Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij het meest teleurstellende studio-album, dat in 2025 is uitgebracht?

Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Arch Enemy - Blood Dynasty
Architects - The Sky, The Earth And All Between
Babymetal - Metal Forth
Behemoth - The Shit Ov God
Dark Angel - Extinction Level Event
Equilibrium - Equinox
Ghost - Skeletá
Jinjer - Duél
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
Killswitch Engage - This Consequence
Lacuna Coil - Sleepless Empire
Machine Head - Unatøned
Marko Hietala - Roses From The Deep
Obscura - A Sonication
Orbit Culture - Death Above Life
Paleface Swiss - Cursed
Patriarkh - Prophet Ilja
Sabaton - Legends
Slaughter To Prevail - Grizzly
Sleep Token - Even In Arcadia
Soulfly - Chama
Spiritbox - Tsunami Sea
Volbeat - God Of Angels Trust
een ander tegenvallend album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Clemens "Botis" Frank (Disillusion) - 42
  • Cliff Williams (AC/DC) - 76
  • Dick Wagner (Alice Cooper)† - 83
  • Henri "Henkka" Pirkkalainen (Excalion) - 42
  • Mamen Castaño (Arwen) - 49
  • Mappe Björkman (Candlemass) - 61
  • Steven Verstuyft (Consensus) - 57
  • Tim Skold (Shotgun Messiah) - 59
  • Timo Honkanen (Battlelore) - 46
  • Tom Englund (Evergrey) - 52
Concertreview

Kreator, Dark Tranquillity, Ektomorf en Hatesphere
Op 18 februari 2005 in 013, Tilburg
Tekst door Kristof
Foto's door Jan
Toen je vijf jaar geleden een concert bezocht, kreeg je eerst één voorprogramma en daarna één hoofdact. Tegenwoordig is het bijna standaard dat je een viertal groepen op één avond krijgt voorgeschoteld. Op een koude vrijdagavond stroomt The Choice van 013 vrij vol voor twee oudgedienden, namelijk de Duitse thrashers Kreator en de melodieuze Zweedse deathmetallers Dark Tranquillity. In hun kielzog mogen ook Ektomorf en Hatesphere meereizen.

Het gebeurt me zelden dat ik een voorprogramma mis, maar wegens file door een auto-ongeluk in Antwerpen kom ik binnen als Mikael Stanne en consorten al bezig zijn. Maar uit beleefdheid promoot ik nog eventjes de eerste twee bands. Hatesphere is een Deense thrashband die toch al enkele goedklinkende cd's uitbracht. Ik laat eventjes collega Jan aan het woord over hun show: 'De brute death/thrash (met lichte hardcore invloeden) van deze Deense berzerkers rost alles omver. De hele band en vooral zanger/totaaltattoo Jacob Bredahl zetten een ontzettend energieke set neer.' Ze spelen trouwens ook als support op de komende Morbid Angel tour. De heren gaan er duidelijk voor.

Hatesphere

Na de set van Kreator hoor ik veel slechte verhalen over het optreden van Ektomorf. Mijn collega deelt deze mening: 'Ik ben niet bekend met het materiaal van de band maar deze oostbloksoulfly is niet bepaald aan mij besteed. Het lijkt wel alsof deze band er alles aan doet om op Max Cavalera en consorten te lijken'. Conclusie: Hatesphere is terecht meegenomen op de tour en Ektomorf kunnen beter hun geld steken in een andere tour.

Ektomorf

Dark Tranquillity is een integer collectief met geschiedenis én een gevarieerde discografie. Het nieuwe 'Character' is hard en doordacht en komt aan bod middels 'Lost To Apathy' en 'The Endless Feed'. Het door veel mensen onderschatte 'Damage Done' bewijst zijn kracht nog eens met 'White Noise/Black Silence'‚ 'The Treason Wall' en vooral afsluiter 'Final Resistance'. Oudere Gothenburgfans kwamen nog aan een trekken met 'Scythe, Rage and Roses' en vooral het ultieme 'Punish My Heaven'. Het geluid was min of meer goed, de podiumpresentatie in orde en de sfeer aardig. Niet het beste Dark Tranquillity concert ooit, maar wel een vermakelijk (maar te korte) set.

Dark Tranquillity

Na een vergissing verbaasde Kreator de metalwereld opnieuw met het enorm giftige 'Violent Revolutions'. Het deed me dan ook enorm deugd dat Kreator dat album overtrof met het nieuwe 'Enemy Of God'. Kreator-brein Mille is kwaad op al het onrecht in de wereld en dat leidt tot grootste muzikale prestaties. Het perfect strak gespeelde kwartet opent ijzersterk met twee nieuwe heuse klassiekers respectievelijk 'Enemy Of God' en single 'Impossible Brutality'. 'All Of The Same Blood' en 'The Violent Revolution' zijn nog maar vier jaar oud maar passen makkelijk in het rijtje van beste thrashnummers ooit. Er kwam gelukkig ook veel echt oud werk aan bod als 'Riot Of Violence' en 'Extreme Aggresion'. Het geluid was transparant, scherp en overzichtelijk en de show was typisch Kreator: rookgordijnen, grote Kreator vlag en weinig lullen. Het publiek hotste en botste er lustig op los en ging totaal loos in de bisronde die bestond uit 'Terrorzone', 'Love us or hate us' en de onmenselijke molotovcocktail 'Flag Of Hate'/'Tormentor'. Dat laatste werd trouwens opgedragen aan Bush, racisten en extreem rechtse lui. Kreator is duidelijk op zijn best en laat alle andere thrashbands ver achter zich door zijn strakheid, motivatie, relevantie en perfectionisme. Ze behoren tot de weinige pure oude metalacts die anno 2005 nog echt staan als een huis mét toekomst. Tot slot wil ik nog even Martin De Maat quoten die deze avond perfect samenvatte: 'Kreator klonk vanavond zoals Slayer eigenlijk nu zouden moeten klinken'.

Kreator:
Kreator
Kreator
Kreator

Dark Tranquillity:
Dark Tranquillity

Ektomorf:
Ektomorf

Hatesphere:
Hatesphere

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour

Reactie van K op 24-02-2005 om 13:48u


Kreator was zo ongelooflijk goed, tering wat een show.

Reactie van Hawk op 24-02-2005 om 17:58u


Wat een geweldig optreden van Kreator!! En een erg mooie licht show, ofschoon dat de thrashers die kamerbreed door 013 roste niet zal zijn opgevallen. Een erg professioneel optreden en een van de beste concerten die ik in de afgelopen 30 jaar gezien heb.

Zoeken
    12 december:
  • Astral Spear - Ancient Throne Of Sinister Rites
  • Dark Divination - Liitto Hengen Ja Veren
  • Glasgow Kiss - Down In Flames
  • Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 2
  • Moonlit Masquerade - Wreckage
  • Parásito - Despoblador II
  • Pedestal For Leviathan - Enter: Vampyric Manifestation
  • Sun Of The Suns - Entanglement
  • Unrecht - A Thousand And One Nightmares
  • Xathra - Renancer
  • 18 december:
  • Shadowborn - Through The Hourglass
  • 19 december:
  • Alien Orchestra - Under My Pale Skin
  • Funeral Vomit - Upheaval Of Necromancy
  • Imperatore - The Lionspirit
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.