageer maar!
Ten eerste: de nieuwe nummers zijn professioneler maar bevatten iets minder charme en sfeer dan jullie oude werk.

Moeilijk om van je eigen platen die vergelijking te maken. Ben benieuwd hoe de fans hierover denken. Persoonlijk vind ik dat 'Dawn Of The Stillborn' een en al sfeer en charme uit ademt!

Ten tweede: het debuut had van mij wel twee nummertjes meer mogen bevatten!

Misschien wel, maar ik zie er zelf de meerwaarde niet van in, waarschijnlijk om dat we erg naar het eindresultaat hebben gewerkt. De plaat is helemaal af, precies hoe we dat voor ogen hadden. Daarbij heeft 'Dawn' met ruim 37 minuten een perfecte lengte voor een metal plaat.

Het artwork is verrassend, ik had eigenlijk een 'slash' hoesje verwacht maar wat ik nu in mijn handen houd is eerder kunstzinnig en vaag dan directe horror. Hoe is dat gekomen?

We wilden deze keer iets totaal anders met het artwork en hebben daarom Manuel Tinnemans benaderd. We hebben ideeën uitgewisseld en hij kwam een paar maal naar de oefenruimte om inspiratie op te doen. Bij de eerste schetsen al wisten we dat we op de juiste weg zaten en het eindresultaat is subliem. In de toekomst mag je meer van dit spul verwachten!!!

Met dit debuut en de steun van Karmageddon Media heb je eindelijk een kans om eens op tour te gaan. Zijn er al plannen of grotere concerten gepland?

Nog niet, maar we hopen in 2005 zeker te kunnen gaan touren!!!

Is de Nederlandse metalscène anno 2004 gezonder als vijf jaar terug (toen Flesh Made Sin werd opgericht)?

Er gebeurt erg veel in Nederland op metalgebied en dat is door de jaren eerder meer dan minder geworden. 5 jaar geleden was het internet nog niet zover doorontwikkeld als nu, communicatie / promotie gaan veel sneller. Maar alles heeft ook zijn nadelen, misschien is er wel te veel in dit kleine landje…en daarbij is er ook een hoop rotzooi.

Wat me ook opvalt, jullie line-up is ongewijzigd gebleven. Daar kunnen veel bandjes hun puntje aan zuigen! Is de communicatie in de band zo goed?

We zijn gewoon erg goede vrienden en zitten helemaal op een lijn…..Never change a winning team!!!!

Wat vind jij van de nieuwe Occult cd 'Elegy for the weak'? En heb jij al iets gehoord van hun aanstaande cd getiteld 'Malevolent Rapture'?

Die cd draait nog steeds de nodige rondjes in mijn Cd-speler, dus dat zegt genoeg! Van de nieuwe Cd heb ik slechts een paar nummers gehoord. Het ligt in het verlengde van 'Elegy' dus ik ben erg benieuwd naar de rest.

Dit jaar zijn er ook nog enkele andere top thrashmetal albums verschenen. Kan jij wat commentaar geven over de volgende platen die tot mijn favorieten van het jaar horen?

Death Angel - The Art Of Dying

Staan een paar sterke nummers op, maar zeker niet hun sterkste plaat

Exodus - Tempo Of The Damned

Zelfde commentaar als bij Death Angel.

Infernäl Mäjesty - One who points to death

Kan absoluut niet tippen aan "None shall defy". Niet erg objectief, ik weet het, maar 'None' blijft nu eenmaal een van mijn favoriete platen.

Kreator - Enemy Of God

Logisch vervolg op "Violent Revolution". Sterke plaat, hoewel ik af en toe wel moet slikken bij de sleazy melodie lijntjes

Annihilator - All For You

Nog niet gehoord, maar daar zal ik eens snel werk van gaan maken. Annihilator (en met name Jeff Waters) hebben me tot dusver weinig teleurgesteld.

Hirax - The New Age Of Terror

We hebben wel gespeeld met die gasten maar ik heb deze nieuwe plaat nog niet gehoord. Ben benieuwd!

Jij krijgt nog het laatste woord als je wilt..

Bedankt voor het interview Kristof. Await the Dawn of the Stillborn!!!!

Dynamo Metalfest

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.