Helldorado
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit het jaar 2001?

After Forever - Monolith Of Doubt
Arch Enemy - Ravenous
Avantasia - Farewell
Blind Guardian - And Then There Was Silence
Dimmu Borgir - Kings Of The Carnival Creation
Drowning Pool - Bodies
Fear Factory - Linchpin
Iced Earth - Dracula
Kamelot - Forever
Kreator - Violent Revolution
Machine Head - Bulldozer
Nickelback - How You Remind Me
Opeth - The Drapery Falls
Ozzy Osbourne - Dreamer
P.O.D. - Youth Of The Nation
Pain - Shut Your Mouth
Rammstein - Sonne
Slayer - Disciple
Slipknot - People = Shit
System Of A Down - Chop Suey!
Savatage - Morphine Child
Tenacious D - Tribute
Tool - Schism
Windir - Journey To The End
een andere klassieker uit 2001, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 oktober:
  • Thornhill, Ocean Grove en Bloom
  • 31 oktober:
  • Doodseskader en TERRA
  • Kadavar, Slomosa en Orb
  • Ronnie Romero & Gus G en Last Temptation
  • Up The Irons
  • 1 november:
  • Misanthropia, Gogmagore, Helhekser en Razernij
  • 2 november:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Slow Crush, Keep en Oversize
  • 3 november:
  • InnerWish en Within Silence
  • The Plot In You, Currents, Saosin, Cane Hill
  • 4 november:
  • Arch Enemy, Amorphis, Eluveitie en Gatecreeper
  • InnerWish en Within Silence
  • Malevolence, Speed, Dying Wish en Psycho-Frame
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aydan (Elvenking) - 48
  • James Williamson (The Stooges) - 76
  • Johnny Sandin (Seventh Wonder) - 48
  • Kevin DuBrow (Quiet Riot)† - 70
  • Koen Reyniers (Consensus) - 42
  • Krzysztof "Doc" Raczkowski (Vader)† - 55
  • Mike Varney (producent) - 68
  • Neal Hefti (componist)† - 103
  • Peter Green (Fleetwood Mac)† - 79
  • Rob Cavestany (Death Angel) - 57
  • Stanley Donwood (illustrator) - 57
  • Steven Sweet (Warrant) - 60
  • Todd Haug (Powermad) - 56

Vandaag overleden:
  • Eric Greif (producent) - 2021
  • Mike Baker (Shadow Gallery) - 2008
Interview

Queensrÿche
Met Geoff Tate
Door Tonnie
Geplaatst in juli 2004
Queensrÿche-fans werden onlangs aangenaam verrast, toen hun favoriete band uit Seattle op het Arrow Rock Festival en Graspop Metal Meeting hun meesterwerk Operation: Mindcrime live speelde. De band heeft ook net een nieuwe live cd uit, getiteld The Art Of Live. Zanger Geoff Tate vertelt er over...

Queensrÿche

Het eerste wat me opvalt: je hebt weer haar...

Ja. Ik had weer eens zin om het te laten groeien. Wij veranderen toch constant van uiterlijk en ik vond het wel weer tijd om mijn haar terug te laten groeien.

Op deze tour spelen jullie bijna het complete Operation: Mindcrime album. Wilden jullie zelf dat album weer eens heel graag helemaal spelen, of was het om de fans tevreden te stellen?

Beide, eigenlijk. En we konden Pamela Moore meenemen op tour. Zij zong op het album ook al de rol van Sister Mary. Ze deed met een paar optredens mee, en toen we aan de festivals begonnen leek het ons wel leuk om heel Mindcrime te spelen.

Hoe kwamen jullie erbij om haar mee op tour te vragen?

Geoff TateIk kwam haar een tijdje terug tegen in een restaurant in Seattle, en we raakten in gesprek. Ik vroeg haar wat ze deze zomer ging doen. Ze zei dat ze de zomer vrij nam en in augustus gaat trouwen, en dat ze tot die tijd eigenlijk niks te doen had. Toen hebben we nog telefoonnummers uitgewisseld, en toen moest ik weg. Toen we onze tourplannen voor deze zomer bespraken kregen we diverse aanbiedingen van festivals, maar omdat we dan meestal ongeveer een uur kunnen spelen moesten we de setlist aanpassen. Toen besloten we om Mindcrime te spelen, want dat duurt ook ongeveer een uur. Toen heb ik Pamela gebeld. "He, we gaan deze zomer naar Europa op tour. Wil je mee?" En dat wilde ze.

Had je haar al lang niet meer gezien?

Een paar jaar terug zong ze ook mee op een paar live optredens, die we opgenomen hadden voor de Live Evolution cd en dvd. Maar sindsdien had ik haar niet meer gezien.

Op jullie nieuwe live cd staan, afgezien van Roads To Madness, alleen nummers die niet op Live Evolution staan. Waren jullie dat al vanaf het begin af aan van plan?

Nee. Wij plannen nooit iets. Dit leek ons gewoon wel een leuk idee.

Hebben jullie vaak de setlist veranderd, om wat nummers op te nemen die jullie normaal gesproken niet vaak spelen?

Ja, soms. We hebben een paar verschillende setlists.

The Art Of Live was opgenomen op de tour met Dream Theater. Hoeveel shows zijn er voor opgenomen?

Drie.

Op de dvd komen de jongens van Dream Theater ook nog het podium op, voor twee nummers.

Dat deden we de hele tour. Soms twee nummers, maar soms waren het er wat meer. Het was heel leuk om te doen, ook omdat we dat nog nooit eerder gedaan hadden. We speelden twee Dream Theater nummers, twee Queensrÿche nummers, en twee covers.

Welke nummers waren dat?

De covers waren Comfortably Numb van Pink Floyd en Won't Get Fooled Again van Led Zeppelin. De gasten van Dream Theater kwamen ons helpen met Take Hold Of The Flame en Real World. En wij hielpen hun bij Peruvian Skies, en nog een waarvan ik de titel even kwijt ben.

Denk je dat die nummers nog eens uitgebracht gaan worden?

Dat is best mogelijk. Als een b-kant misschien.

Door de jaren heen hebben jullie een vrij stabiele line-up gehad, afgezien van toen Chris [DeGarmo] de band verliet. Wat is jullie geheim? Want niet veel bands houden het zo lang vol.

We zijn altijd goede vrienden gebleven, en we vinden het nog altijd leuk om samen te spelen. Toen we de band begonnen waren we allemaal net van school af, dus we kennen elkaar al heel lang. We hebben samen veel meegemaakt, en het is zonde om dat weg te gooien.

Nu hebben jullie Mike Stone als gitarist. Stel nou dat Chris voor het volgende album ook weer mee wil spelen, net als op Tribe. Zou dat betekenen dat Mike weg moet?

De deur staat altijd open voor Chris. Maar ik heb niet echt een antwoord voor je, want we zijn nog nooit voor dat dilemma komen te staan.

Chris wilde wel meewerken aan Tribe, maar niet mee op tour. Weet je ook waarom hij niet mee wilde?

Ik kreeg de indruk dat hij niet meer van touren houdt.

Queensryche

Wat zijn de plannen voor de komende tijd?

Waarschijnlijk gaan we pas in winter met Queensrÿche de studio in. Eerst om eens wat ideeën bij elkaar te voegen, en nummers te schrijven. Daarvoor ben ik bezig met mijn 2e solo album. Dat wil ik voor het eind van het jaar afhebben.

Hoe ver ben je daar mee?

Ik ben ongeveer voor de helft klaar. Er zijn al wat nummers opgenomen, maar ik ben ook nog altijd nummers aan het schrijven. Maar als ik een idee voor een nummer krijg dan pakt het soms uit als een Queensrÿche nummer, en soms is het beter voor mijn solo album.

Maak je gebruik van dezelfde muzikanten als voor je 1e solo album?

Gedeeltelijk. Een aantal keert terug, maar ik heb ook een aantal nieuwe mensen gevonden.

Meer:

Helldorado

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.