Fleddy Melculy
Enquête

Volgens gitarist Slash neemt Guns N' Roses in 2027 een pauze van het touren, om aan een nieuw album te kunnen werken. Kijk jij uit naar een kersverse studioplaat?

Ja, laat maar komen
Ach, ik zal er wel naar luisteren, maar met lage verwachtingen
Eerst zien, dan geloven, die geplande cd komt er wellicht nooit
Nee, het oude werk is gaaf, maar nieuw materiaal hoeft van mij niet
Nee, Guns N' Roses heeft mij nooit geïnteresseerd
Nee, laat Slash zich concentreren op zijn werk met Myles Kennedy
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 oktober:
  • Clawfinger
  • Geoff Tate
  • 28 oktober:
  • Beast In Black, Sonata Arctica en Frozen Crown
  • Clawfinger
  • Geoff Tate's Operation Mindcrime en James Keegan
  • 29 oktober:
  • Geoff Tate
  • 30 oktober:
  • Danko Jones en Split Dogs
  • Floor Jansen
  • Focus
  • Kamelot, Xandria, Leaves Eyes' en Elegy
  • Marko Hietala
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • 31 oktober:
  • Danko Jones en Split Dogs
  • Funeraria, Veenlijk, Gogmagore én Anapoda
  • Kamelot, Blackbriar, Exit Eden en Temperance
  • MagnaCult en Terradown
  • Man As Plague en Loyalty Ends Here
  • Marko Hietala (DE)
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • Timo Tolkki plays Stratovarius
  • Vengeance en Sin City Rebels
  • 1 november:
  • Any Given Day
  • Danko Jones
  • Floor Jansen
  • Hippotraktor en Hypno5e
  • Ignite en Cancer Bats
  • MaYaN en Dear Mother
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • Valley Of The Sun en Kraakis Voodoo
  • 2 november:
  • Erra, Currents, Caskets en Aviana
    27 november:
  • Mental Cruelty, Ov Sulfer, Extermination Dismemberment en Sun Eater
  • The Crimson Ghosts en We'rewolf
  • TPS 10 year Preparty: Kristoffer Gildenlöw, Art Against Agony, Atlantis Chronicles
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Erlandsson (At The Gates) - 56
  • Attila Dorn (Powerwolf) - 56
  • Barry van Esbroek (Vanderbuyst) - 45
  • Floyd Cramer (Elvis Presley)† - 93
  • Gabriel Pignata (Destrage) - 44
  • Jason Finn (The Presidents Of The United States Of America) - 59
  • K.K. Downing (Judas Priest) - 75
  • Lisa Johansson (Draconian) - 45
  • Manu Katché (Joe Satriani) - 68
  • Max Lilja (Apocalyptica) - 51
  • Mike Appel (producent) - 84
  • Pål Mozart Bjørke (Madder Mortem)† - 46
  • Scott Weiland (Stone Temple Pilots)† - 59
  • Tim Baker (Cirith Ungol) - 70

Vandaag overleden:
  • Tom Dowd (producent) - 2002
Concertreview

Fear Factory, Misery Index en In-Quest
Op 4 mei 2006 in 013, Tilburg
Een review door Edo
Foto's door Ron
De Amerikaanse band Fear Factory viert dit jaar hun vijftienjarig bestaan en omdat te vieren reist het kwartet de komende tijd onze globe rond om optredens te verzorgen. Vanavond staan ze in Tilburg en worden ze bijgestaan door twee stoomwalsen, te weten Misery Index en In-Quest.

Na twee indrukwekkende minuten stilte ter nagedachtenis aan de gesneuvelden tijdens WOII, mag het Belgische In-Quest met haar door Fear Factory besmeurde death metal de langzaam vollopende zaal in verroering brengen. Hoewel de band gemotiveerd overkomt en alles lijkt te geven is de reactie uit het publiek maar lauwtjes. Vooraan wordt er door een aantal fanatiekelingen nog wel hevig met de koppies geknikt, maar daar is wel alles meegezegd. Jammer, want deze band had wel recht op wat meer respons.

Dan aandacht voor Misery Index uit Baltimore. Deze heren staan voor een onbeschoft harde fusie van grind- en hardcore aangevuld met death metal-elementen. Hetgeen vanavond gebracht wordt is degelijk, maar niet bijzonder spectaculair. De kenners zullen ongetwijfeld hebben staan watertanden van deze beukshow, maar na een paar nummers is wat mij betreft de lol er wel weer vanaf en begint alles te veel op elkaar te lijken. Leuk voor een half uurtje, maar langer dan dat hoeft van mij niet.

Het optreden van Fear Factory is eigenlijk in twee woorden samen te vatten: snoeihard en retestrak. En vooral dat laatste is een compliment. Ik heb de band namelijk nooit eerder zo strak zien spelen. De gitaarsound van de Belgische Amerikaan Christian Olde Wolbers klinkt moddervet, terwijl het tempo er goed inzit en zanger Burton C. Bell het publiek door enkele korte toespraken toch bij het concert weet te betrekken. Diezelfde Bell laat ook het enige minpuntje van dit concert aantekenen. Het is vanavond de veertigste show in korte tijd en dat heeft zijn tol geëist. De zanger heeft namelijk keelproblemen. Nou valt dat tijdens de ruige zang totaal niet op, sterker nog die klinkt fenomenaal. Helaas is het tijdens de zuivere stukken wel duidelijk hoorbaar en vooral bij opener '540.000 Degrees Fahrenheit' neem dit drastische vormen aan.

Fear Factory

Er worden vanavond opvallend weinig songs van het laatste album 'Transgression' gespeeld. De vermoedelijke reden hiervoor kun je teruglezen in het interview met gitarist Christian Olde Wolbers. Om nu te zeggen dat dat een groot gemis is, nee. Fear Factory heeft in de loop der jaren natuurlijk een verbluffend repertoire opgebouwd en natuurlijk komen krakers als 'Demanufacture', 'Edgecrusher', 'Cyberwaste', 'Archetype' en 'Replica' langs. Vooral bij de meer groovy songs verandert de inmiddels volle 013 in een kolkende massa en wordt er hevig op los gebeukt.

Fear Factory

Coverden bands in de afgelopen jaren vooral 'Raining Blood', na het overlijden van Dimebag spelen bands vaker en vaker materiaal van Pantera om deze gevallen held te eren. Zo ook Fear Factory, dat tot groot genoegen van het publiek een gedeelte van 'Walk' speelt. Na anderhalf uur en een korte toegift – Burton die 'Timelessness' ten gehore brengt is het enige extraatje dat het publiek gegund wordt – is de koek helaas weer op.

Dat Fear Factory na het vertrek van gitarist Dino Cazares nog niet aan het einde van zijn Latijn is wordt vanavond andermaal bewezen. Een sterke setlist, prima geluid en uitstekende sfeer zorgen weer voor een heerlijk avondje industrial/cyber/groove-metal.

Fear Factory

Met dank aan Ron van www.outrageousphotography.nl voor de foto's.

Fleddy Melculy

Reactie van arnoud op 15-05-2006 om 15:02u


cyber/groove ??????????? ik ken fear factory al jaren maar zo zijn ze nog nooit omschreven..... leuke review maar om fear factory nou cyber en groove te noemen.... ach ja kut hokjes altijd

Reactie van op 17-05-2006 om 13:32u


Ik vond het een vet concert. Heeft er iemand toevallig nog foto's die hij door zou willen mailen, heel graag. lenpcustoms@hotmail.com. Ik had nml. het Willem II shirtje van Crisitian meegenomen maar dus nog geen plaatjes… Alvast bedankt.

Zoeken
    26 oktober:
  • Herzog (Belgium) - Mugwort
  • 30 oktober:
  • Acherontas - Praxis I – XXX Years Anniversary of Magick and Metamorphosis
  • Avaland - Chemical Poetry
  • Carmeria - Ex Cathedra
  • Cirith Ungol - All The Shadows
  • Cryptorium - Through the Bowels of Ceaseless Dissonance
  • Deathwards - Realms Of Sin
  • Dream Unending - Certain Uncertainties
  • Electric Guitars - What Are We Waiting For
  • Embrace of Thorns / Invocation (Chile) - Invoking the Noumenon / Crushing the Feeble Messianic Embrace (split)
  • Enslaved - Mið
  • Exhumed / Nunslaughter / Molder / Traffic Death - 4 Way Split
  • Fleddy Melculy - L'Avocat Du Diable
  • GABRIEL LEJEUNE - Pyrmamids
  • Gammacide - Toxic Mercenaries
  • Grotesqueries - Nightmare Delirium
  • Korrupt - The Weight We Carry
  • Laser Dracul - Hin Håle Blues
  • Lumsk - Einsemda
  • MASTER BOOT RECORD - COMPUTER METAL
  • Moonwraith - To The Woods
  • Noothgrush - Man is His Own Tormentor
  • Radbraker - When the mist falls...
  • Rattlesnakes - Shadows In The Night
  • Sarcator - The Ones We Follow
  • Somnent - Heirloom
  • Temple Nightside - Cenotaph Severance LP/CD
  • The Astral Prophets - Invasion
  • The Curse Made Flesh - To Each Their Hell
  • Traumatomy - Ascension Of The Ineffable
  • TROLLDOM - Tronen
  • Velnias - Substrate Haruspex
  • Vermianaevus - Vermianaevus
  • Vigil - Primordial Rites
  • VIGIL (Virginia) - Primordial Rites
  • Within The Realm - ...Of Systemic Decay
  • Xentrix - Allied With The Enemy
  • 31 oktober:
  • Arckanum - Beswärjelsin
  • Arckanum - Beswörilsin
  • Dread Witch - Cult
  • Necroseminal Spatter - Sick Ways to Sodomy
  • Powermönger - Powermönger
  • 1 november:
  • Dantalion - Dantalion
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl, en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.