Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
    25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
Kalender
Vandaag jarig:
  • Americo Rigoldi (Dominici) - 47
  • Anders Johansson (Hammerfall) - 64
  • Barrie Wentzell (fotograaf) - 84
  • Glen Drover (Megadeth) - 57
  • Klaus Meine (Scorpions) - 78
  • Martin Mayer (Sunterra) - 51
  • Pascal Landry (Dark Omentia) - 42
  • Paul Weller (The Jam) - 68
  • Robby Steinhardt (Kansas)† - 76
  • Seven Antonopoulos (Channel Zero) - 52
Review

Electric Callboy - Tekkno
Jaar van release: 2022
Label: Century Media Records

 -

In de populariteit van Electric Callboy zat al een stijgende lijn voordat zanger Nico Sallach zich in 2020 bij de band voegde, maar door de single Hypa Hypa van het in dat jaar uitgebrachte minialbum MMXX brak de band redelijk door. Nu wisselt die track brute metalcore af met über-catchy popmelodieën (inclusief eentje die heel erg lijkt op Maria (I Like It Loud) van Scooter; zoek die oorwurm maar op op YouTube) en nam de band een hilarische videoclip erbij op. Die trend is doorgezet bij het nieuwe album Tekkno.

Dat de mannen van Electric Callboy liefhebbers van techno (en Scooter) zijn, is geen geheim. Al jaren weten ze hun eigen mengsel van metalcore en techno te brouwen, voorzien van een flinke dosis humor. Tekkno bevat slechts tien tracks en in net iets meer dan een half uur krijg je aardig wat songs die aan de succesformule voldoen. In ieder geval de eerste drie singles We Got The Moves, Pump It en Spaceman (met Duitse rapper), waarvan die laatstgenoemde song toch echt de minste is. Toch weten de Duitsers het voor elkaar te krijgen dat je gelijk de refreinen meezingt. Ze zijn catchy, maar tegelijkertijd vaak voorzien van brute screams. Als je de bijbehorende videoclips bekijkt, is er ook nog kans dat je in een deuk ligt. Of je vindt er helemaal niets aan, maar er lijkt geen middenweg te zijn.

Ook Arrow Of Love, Parasite, Tekkno Train en Mindreader volgen de formule, waarbij ik voorzie dat er van eerstgenoemde track nog wel een hilarische video zal verschijnen. Mindreader is echter wel veruit de beste van alle nummers op het album die in het inmiddels typische Electric Callboy-stramien passen. Daar staat dan weer een song als Neon tegenover, die helaas klinkt echter als een zwak jaren 90 popliedje met een beetje gitaar.

Afwijkende songs op Tekkno zijn er echter ook. Zo is er Fuckboi, waarin de dames van Conquer Divide een gastrol hebben. Het is een duet met een poppunk-vibe, waarbij een vergelijking met de doorbraakhitjes van Avril Lavigne of Paramore niet ongepast is. Het is een erg aanstekelijk nummer, maar totaal anders dan de rest. Net als Hurrikan, trouwens. Die track begint als een foute schlager over hartzeer, maar slaat halverwege om in brute metalcore. De reden hiervoor wordt in de videoclip duidelijker dan uit de screams is op te maken, want de bezongen dame blijkt een zombie te zijn. Ook zonder clip is dit stiekem toch wel een toffe track vanwege het grote contrast tussen de twee delen.

Op dit zesde album hebben de Duitse "technocore"-mannen hun sound geperfectioneerd. Het zal alleen niet voor iedereen weggelegd zijn, maar als guilty pleasure scoort de band momenteel hoge ogen op festivals en op Tekkno hoor je precies waarom. Het zit gewoon erg goed in elkaar. Voor hoelang het nog leuk blijft, valt echter te bezien.

Tracklist:
1. Pump It
2. We Got The Moves
3. Fuckboi (feat. Conquer Divide)
4. Spaceman (feat. Finch)
5. Mindreader
6. Arrow Of Love
7. Parasite
8. Tekkno Train
9. Hurrikan
10. Neon

Score: 80 / 100

Reviewer: Tonnie
Toegevoegd: 14 september 2022

Zoeken
    22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.